Balloja e harqeve View larger

Balloja e harqeve

Danielle Steel BUE021

New product

Përshkrim i shkurtër

Balloja e harqeve është një roman i thellë, që tregon historinë e një familjeje të jashtëzakonshme.

More details

174 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9994339397

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Olimpia Crawford Rubinstein ka një karrierë të suksesshme ligjore, një martesë solide dhe një mënyrë për ta menaxhuar familjen me energji dhe humor. Me vajza binjake që sapo kanë mbaruar shkollën e mesme, me djalin në universitet dhe me një fëmijë në kopsht nga martesa e dytë, duket sikur nuk ka asgjë që mund ta pengojë në jetën e saj deri një ditë maji, kur ajo hap një ftesë të vajzave të saj për të marrë pjesë në ballon më të famshme në Nju Jork. Nga ai moment, kaosi përfshin përditshmërinë e saj. Për bashkëshortin e Olimpias, prindërit e të cilit i mbijetuan Holokaustit, pjesëmarrja në një ballo të tillë është e pështirë. Vajza e tyre, Veronika, një rebele e lindur, është dakord me të, ndërsa binjakja tjetër, Virxhinia, ka dalë për të gjetur fustanin perfekt për ballon. Djali i tyre student po përballet me një pikë kthese në jetën e tij dhe mund të ketë më shumë se kurrë nevojë për të ëmën. "Balloja e harqeve" është një roman i thellë, që tregon historinë e një familjeje të jashtëzakonshme.

Data sheet

pages172
ISBN9994339397
Published year2007
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiKozeta Çuadari