Specials

 • 3 derrkucet

  Një seri e mrekullueshme, që përmban...

  80 Lekë -20% 100 Lekë

Travel & Adventures There are 35 products.

per page
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Një nga romanet më të mëdha të Joseph Conrad-it, Lord Xhim, ku kombinohen në mënyrë të shkëlqyer aventura dhe analiza. Xhimi është një djalosh me sedër dhe imagjinatë të fortë, që vesh çdo gjë me një tis të mjegullt romantizmi. Conrad-i ka hulumtuar thellësisht çështjet e ndërlikuara të nderit të humbur dhe fajit, shpagimit dhe heroizmit.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  a quajtur Libri i udhëtarit, megjithëse udhëtarit të Izet Durakut, një personazh qendror i romanit, rruga vazhdimisht i rezulton pa krye, natyrisht për shkak të një mjedisi, shoqërie dhe kohe që edhe ato nuk dinë çbëjnë, nuk dinë se ku po shkojnë. I ndërtuar nga fragmente jermi, ai ngjan unik në llojin e vet.

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  680 Lekë 800 Lekë -15% In Stock

  680 Lekë
  800 Lekë -15%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  Një roman për dashurinë në Lindjen e Largët.

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  "Dashuria e njëanshme nuk mjafton, Xho. Këto të tuat janë fantazi mazokiste. Nuk i dhurohet shpirti dikujt që nuk është i gatshëm të të japë të tijin. Kush nuk bën dhurata, nuk i vlerëson ato. Ti kërkon Perëndinë në tokë dhe je e gatshme për çfarëdolloj gënjeshtre, vetëm që ta sajosh. Por Perëndia nuk sajohet, dhe as dashuria. Dashuria është dialog dhe jo...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Romani “Në Udhë” (On the Road) u hodh në letër në një shpërthim të vetëm trijavor shtypshkrimi në prill 1951, por vetë shkrimtari mbante shënime të vazhdueshme në copëza letre gjatë të gjithë periudhës së rrugëtimeve të tij nëpër Shtetet e Bashkuara dhe udhëtimin e fundit në Meksikë, të ndërmarra nga 1947 deri më 1950.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Pishinë Molitor Pateli është indian, gjashtëmbëdhjetëvjeçar, i joshur nga tërë fetë dhe mban emrin e një pishine. Emër që e ka bërë object talljesh therëse dhe lojëra fjalësh. Deri ditën kur, për të gjithë, vendos të jetë thjesht dhe vetëm Pi. Gjatë udhëtimit për në Kanada, bashkë me familjen dhe kafshët e kopshtit zoologjik të të atit, anija tregtare...

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  850 Lekë In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Jam bija që gjithnjë ke dëshiruar. Tani ti je nëna ime. Dhe askush s'do ta marrë vesh. ?farë është e drejtë dhe çfarë është e gabuar? Është e vërtetë që ndonjëherë njerëzve mund t'u duken e njëjta gjë

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Nabokov është i aftë t'ju çojë nga një gjendje humori, të tillë që vetëm mjeshtrat munden, pra, nga një gjendje humori, mund t'ju bëjë të ngashëreheni. Guardian

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Për ta shkruar këtë roman, më 1933, autori është frymëzuar nga jeta e malësorëve shqiptarë dhe nga gjakmarrja. Deri tani ky libër është ribotuar 38 herë në gjuhën e tij dhe është përkthyer në gjermanisht, spanjisht dhe danisht.

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  950 Lekë In Stock

  950 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Tigri ngrihet përsëri. Sandokan dhe Janez janë kthyer, për të luftuar ndaj padrejtësive dhe armiqve të vjetër. Tremal-Naik vazhdon me fatkeqësitë, kësaj radhe është burgosur padrejtësisht; gjuetari i madh është dëbuar nga India dhe është dënuar përjetë në një koloni. Duke e ditur që mjeshtri i tij është i pafajshëm, Kamamuri harton një plan për ta...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  850 Lekë In Stock

  850 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  850 Lekë In Stock

  850 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 100 Lekë In Stock

  1 100 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  850 Lekë In Stock

  Maik Klingenberg nuk është një nga djemtë tërheqës të shkollës. Përkundrazi, ai nuk ka shumë miq. (Në rregull, zero miq) Dhe çdokush qesh me të kur lexon esetë e tij në klasë. Dhe ai nuk është asnjëherë i ftuar në festa- vecanërisht në festën e fundvitit, organizuar nga e bukura Tatjanë.

  850 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 100 Lekë In Stock

  15-vjeçari Alexander Cold bashkohet me gjyshen e tij të trembur në një udhëtim të jashtëzakonshëm. Një ekspeditë e National Geographic ka nisur një mision të pyjet e Amerikës Latine, për të dokumentuar Yeti-t legjendarë të Amazonës të njohur si Shtaza.

  1 100 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë In Stock

  Janë të shumtë "zogjtë grabitqarë" që i janë vërsulur pasurisë së mbetur të Spartak Rangonit, i mbiquajtur "Korsari", për shkak të shpirtit të tij aventuresk dhe anijeve të tij që transportojnë drithëra në të gjithë botën.

  900 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Romani Ortaku, i shkruar në vitin 1997, tregon historinë e Patrikut, dikur një ortak në një studio ligjore, i pasur dhe shumë i aftë profesionalisht, por që pasi vodhi 90 milionë dollarë nga studioja e tij mori arratinë, deri sa u kap në xhunglat braziliane. Dhe ndërsa kthehet në atdhe për të marrë pjesë në procesin gjyqësor ndaj tij, ai përgatit...

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  525 Lekë 700 Lekë -25% In Stock

  525 Lekë
  700 Lekë -25%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  420 Lekë In Stock

  Romani u botua në vitin 1886 dhe që prej asaj kohe ka njohur shitje në miliona kopje dhe përkthime në më shumë se dyzet gjuhë. Suksesi i tij vjen për shkak se temë e tij është dyzimi i personalitetit, duke u kthyer në sinon të dyfytyrësisë njerëzore. Kjo vepër është pararendëse e terorisë frojdiane, paçka se shfaqen dukshëm edhe ndikimet në teoritë...

  420 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  450 Lekë In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock

  400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock

  400 Lekë
  In Stock
Showing 1 - 32 of 35 items