Nuk ka dashuri më të madhe View larger

Nuk ka dashuri me te madhe

Danielle Steel FNK0168

New product

Përshkrim i shkurtër

Pas një tragjedie, jeta vazhdon dhe shpirti shërohet, por gjithsesi nuk mund të jetë kurrë njëlloj.

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan Noli
ISBN9789928165169

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Njëzetvjeçarja Edwina Winfield është e detyruar që në moshë të re të marrë përgjegjësi të mëdha mbi supe, duke bërë rolin e nënës dhe babait për pesë motrat dhe vëllezërit e saj më të vegjël, pas vdekjes tragjike të prindërve të tyre, si dhe të fejuarit të saj të shtrenjtë, në përmbytjen e “Titanikut”. E vendosur për të mos u martuar kurrë, Edwina gjithashtu duhet të merret me biznesin e familjes, botimin e një gazete, derisa vëllezërit e saj të rriten aq sa për ta ndihmuar.

Por ndërkohë, vëllai pas saj, Phillip, në fillim shkon në Harvard dhe më pas vritet tragjikisht gjatë Luftës së Parë Botërore. George, vëllai tjetër, jepet pas dritave dhe jetës argëtuese të Hollivudit, i ndjekur edhe nga e motra, Alexis. Ndërsa përkujdeset për dy më të vegjlit, Fannie and Teddy, Edwina duhet të ndihmoje edhe të tjerët në pengesat e shumta të shfaqura rrugës.

Me kalimin e viteve, më në fund ajo kupton se është koha për të lënë pas ngjarjen e tmerrshme të 15 prillit 1912, natën kur “Titaniku” bëri udhëtimin e fundit në fund të detit, dhe ta hapë zemrën edhe një herë për një dashuri të re.

Data sheet

pages430
ISBN9789928165169
RedaktoriRexhep Hida
Published year2013
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiXhimi Lazri
RomanRomancë&Pasion