Specials

 • Orhani
  Orhani

  Udhëtimi i përbashkët me Orhanin...

  193 Lekë -23% 250 Lekë

Seria e Konit There are 19 products.

 • Quick view
  270 Lekë 350 Lekë -23% In Stock

  Koni dhe familja e saj bëjnë një udhëtim. Edhe gjyshërit dhe kushëriri i saj, Mikeli,janë sigurisht me to. Një shëtitje në pyll, piknik në fushë, akullore dhe udhëtim me tren. Një ditë me të vërtetë e bukur! Deri kur Koni humb arushin e saj....

  270 Lekë
  350 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  270 Lekë 350 Lekë -23% In Stock

  Mami ka gatuar pure patatesh me spinaq. Konit nuk i pëlqen fare dreka, ndaj vendos të gatuajë vetë.Së bashku me shokun e saj, Simonin, ata bëjnë pica shumë të shijshme. Një aventurë të re për Konin, por edhe për fëmijët që pëlqejnë t'i bëjnë vetë picat, duke lexuar udhëzimet në fund të librit.

  270 Lekë
  350 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  270 Lekë 350 Lekë -23% In Stock

  Gëzuar, Koni! Më në fund, erdhi dita e shumëpritur! Koni hap dhuratat e saj të ditëlindjes dhe ha ushqime që i pëlqejnë. Por, gjëja më e bukur do të jetë festa e saj. Ajo e feston ditëlindjen edhe në kopsht, edhe në shtëpi me miqtë e saj.

  270 Lekë
  350 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  270 Lekë 350 Lekë -23% In Stock

  Koni mëson të notojë. Nuk është aq e thjeshtë të lëvizësh këmbët dhe krahët për të qëndruar mbi ujë. Por, ama, Koni ia del mbanë dhe fiton edhe medaljen Kali i detit. Një libër për të gjithë fansat e Konit dhe adhuruesit e notit.

  270 Lekë
  350 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  270 Lekë 350 Lekë -23% In Stock

  Koni nuk humbet asnjë orë stërvitjeje, që kur bën pjesë në një ekip futbolli. Aty ajo mëson çdo gjë rreth futbollit. Ajo mezi po pret të luajë në një ndeshje të vërtetë, por papritur sëmuret. A do të shërohet në kohë për të luajtur dhe a do ta përballojë dot lojën?

  270 Lekë
  350 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  350 Lekë In Stock

  Koni shkon në një kurs baleti. Sa qejf është të kërcesh bashkë me fëmijët e tjerë, të hidhesh si mace dhe të lëvizësh nën ritmin e muzikës! Koni dhe grupi i baletit kërcen në një shfaqje të vërtetë para spektatorëve...

  350 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  350 Lekë In Stock

  Koni luan "floktoresh". Por bigudinat me lapsa dhe çamçakëz kanë ngecur keq te flokët. Këtë punë e zgjidh vetëm gërshëra. Por ajo nuk ka qenë kurrë më parë në floktore. A të dhemb kur i pret flokët?

  350 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  501 Lekë 650 Lekë -23% In Stock

  Koni përhumbet në sytë e kafenjtë të Filipit kur e shesh. Fluturat në stomak nuk po i ikin.

  501 Lekë
  650 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  470 Lekë In Stock

  Koni është e lumtur. Më në fund ajo do të shkojë në fermën e kuajve.

  470 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  470 Lekë In Stock

  Daja i Anës ka ftuar mbesën e tij dhe shoqet e saj në hotelin e tij kështjellë. Kjo është fantastike!

  470 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  470 Lekë In Stock

  Koni mezi pret të shkojë në plazh e të flejë në tendën e kampingut.

  470 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  362 Lekë 470 Lekë -23% In Stock

  Koni dhe familja e saj kanë zgjedhur t’i kalojnë pushimet dimërore në një kasolle të vetmuar në mal.

  362 Lekë
  470 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  470 Lekë In Stock

  Koni udhëton me prindërit dhe Jakobin për në Greqi. Më në fund, pushime!

  470 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  470 Lekë In Stock

  Koni, Ana dhe Billi kalojnë disa ditë pushime në Itali. Shoqet vizitojnë gjyshen e Billit në një fshat të vogël, në afërsi të Napolit. Koni njihet me Romën, lahet në detin Mesdhe dhe ngjitet në Vezuv. Por, mbi të gjitha, në Romë Koni dhe shoqet e saj shijojnë akullorën më të mirë në botë!

  470 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  650 Lekë In Stock

  Koni duhet t’i dalë në krahë Billit. Tanja, një nxënëse e klasës paralele, keqtrajton shokët e saj të klasës.

  650 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  362 Lekë 470 Lekë -23% In Stock

  Koni dhe shoqet e saj janë të entuziazmuara. Ato do të shkojnë në fermë tek Anika dhe do të ngrenë atje çadrën e kampingut. Së bashku do të kalojnë një fundjavë fantastike, por... në planet e tyre nuk kishin llogaritur bandën e djemve të fermave fqinje.

  362 Lekë
  470 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  650 Lekë In Stock

  Filipi i ka dhuruar Konit një kalendar për Krishtlindje.

  650 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  650 Lekë In Stock

  Nje tjeter liber nga seria fantastike e Konit te autorit Dagmar Hoßfeld vjen ne shqip: Kesaj radhe ka shume surpriza me personazhet tona: Të katërta shoqet marrin mësime hipizimi dhe kalojnë shumë kohë duke kalëruar përgjatë bregdetit. Por.., papritmas, ato bëhen pjesë e një trilleri të vërtetë me kuaj… Çfarë ndodhi vallë?

  650 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  531 Lekë 689 Lekë -23% In Stock

  Shoqëria është më e rëndësishme se çdo gjë tjetër ShkoIIat 9-yjeçare po stërviten për Lojërat Rinore Mbarëkombëtare. Koni është pjesëtare e skuadrës së atletikës të shkollës së saj. Kjo i dhuron kënaqësi, por i merr edhe shumë kohë. Ajo nuk dëshiron as të heqë dorë nga stërvitja. por as të Iërë pas dore shoqet e saj dhe Filipin. Teksa ajo përpiqet t'i...

  531 Lekë
  689 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
Showing 1 - 19 of 19 items