Danielle Steel

Lista e librave të autorit

per page
Showing 1 - 32 of 87 items
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Do të mundet Kasandra të provojë se nuk gënjen? Kasandra është e vendosur të ndihmojë njerëzit të ndjekin fatin e tyre, por askush nuk i beson profecitë e saj. Atë, madje, as nuk e lejojnë të shkruajë fatet që mbajnë brenda biskotat e shitura nga Furra e Orakullit e familjes. E vendosur të provojë të kundërtën - dhe t'u japë një mësim të mirë disa...

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë Out of stock

  Aksidenti është një roman i fuqishëm dhe përfundimisht triumfues i jetës që shembet dhe ndryshon nga një moment shkatërruese. Kështu i ndodh edhe personazhit tonë, Faqe Clarke, e cila në momentin kur mendon se i kishte arritur të gjitha, i dashuri i saj lidhet me dikë tjetër dhe vajza aksidentohet, me pak shpresa për jetën. Por, cilët janë rrugët që...

  1 500 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  Një foto shumë vite pas kthehet jo thjeshtë në një dëshmi, por edhe në një shkas për të rikthyer jetën aty ku ishte. E tillë vjen jeta 40 vjeçare e Faye Price, një femër që kaloi shumë sfida derisa kupton thelbin e dashurisë dhe besnikërisë...

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Balloja e harqeve është një roman i thellë, që tregon historinë e një familjeje të jashtëzakonshme.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë Out of stock

  Pas dasmës së Diana Goode dhe Andrew Douglas, Diana bënte shaka duke thënë se do të bënin një fëmijë gjatë muajit të mjaltit. Por edhe shumë kohë më pas, ajo ende nuk ishte shtatzënë. Si Diana ashtu edhe Andrew presin çdo muaj, por vetëm zhgënjehen, ndaj detyrohen të pyesin se sa janë të gatshëm të kalojnë nëpër kontrolle të tjera për të patur një fëmijë.

  1 400 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 400 Lekë Out of stock

  1 400 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 500 Lekë Out of stock

  Ky roman është një portretizim zemërthyes i dashurisë, familjes dhe karrierës – leximi i të cilit do t’iu bëjë fansa të çmendur të historisë së dy njerëzve të suksesshëm në sipërmarrjet e tyre, bashkimi i të cilit është gjithmonë në shënjestrën e moralit, familjeve dhe medias e cila i ndjek kudo ku shkojnë....

  1 500 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 600 Lekë In Stock

  Ashtu siç di Daniell Steel, në këtë roman na vijnë dy histori njerëzore që zhvillohen paralelisht; njëra e avokatit, Billi dhe tjetra e botuesit Robert, të cilat kanë fatin e tyre teksa njerëzit janë në kërkim të thelbit të tyre. Në duart e shkrimtares këto marrëdhënie të mrekullueshme vijnë së bashku me të papritura dhe surpriza të habitshme, ku të...

  1 600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  Ngjarjet, për të cilat mund ta shquanin dhe nderonin atë, kishin ndodhur para shumë kohësh gjatë luftës. Këta kapituj të jetës së saj të kaluar u bënë kujtime të vagëlluara.

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë Out of stock

  Ky është romani i tretë më i shitur i Danielle Steel, është një histori magjike e thënë me një fuqi dhe thjeshtësi mahnitëse. Ai zbulon një marrëdhënie që të fut brenda lëvizjes së saj dhe të çon larg me një frymë. Dhe ai të tregon një të vërtetë të bukur dhe të pandarë rreth paparashikueshmërisë dhe çudive të vetë jetës

  1 200 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 300 Lekë Out of stock

  Dhurata të çmuara ai i lë ti çojnë ato në një udhëtim të caktuar për të ndryshuar fatin e Veronikës dhe tri vajzave të saj në mënyra tejet befasuese. Nga Roma, Parisi, Nju Jorku, në Venecia, vijnë histori të pathëna rreth dashurisë, humbjes dhe njerëzve që kalojnë në atë që mund të ndryshojë jetët përtej imagjinatës

  1 300 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 500 Lekë Out of stock

  Dy fëmijë - binjakë rriten në të njëjtën familje, në të njëjtin qytet. Dramatikisht të ndryshëm, ata bëhen armiq të hidhur ndaj njëri-tjetrit; njëri i mirë, e tjetri i keq. Njëri largohet nga vendlindja e tij paqësisht, por kur gjithçka dështon, djali plangprishës kthehet, njëzet vjet më vonë, duke u zhvendosur në vilën e prindërve të tij te liqeni. Por...

  1 500 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë Out of stock

  1 500 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Dy jetë ngre lart shpirtin e njeriut, i cili jeton dhe gjen dritësim në botën reale. Një njeri i fortë e me zemër të madhe përjeton thellë edhe një realitet të tejshkuar, thurur me mjaft elegancë e përsosmëri me jetën e përditshme". New York Times

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  2 340 Lekë 2 600 Lekë -10% Out of stock

  Ne kemi përzgjedhur vetëm dy prej dashurive të DS. Dy histori që shkojnë drejt në zemër. Dy romane që të mbajnë gjallë. Njëra sjell dy martesa të zbrazëta që shkojnë drejt një dashurie, e cila kërkon sakrifica të mëdha. Tjetra sjell historinë e fuqisë së madhe të dashurisë.

  2 340 Lekë
  2 600 Lekë -10%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • Quick view
  2 160 Lekë 2 400 Lekë -10% Out of stock

  Autorja më popullore në botë, Daniell Steel ka lexues të çmendur edhe në Shqipëri. Për këtë kategori lexuesish po sjellim dy prej romaneve më të fundit, rrëfime tipike “ala Danielle”: I pari është vëzhgim plot mprehtësi në realitet mes dashurisë dhe tradhëtisë në një mjedis pune, ndërsa i dyti sjell fatin e një skiatoreje që paralizohet dhe vendos të...

  2 160 Lekë
  2 400 Lekë -10%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • Tanimë Gabriela ka dalë në rrugën e madhe. E braktisur. Si gjithmonë në mëshirë të fatit.

 • Quick view
  1 600 Lekë In Stock

  1 600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Fotografja e njohur Hope Dunne ka njohur gëzimin dhe dhimbjen dhe gjen qetësi pas objektivit të aparatit. E kënaqur me strehën e saj, ajo nuk është në kërkim të një burri dhe pasioni.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë Out of stock

  Ngriti kokën që të vështronte sytë e tij të kaltër të errët, që ndriçonin një fytyrë të mirë dhe të dashur, e cila me kalimin e viteve po i pëlqente gjithnjë e më tepër

  1 200 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Eni Ferguson ishte një arkitekte e re e shkëlqyer në Manhatan. E bukur, e talentuar, me një punë të mirë, apartament të ri dhe të dashur, dukej sikur e kishte botën në pëllëmbë të dorës derisa një zile telefoni ndryshoi rrjedhën e jetës së saj përgjithmonë.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Katër personazhe të paharruar përballen, në romanin «Ethet e zemrës», me një fatkeqësi tronditëse natyrore, që do të ndryshojë jetën e secilit prej tyre njëherë e përgjithmonë, duke i udhëhequr ata drejt ndryshimit, zbulimit, guximit dhe madhështisë...

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë Out of stock

  Etja për udhëtime është historia e Audrey Driscoll. E mbetur jetime që në moshë të njomë, Audrey u rrit duke u përkujdesur për gjyshin milioner dhe ekscentrik, si dhe për motrën e saj më të vogël Annabelle, e cila pretendonte se Audrey do të ishte gjithmonë e gatshme për ta.

  1 400 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 400 Lekë Out of stock

  Autorja me mbi 500 milionë libra të shitur në mbarë botën, edhe kësaj radhe na sjell një zhdukje të dashurisë dhe ndjenjave të një çifti që i kishin realizuar të gjitha në jetën e tyre. Pse arkitektit Çarli iu zhduk gruaja e tij e bukur dhe shfaqja misterioze e Sara Ferguson?!

  1 400 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  2 430 Lekë 2 700 Lekë -10% Out of stock

  Jeta i ka të dy anët e medaljes; dhe lumturinë edhe sakrificën. Këtë e trajton si rrallëkush Danielle Steel në romanet e veta, duke na sjellë histori nga jeta e përditshme njerëzore, që mund ti ketë për pjesë secili prej nesh. Ky set që përmban romanet “Aksidenti” dhe “Unaza” vjen me përzgjedhje fatesh diametralisht të kundërta brenda të njëjtës histori,...

  2 430 Lekë
  2 700 Lekë -10%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • Quick view
  1 200 Lekë Out of stock

  Romani “Fitimtarët” e Danielle Steel është një tjetër kulm artistik në veprën e saj. Ajo sjell në mënyrë të fuqishme historinë e një skiatoreve që mbetet e paralizuar dhe bashkë me të atin i kapërcejnë të gjitha fatkeqësitë dhe shndërrohen në burim frymëzimi edhe për të tjerët në mënyrën sesi duhet sfiduar jeta

  1 200 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  800 Lekë Out of stock

  Deana ishte 18 vjec kur u martua me të bukurin francez, avokatin Marc-Edouard Duras. Tani, në moshën tridhjetë e shtatë vjecare ajo duhej të ishte e lumtur me Markun, shtëpinë elegante në San Francisko, dhe vajzën e tyre adoleshente Pilar. Por një verë i ndryshon të gjitha kur ajo kupton që martesa e saj e dështuar është një kurth prej së cilës dhuhet të...

  800 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Nga ballot mondane të Manhatanit në zjarret e Luftës së Parë Botërore, në këtë roman Danielle Steel e shoqëron lexuesin në një udhëtim të paharruar. Kjo është një histori lufte, humbje; është rrëfimi i shpirtit të pathyeshëm të një gruaje.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Ka vende që thjesht i viziton dhe të tjera që s'do t'i braktisësh kurrë. Mirë se erdhët në Hotel Vendôme!

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 800 Lekë In Stock

  Kësaj radhe nga Danielle Steel vjen një roman frymëzues dhe i ngrohtë rreth një nëne dhe vajzës së saj që përballen me sfida, me lumturi dhe që kapërcejnë tragjedinë duke ruajtur në dukje një jetë të përsosur

  1 800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Autorja na çon kësaj here nga salla e gjyqit në Gjykatën e Manhatanit, në Jugun tradicional amerikan, duke ndërlidhur ngjarjet personale të tashme e të shkuara të një familjeje me një histori krimi e ndëshkimi.

  1 200 Lekë
  In Stock
Showing 1 - 32 of 87 items