Kërko më tej

Filtra të aktivizuara:
  V. Bot

  Ofertat

  Libra Ka 2431 libra.

  për faqe
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok

   "Mendo dhe bëhu i pasur" i autorit shumë të njohur amerikan Napoleon Hill, është libri që ka ndihmuar shumë njerëz të ndryshojnë rrjedhën e jetës së tyre.

   1 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   900 Lekë Në stok

   "Aq sa të bën për të qeshur, po aq edhe ta copëton zemrën." Charlie Brooker "Një libër i mrekullueshëm, me humor therës dhe të thëna pa dorashka."                                                                                  Dawn French

   900 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   900 Lekë Në stok

   Mira Meksi vazhdon ta mbajë të mbërthyer lexuesin në magjinë e novelave dhe tregimeve të saj në librin e ri “Hakmarrja e Kazanovës”.

   900 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   800 Lekë Në stok

   Ky është një udhëzues praktik dhe i domosdoshëm për t’u shndërruar në njeri të paharrueshëm e të parezistueshëm për këdo.  

   800 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   900 Lekë 1 000 Lekë -10% Në stok

   Ky libër ka vetëm një të metë, - mbaron shpejt, - thotë Amazon. Prandaj edhe në Shqipëri ka mbi 10 ribotime si roman.  

   900 Lekë
   1 000 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok

   Një tjetër kulminacion letrar i Khaled Hosseini-t, i cili e tejkalon "Gjuetari i balonave". Ka edhe më shumë për të mësuar nga ky roman...

   1 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok

   Mos pyet më por plotësoje bibliotekën tënde edhe me këtë libër të Khaled Hosseinit

   1 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   900 Lekë Në stok

   Raporti mes një psikoterapisti dhe një pacienti, i cili nuk është një person dosido por mbështetës dhe njohës i filozofisë së Shopenhauerit vjen në një rrëfim brilian të Irvin D. Yalom. Në një moment të dy kuptojnë se kanë nevojë për njëri-tjetrin. Pse?? Këtë marrëdhënie të pazakontë na e rrëfen autori i romanit bestseller “Kur qau Niçja”. I tillë është...

   900 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 100 Lekë Në stok

   Një nga vlerat e mëdha të këtyre "rrëfenjave të vërteta" është se lexohen me një frymë. Ngjarje të së kaluarës, të shumë e shumë kohëve më parë, na duket sikur kanë ndodhur sot.

   1 100 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   630 Lekë 700 Lekë -10% Në stok

   Ky është një nga romanet më të suksesshme të Paolo Coelhos dhe një prej librave më të shitur në botë përgjatë këtij shekulli. Briliant në rrëfim, magjik dhe i thjeshtë në mënyrën sesi komunikon me lexuesin. Është një gjetje fantastike për dhurata për të dashurit apo miqt tuaj. Alkimisti nuk duhet humbur kurrësesi

   630 Lekë
   700 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 100 Lekë Në stok

   Ky libër titullohet City. E kuptoj që, pas romanit Mëndafsh, do të kishte qenë mirë të gjeja një titull që të tingëllonte disi ndryshe. Po ky libër është ndërtuar si qytet, me idenë e një qyteti. Më pëlqente që ti-tulli ta thoshte këtë gjë. Tanimë e thotë.

   1 100 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   810 Lekë 900 Lekë -10% Në stok

   Harku i Triumfit është një roman i fuqishëm, i bukur, dramatik. Ai është shkruar me nerv, me ngjyra të forta, dhe faqet e tij pasionante, të përkthyera me mjeshtëri nga Robert Shvarc, e rrëmbejnë lexuesin në universin që shpalosin. Komente mbi librin "Harku i Triumfit është libri më i bukur dhe më i plotë i shkrimtarit, qendra e gjithë veprës së tij."...

   810 Lekë
   900 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   900 Lekë 1 000 Lekë -10% Në stok

   Në Barcelonën e pasluftës, Daniel Sempere, ende fëmijë, mrekullohet nga Varreza e Librave të Humbur. Në raftet e panumërta ai tërheq një libër: "Hija e erës" nga Julian Karaks. Pasi e lexon librin me një frymë, Daniel vihet në kërkim të librave të tjerë të Karaksit, kërkim që do të zgjasë me vite, duke zbuluar një nga një ngjarje të dhimbshme dhe fate të...

   900 Lekë
   1 000 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok

   1 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 200 Lekë Në stok

   Dëgjo, Paula, dua të të rrëfej një histori që, kur të zgjohesh, të mos ndihesh edhe aq e përhumbur. Kështu fillon romani i Isabel Allende-s, kushtuar vajzës së saj.

   1 200 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 260 Lekë 1 400 Lekë -10% Nuk është në stok
   I ri

   “Aksion, aventurë, dashuri, luftë dhe një hero epik - të gjitha këto të vendosura në një nga periudhat më të errëta të historisë. ‘Nën qiellin e përflakur’ nga Mark Sullivan ka gjithçka që mund të kërkohet nga një roman i jashtëzakonshëm i Luftës së Dytë Botërore.”

   1 260 Lekë
   1 400 Lekë -10%
   Shto në shportë Më shumë
   Cmim i reduktuar
   Nuk është në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 200 Lekë Në stok

   Në këtë vëllim përfshihen novelat: "Rrugica në dritën e hënës", "Koleksioni i padukshëm", "Bukinisti Mendel", "Leporela", "Novela e shahut", "24 orë nga jeta e një gruaje", "Novelë verore", "Perëndim zemre", "Njohja e beftë me profesionin e ri", "Xhelozia", "Gruaja dhe peizazhi", "Episod nga liqeni i Gjenevës" dhe "Letra e një të panjohure"

   1 200 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   810 Lekë 900 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Historia e vërtetë e një grupi shokës! Droga dhe alkoli! Forca e një miqësie të sinqertë!

   810 Lekë
   900 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 300 Lekë Në stok

   Në këtë vëllim përfshihen novelat: "E fshehta përvëluese", "Dashuria e guvernantes dhe dy vogëlushët", "Pështjellim ndjenjash", "Vrapuesi i Amokut", "Nata fantastike", "Antoni", "Marshimi", "Ylli sipër pyllit", "Anvers" dhe "Dashuria e Erikës".

   1 300 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   500 Lekë Në stok

   Një kryevepër e prozës që jo vetëm mahnit këdo për fuqinë e thellë simboliste, dhe mjeshtrinë narrative, por vjen në gjuhën shqipe me një histori të veçantë: Autori që e ka përkthyer është Ismail Kadare, i cili e njohu Ernest Heminguejn për herë të parë me lexuesin shqiptar, duke dhënë shtysa për modele të reja të shkrimit të letërsisë. Prandaj ky libër...

   500 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 500 Lekë Në stok

   Romanit "Doktor Zhivago" është ndërtuar mbi fatin e disa familjeve. Është një rrëfim epik mbi efektet e revolucionit rus mbi familjet borgjeze.

   1 500 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   500 Lekë Në stok

   Botimi i librit poetik "Ca pika shiu ranë mbi qelq" të Kadaresë, zgjoi një interes të madh te lexuesi shqiptar.

   500 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 200 Lekë Në stok

   Ky libër është një himn kushtuar haresë. Haresë më të thjeshtë që mund të ekzistojë, ajo që na vjen nga ndërgjegjja dhe pranimi i vetvetes, e bashkë me të vjen pranimi i të tjerëve, i gjërave dhe njerëzve që, sidoqoftë, bashkëpunojnë për të krijuar atë lumturi që askush s’mund të na e rrëmbejë.

   1 200 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   700 Lekë Në stok

   Konstandini është figura e të vetmit disident në galerinë e personazheve kadareane. Ai nuk është aspak kundërshtar politik i shpallur, por i përket botës së fantazmave dhe ashtu si shajnitë e të atit të Hamletit, ai rikthehet për të trazuar shpirtin e të gjallëve.

   700 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 500 Lekë Në stok

   Ky fjalor anglisht-shqip, me rreth 35000 fjalë-titull, është rezultat i një pune të kujdesshme, ku shquhet njohja shumë e mirë e anglishtes dhe shqipes nga autori.

   2 500 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   890 Lekë Në stok

   Në këtë vepër Balzaku trajton një temë me tematikë shoqërore që prek shtresat e ulëta të popullsisë që si gjithmonë lidershipit shtetëror dhe aristokracisë nuk interesohen fare për to . Ngjarja vendoset në "Pensionin Familiar" pronë e trashëguar e zonjës Voker e cila jetonte pa të shoqin e vdekur prej disa vitesh tashmë.

   890 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   800 Lekë Në stok
   I ri

   Çajld Harold është një poema liriko-epike e Bajronit, e cila shënoi arratisjen e madhe romantike, falë mjeshtrisë së rrëfimit përmes ditarit nga autori, Xhorxh Bajroni. Kjo vepër është kthyer në modelin e gjithë letërsisë romantike europiane të shekullit të XIX

   800 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   700 Lekë Në stok

   Është romani i parë modernist i shkruar gjatë gjysmës së dytë të shekullit të XX në Shqipëri. Kjo vepër e bëri njëherësh të njohur autorin dhe letërsinë shqipe në të gjithë botën dhe konsiderohet si vepra më e përkthyer në gjuhët e ndryshme të botës

   700 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok

   Ky roman përmban mesazhe të rëndësishme për të gjithë. Të rriturve u rikujton se sa mizore mund të jetë bota e fëmijëve sidomos kur këta janë "të veçantë" dhe se sa dhimbje mund të mbartë ajo. Ndërsa fëmijëve u jep mesazhe ndërgjegjësimi, tolerance dhe miqësie, që në kohëra si këto tonat, janë gjithmonë e më të rralla.

   1 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 800 Lekë Në stok

   Rrëfim për dashurinë dhe errësirën është një libër tragjik, komik dhe pafundësisht transparent, një libër i shitur bujshëm dhe i lexuar me etje nga miliona lexues në të gjithë botën. Është autoportreti magjik i një shkrimtari që jeta e shtyu të ishte dëshmitar i lindjes së një atdheu që ende jeton përmes historisë së tij të turbullt.

   1 800 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   750 Lekë Në stok

   Në muzgun e jetës së tij, Elias Eini tërhiqet në një fshat të vogël e të humbur të Austrisë. Sapo vendoset aty, ai bën një zbulim të jashtëzakonshëm: atë të Librit të Jetës, veprës së shenjtë, në të cilën vetë Zoti ka regjistruar fatin e çdo qenieje njerëzore...

   750 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok

   Vështrojeni realitetin në sy! E vetmja mënyrë për të soditur realitetin është të jetoni nga çasti në çast me ritëm të plotë, në mënyrë sa më intensive.

   1 000 Lekë
   Në stok
  Shfaq 1 - 32 nga 2431 libra