Catalog

Enabled filters:
  Viti i botimit

  Specials

  • Flokëkuqja
   Flokekuqja

   “Flokëkuqja” është vepra më e fundit...

   1 170 Lekë -10% 1 300 Lekë

  new release There are 345 products.

  per page
  • Quick view
   1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% In Stock

   Autorja e romaneve bestseller, “Vajza në tren” dhe “Nën ujë” Paula Hawkins vjen me nje tjeter roman ne gjuhen shqipe, - Zjarr qe digjet ngadale, hedhur ne qarkullim nga shtepia botuese Morava. Libri vjen tek lexuesit duke nisur nga data 20 shtator 2022. Por, tek Bukinist.al mund ta porositni qe tani online, duke perfituar ulje -15%.

   1 080 Lekë
   1 200 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 020 Lekë 1 200 Lekë -15% In Stock

   Edhe nje tjeter roman i Colleen Hoover vjen ne shqip nga Botimet Living: “Kujtimet e tij”. Permes ketij rrefimi vjen historia tronditese e nje nene te re, e cila kerkon te ndertoje nje jete shpresedhenese pertej pengesave qe i ka sjelle jeta.

   1 020 Lekë
   1 200 Lekë -15%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 260 Lekë 1 400 Lekë -10% In Stock

   Vjen me ne fund romani Ti je e imja i Johanne Lindsey, nje romance historike e cila do t'iu mbaje te fiksuar deri ne faqen e fundit te saj.

   1 260 Lekë
   1 400 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 020 Lekë 1 200 Lekë -15% In Stock

   Nje tjeter bestseller absolut nga Colleen Hoover vjen ne gjuhen shqipe nga botimet Living: Nje histori dashurie e paharrueshme, qe shkel cdo rregull: Hyn ne loje zemra, shkelet fjala e dhene, shkelen rregullat, - dashuria behet e shemtuar.

   1 020 Lekë
   1 200 Lekë -15%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   810 Lekë 900 Lekë -10% In Stock

   Një shkrimtare midis Stephen Kingut dhe Vëllezërve Grim, me një roman prekës për një dashuri të marrë dhe të tepruar që arrin të dërrmojë në përqafimin e saj njerëzit që do të dëshironte t'i mbronte.

   810 Lekë
   900 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   900 Lekë 1 000 Lekë -10% In Stock

   Letrat e Seneca-s janë si një ditar, ose nje manual meditimesh filozofike. Shpeshherë ato nisin me vëzh gime për jetën e përditshme dhe trajtojnë shumë tema tradicionale të filozofisë stoike, si për shembull shpërfillja e vdekjes, vlera e miqësisë, dhe virtyti si e mira supreme. Në këtë botim kemi sjellë 65 letra 124 të tilla që nga janë shkruar, ndaj e...

   900 Lekë
   1 000 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 097 Lekë 1 290 Lekë -15% In Stock
   New

   Libri më i mirë për financat personale per me shume se dy dekada e gjysem vjen me një botim të ri pas suksesit 25-vjeçar që ka pasur, duke formuar dhe ndihmuar me miliona njerëz që të çlirohen nga prangat e mungesës së parasë. Në këtë botim të ri kemi 9 kapituj sesionesh studimi që ju udhëzojnë gjatë kohës që lexoni, ri-lexoni, diskutoni dhe studioni këtë...

   1 097 Lekë
   1 290 Lekë -15%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 097 Lekë 1 290 Lekë -15% In Stock
   New

   1 097 Lekë
   1 290 Lekë -15%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   757 Lekë 890 Lekë -15% In Stock
   New

   757 Lekë
   890 Lekë -15%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 400 Lekë In Stock

   Frymëzuar nga një histori e vërtetë dhe me ngjarje që ndërthuren me historitë e Lejlit, Gitës dhe Silkës, në librin “Tri motrat” do të lënë mendjen dhe zemrën të gjithë të pasionuarit pas historive të kurajës dhe forcës.

   1 400 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 260 Lekë 1 400 Lekë -10% In Stock

   Me këtë rrëfim prej mjeshtri të vërtetë të një çështjeje të madhe gjyqësore, Xhon Grishami vërteton përsëri se zotëron aftësi të jashtëzakonshme si shkrimtar, dhe e bën këtë duke u shtuar elementeve klasike dhe të pangatërrueshme të thrillerit ligjor një grimcë humori. Një studio e vogël ligjore. Një çështje e madhe gjyqësore. Rasti i një jete të tërë.

   1 260 Lekë
   1 400 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 170 Lekë 1 300 Lekë -10% In Stock

   Sa i fortë, aq edhe i brishtë, libri “E pazbutura” është njëherazi një memoar intim dhe një thirrje guximshkundëse dhe zgjuese për të treguar se çfarë mund të ndodhë, kur dalim nga kafazet tona dhe themi: kjo jam unë!

   1 170 Lekë
   1 300 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 440 Lekë 1 600 Lekë -10% In Stock

   Autorja bestseller edhe në Shqipëri, Julia Navarro, vjen me një roman të ri, “Bibla prej argjile”, përkthyer nga Ornela Islami dhe botuar nga Dituria

   1 440 Lekë
   1 600 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% In Stock

   Nje nga thrillerat me te bukur te momentit ne te gjithe boten vijon me serine e tij, ku ne gjuhen shqipe Botimet Dritan sjellin vellimin e dyte te tij: Vetëm të vdekurit i ruajnë sekretet... Një qytet model fsheh sekrete. Sekrete që dikush do të vriste për t‘i ruajtur.

   1 080 Lekë
   1 200 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   900 Lekë 1 000 Lekë -10% In Stock

   Libri më i ri ANTISTRES nga Lajla Pernaska, botuar nga Turdiu Publications. Ju mund të lexoni të gjitha këshillat anti-ankth në botë, por asnjë nga këto nuk ka rëndësi nëse nuk veproni. Në mënyrë që të ndihesh më i relaksuar, të flesh gjumë natën dhe të vendosësh energji në atë që ka rëndësi, duhet të ndalosh së humburi kohë në detyra që nuk kanë rëndësi.

   900 Lekë
   1 000 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   981 Lekë 1 090 Lekë -10% In Stock

   Ne kete liber emocionues, autori i famshem i librit MENDO DHE PASUROHU. Napoleon Hill, tregon gjetjet e tij te fundit mbi te arriturit e asaj qe deshiron dhe si ta shfrytezosh me se min. Ketu gjenden ne gjuhe te thjeshte e te lexueshme, teknikat e pagabueshme për të arritur fuqine e te fituarit te parave dhe te te shijuarit të qetesise se vertete te...

   981 Lekë
   1 090 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 350 Lekë 1 500 Lekë -10% In Stock

   Malkolm Polstedi është njëmbëdhjetë vjeç, djalë kureshtar dhe i zellshëm. Ditën shkon në shkollë, ndërsa në mbrëmje ndihmon prindërit në hanin buzë lumit, si dhe bën ndonjë punë për llogari të murgeshave të manastirit aty pranë. Jeta e tij rrjedh e qetë, miqtë i ka të shumtë, argëtohet me Astën, daimonin e tij, sidomos kur lundrojnë me kanoen La Belle...

   1 350 Lekë
   1 500 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 350 Lekë 1 500 Lekë -10% In Stock

   Sekreti i Parisit” nga Natasha Lester është një histori zemërthyese, e shkruar bukur, e treguar në periudha të ndryshme kohore që të çojnë në Paris, në Angli dhe në Australi.

   1 350 Lekë
   1 500 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 750 Lekë In Stock

   PRE-ORDER - Before It Ends with Us, it started with Atlas. Colleen Hoover tells fan favourite Atlas' side of the story and shares what comes next in this long-anticipated sequel to the #1 Sunday Times bestseller It Ends with Us. Pre-order now. We will bring to you after October 25, 2022.

   1 750 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 200 Lekë In Stock

   1 200 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   800 Lekë In Stock

   Romani "Jeta e vërtetë", trajton temën universale të jetës dhe vdekjes dhe dinamikën e marrëdhënieve familjare shpeshherë të ndërlikuara.

   800 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 500 Lekë In Stock

   Romani i ri i Javier Marías është historia e një dashurie të papërkryer, sikurse janë të gjitha ato. Historia e një gruaje si Berta Isla, që ka zgjedhur të qëndrojë pranë një burri që shpreson ta njohë, por që në fund nuk do të shfaqet kurrë ai që është në të vërtetë. Është historia e një lidhjeje, e cila, pasi ka mbaruar pasioni, mbahet në këmbë në një...

   1 500 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 000 Lekë In Stock

   Vjen per here te pare ne shqip Alba de Céspedes, autore italo-kubane dhe autore e revistes se njohur letrare Mercuri.  

   1 000 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   800 Lekë In Stock

   "Me një gjuhë poetike dhe koncize dhe kompakte, Alvydas Šlepikas u sjell drejtësi viktimave. Lexuesit mund ta nuhasin djersën e ftohtë të grave dhe vajzave teksa ndeshen me ushtarët e dehur, mund ta ndiejnë të ftohtin theres të dimrit, dhe të shohin femijet teksa luftojnë për nje kafshatë dhe ndajnë në dëshpërimin e tyre vullnetin per te mbijetuar."

   800 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 900 Lekë In Stock

   Pas botimit ne tre vellime te ndara, trilogjia “Secili cmendet sipas menyres se vet” vjen ne nje botim te plote, hardcaver, per te gjithe te pasionuarit e kesaj sage te bukur shkodrane, shkruar plot sqim dhe detaje nga studiuesi dhe shkrimtari Stefan Çapaliku....

   1 900 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 400 Lekë In Stock

   Loja e dashurisë nuk ka qenë kurrë më e bukur.

   1 400 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 000 Lekë In Stock

   «Romanin ‘Tango me nallane druri’ e kini tuajin tashmë, ju mbetet vetëm ta lexoni... Unë ju uroj lexim të mbarë! Ju më pyesni se cili është libri që pati ndikimin më të madh në shkrimet e mia... Po, është «Fije bari» i Uollt Uitmanit. Ishin vitet gjashtëdhjetë dhe lexonim «Shekulli im» të Kadaresë. E kishim gjetur Eldoradon tonë.

   1 000 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   2 500 Lekë In Stock

   Libri i Prof. Xhevat Lloshi vjen pas botimit ‘Vështrime stilistike’, botuar po nga Uegen, gjatë vitit 2021. Është një histori e pabesueshme e aventurës së librit shqip.

   2 500 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 000 Lekë In Stock

   1 000 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 000 Lekë In Stock

   Sokol Pepkolaj, pas botimit të romaneve: “Sekreti i dashurisë”, “Të fshehtat që djegin zemrën” dhe “Amë vajze”, paraqitet para lexuesit me romanin e tij të katërt dhe ka në proces punimi edhe romane të tjera.                    

   1 000 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 000 Lekë In Stock
  • Quick view
   700 Lekë In Stock

   Një testament prekes i shpirtit njerëzor. Qyteti kufitar është një roman i shkruar bukur, i quajtur kryevepër e Shen Congwenit për portretizimin e jetës fshatare kineze.

   700 Lekë
   In Stock
  Showing 1 - 32 of 345 items