Catalog

Enabled filters:
  Viti i botimit

  Specials

  Sete dhe Koleksione There are 174 products.

  per page
  • Quick view
   10 150 Lekë In Stock

   Kjo sagë është ndër më të lexuarat në ditët tona: Janë 6 vëllime që të mbajnë mbërthyer, duke të ndezuar fantazinë në mijëra faqe, si rrallë libra të tjerë. Një bestseller absolut botëror, tani është i tillë edhe në shqip. Prandaj, Bukinist.al e konsideron si një dhuratë të çmuar për të gjithë ata që duan të bëjnë të lumtur lexuesit e dhënë pas mistereve.

   10 150 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   2 400 Lekë In Stock

   Ky set me romance te zhanrit romance permbledh dy librat me te fundit te ardhur ne shqip nga autoret Nicholas Sparks dhe Anna Permoli, - te njohur dhe te vleresuar edhe nga lexuesit tane. Pikerisht, per kete arsye keto dy romanca vijne bashke ne nje pako, dhe per t’u bere pjese e leximeve magjike te veres se vitit 2021.

   2 400 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   2 200 Lekë In Stock

   Ne kete set kemi sjell dy libra: Mendo si murg te Jay Shetty dhe “Nje gje e vetme” te Gary Keller, - dy libra te cilet ju ndihmojne per te zhvilluar boten tuaj te brendshme, per te rritur aftesite pershtatese dhe per te pasur sukses ne sipermarrjet tuaja

   2 200 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   2 000 Lekë In Stock

   Ky set vjen per lexuesit e rinj, si nje rekomandim per lexime gjate pushimeve verore: Dy romane te befasishme; plot aventure, pasion, mister dhe aventure.

   2 000 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   2 280 Lekë In Stock
  • Quick view
   1 800 Lekë In Stock

   Ne kete set librash, ne kemi rekomanduar dy autore te njohur shqiptare te diteve tona: Mira Meksit dhe Tom Kuken (Enkel Demin) me prurjet e vitit 2021. Dy romane qe marrin subjektin ne vitet ’30, ku permes teknikave te misterit ndertojne realitete artistike befasuese. Keto dy libra jane rekomandime goditese per te qene pjese te leximeve tuaja gjate pushimeve

   1 800 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   2 500 Lekë In Stock

   Duke pare kerkesen gjithnje e ne rritje te lexuesve per romane te zhanrit thriller, ne kemi perzgjedhur dy prej tyre, prurje te fundit, te cilet i bejme pjese te nje pakoja rekomanimi: “Mea culpa – me fal” te Clare Mackintosh, i botuar nga Living dhe “E sigurt” S. K. Barnett, hedhur ne qarkullim nga Shtepia Botuese Jozef

   2 500 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 600 Lekë In Stock

   Ne kete set kemi futur dy libra te autoreve te rinj shqiptare: Liridon Mulaj dhe Arlinda Guma; romanet e tyre i kemi perfshire ne nje set rekomandimesh per tu njohur me keto prurje, dhe per ti bere pjese te leximeve tuaja verore.

   1 600 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   2 400 Lekë In Stock

   Ne kete set kemi sjelle dy romane te zhanrit romance nga autoret klasike boterore: Thomas Hardy dhe Suzana Tamaro; Jane dy libra qe sjellin pasionet njerezore, boten e nderlikuar te ndjenjave – jane dy romane qe ju pasurojne shpirterisht, - ju ndihmojne te kuptoni boten e brendshme shpirterore dhe ua bejne me te bukura ditet e leximeve te veres.

   2 400 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 800 Lekë In Stock

   Ne kete set kemi zgjedhur dy romane te vleresuara ne te gjithe boten per menyren brilante te sendertimit te botes se krimit, fuqise se depertimit psikologjik ne boten njerezore dhe per befasine dhe tensionin e jashtezakonshem te shkaktojne tek lexuesit. Eduardo Mendoza dhe Ruth Ware jane dy romanciere brilante te cilet ne i kemi bere ne nje pako librash...

   1 800 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   3 800 Lekë In Stock

   Ne kete set me tre libra, kemi sjelle tre sagat me brilante qe i jane kushtuar Holokaustit dhe krimeve cnjerezore naziste mbi popullsine hebreje: Heather Morris vjen me dy romanet: Tatuisti i Aushvicit dhe Rrugetimi i Silkes dhe Antonio Iturbe me Biblioteka sekrete e Aushvicit. Duke pare interesin ne rritje per fiction-in mbi krimet naziste, ne i sjellim...

   3 800 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   3 100 Lekë In Stock

   Ne kete set fantastik vjen seria e Krstin Gier, “E kuqe rubin”, “Blu safir” dhe “E gjelber smerald”, tre vellime befasuese, magjike dhe fantastiko-shkencore, ku imagjinata arrin ne maksimum. Nje trilogji per tu bere pjese e leximit sidomos nga te rinjte.

   3 100 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   2 400 Lekë In Stock

   Ne kete set kemi synuar qe te perzgjedhim per ju romanet me te mira te spiunazhit, te fokusuar kryesisht tek Lufta e Ftohte. Jane dy botime te Pegit, me protagoniste autoret John Le Carre dhe Lara Prescott.

   2 400 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 800 Lekë In Stock

   Te gjithe e njohin dhe e adhurojne Milan Kunderen per romanet “Lehtesia e padurueshme e qenies” “Shakaja” apo “Identiteti”, por ne kemi pergatitur nje set me dy romane, me pak te njohur, - te ardhur se fundi ne shqip, - per te gjithe adhuruesit e ketij autori: “Valsi i lamtumires” dhe “Ngadalesia” jane edhe dy maja te tjera te cilat deshmojne magjine dhe...

   1 800 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   2 700 Lekë In Stock

   Peter Handke eshte nder nobelistet me te debatuar, por pas laureimit, erdhen menjehere romane te tjera ne shqip nga shtepite botuese Aleph dhe Dituria. Ne kete set sjellim tre libra te ardhur se fundi ne shqip: “Nje nate te erret lashe shtepine time te heshtur”, “Ankthi i portierit para penalltise” dhe “Leter e shkurter lamtumire e gjate”, te cilat...

   2 700 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   2 200 Lekë In Stock

   Ne kete set librash kemi sjelle dy bestseller-a boterore te viteve te fundit, Shtegu i kripes dhe Gjysma e zhdukur, te cilet kane ardhur ne shqip ne nje kohe rekord nga shtepite botuese Botart dhe Bota Shqiptare.

   2 200 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   2 600 Lekë In Stock

   Autori i romaneve te famshem “Ferma e kafsheve” dhe “1984” tashme vjen edhe me vepra te tjera ne shqip. Per te gjithe ata qe duan te shkojne me tej, ne rekomandojme edhe 3 libra te tjere te ardhur ne shqip nga Shtepia e Librit: Dalje per ajer, Lavdi Katalonjes dhe I varfer dhe i pastrehe ne Paris dhe Londer. Me keto libra krijoni ne nje hapesire te bukur...

   2 600 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 600 Lekë In Stock

   Philip Roth dhe Haruki Murakami jane nder shkrimtaret me te rendesishem te diteve tona. Veprat e tyre te ardhura se fundi ne shqip nga Skanderbeg Books, “Pas termetit” dhe “Nje njeri i zakonshem” i kemi bere bashke ne nje set, per t’ua rekomanduar si pjese te leximeve ne ditet e pushimeve verore, duke qene te bindur se kemi mbledhur bashke ne nje dy vepra...

   1 600 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   2 600 Lekë In Stock

   Ne kete set librash kemi mbledhur bashke dy autore: Lauren Groff dhe Brunilda Zllami, te cilat permes rrefimeve te tyre depertojne thelle brenda historive njerezore, analizojne fatet e njerezve ne marredheniet mes tyre, ne boten e brendshme psikologjike, me pasionet dhe sfidat qe perballen burri dhe gruaja per ta kuptuar njeri-tjetrin.

   2 600 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 050 Lekë In Stock

   Ne kete set fantastik ne jemi perpjekur te sjellim dy libra qe ndertojne kultin e librit, - rendesine e tij ne edukimin e femijes dhe fuqine transformuese qe mund te sjellin ne jeten e cdo individi. Padyshim, kjo eshte nje nder dhuratat me te bukura qe mund t’i beni femijes, nese doni qe t’ia beni librin pjese te pandare te jetes se tij.

   1 050 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   2 100 Lekë In Stock

   Ne kete set kemi sjelle serine me tre vellime “Aventurat e Sharlotes” – nje seri qe e kane perpire lexuesit e vegjel. Ky set vjen ne oferte, pikerisht tani, gjate pushimeve te veres, ku pushimet e femijeve do te behen më magjike, duke bere pjese te tyre edhe leximet e ketyre tre librave te bukur, sjelle ne shqip nga Mediaprint.

   2 100 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 200 Lekë In Stock

   Ne kete set librash “Fani ne kerkim te drites” dhe “Ne boten magjike te Henrit”, kemi sjelle dy autore te reja te letersise per femije: Rovena Rrozhani dhe Anila Mullahi Elezi, ne perpjekjen qe lexuesit e vegjel te njohin zhvillimet e kesaj letersise si dhe te zbaviten me boten dhe personazhet e ketyre dy shkrimtareve.

   1 200 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   2 050 Lekë In Stock

   Pas shume kohesh nderprerje, rivjen para lexuesve te vegjel Bedri Dedja, - i cili fale mjeshtrise se tij rrefimtare, edhe sot magjep femijet e ketij brezi me veprat e tij te shkruara me shume se gjysmeshekulli me pare. Ne kete set ne kemi mbledhur bashke tre librat e pergatitur nga shtepia botuese Albas: Heroizmat e Fatbardh Pikaloshit, Nje udhetim i...

   2 050 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   2 500 Lekë In Stock

   Seria e Ollges, shkruar nga Elisabetta Gnone, nje prej autoreve me te mira te letersise europiane per femije, tashme eshte plotesuar me 3 vellimet. Ne i kemi bere bashke dhe duam qe ti rekomandojme ne nje set bashkerisht. Nuk mund te kete seri me magjike dhe më me vlere sesa keto tre libra per biblioteken e femijes tuaj

   2 500 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   2 700 Lekë In Stock

   David Walliams eshte nder autoret qe lexuesit e vegjel tashme e adhurojne, kudo ne bote, por edhe ne Shqiperi. Duke pare vemendjen e madhe qe merr vepra e tij, ne kete set, ne kemi sjelle dy prej librave te tij qe jane hedhur ne qarkullim kete vit dhe qe i rekomandojme si pjese te leximeve te veres: “Bisha” dhe “Zhuli” jane libra plot aventura dhe...

   2 700 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   2 300 Lekë In Stock

   Librat “Arritje maksimale” dhe “Drive” vijne ne nje set per te nxitur pasionin brenda jush, per te shpalosur vetveten dhe per te kapur majat ne fushen qe punoni. Brian Tracy dhe Daniel H. Pink jane dy prej mendjeve me te spikatura, dy trajnere te jashtezakonshem dhe dy njohes te shkelqyer te natyres njerezore dhe aftesive te tyre. Per kete arsye keto...

   2 300 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   2 000 Lekë In Stock

   Salman Ruzhi dhe Carlos Ruiz Zafon jane mjeshtrat me te medhenj te realizimit magjik te diteve tona. Per kete arsye ne kemi bere bashke ne nje set dy prej librave te ketyre autoreve: Marina dhe Dy vjet, tete muaj dhe njezet e tete net, te cilet jane zgjedhje ideale per leximet tuaja verore.

   2 000 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 950 Lekë In Stock

   Ne kete set kemi bere bashke dy autore: Jevgenij Zamjatin dhe Sigizmund Krzhizhanovskit, te cilet me fuqine e tyre imagjinative e kane plazmuar boten dhe i kane dhene forme te ardhmes permes rrefimeve te tyre. Romani “Ne” dhe libri me tregime “Kujtimet e se ardhmes” jane ndalesa te fuqishme letrare qe secili duhet ti beje pjese te leximeve te tyre.

   1 950 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 390 Lekë In Stock

   Vogelushe: Elena nuk eshte nje vajze dosido; prandaj aventurat e saj do t’ju befasojne. Per kete arsye ne i kemi bere ne set dy librat e saj dhe ua rekomandojme per t’i lexuar gjate pushimeve verore. Gjithmone nese ju pelqen aventura....

   1 390 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   2 400 Lekë In Stock

   Ne kete set kemi perzgjedhur dy autoret me te njohur te romances bashkekohore: Anna Premoli dhe Nicholas Sparks, me dy libra te cilet jane botuar ne shqip gjate vitit 2019: “Me prano sic jam, i dashur” dhe “Ne cdo frymemarrje” eshte nje set librash goditesh per tua dhuruar te dashurve tuaj.....

   2 400 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   2 000 Lekë In Stock

   Ne kete set kemi perzgjedhur dy prej librave te zhanrit mister &thriller te botuar gjate vitit 2019 ne Shqiperi dhe qe jane pelqyer nga lexuesit shqiptare. Mbreteresha e thrillerit Agatha Christie dhe Laura Marshall vijne bashke ne nje set, te denje per dhurate per te pasionuarit pas librat e ketij zhanri

   2 000 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   3 070 Lekë In Stock

   E cilësuar si një nga kryeveprat e shekullit të XX. Me gjenealitetin e tij u përballëm me tragjizmin e fateve njerëzore. Personazhi Juxhin Uitlla,na tërheq me natyren e tij,talentin prej artisti,... Gjithashtu njihemi me shpirtin e tij si aventurier e të lëkundshëm në dashuri,…

   3 070 Lekë
   In Stock
  Showing 1 - 32 of 174 items