Specials

New Arrival Children  There are 308 products.

per page
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Rebeka është me fat. Babai i saj është i mençur dhe i kujdesshëm. Është edhe magjistar dhe i magjeps të gjithë me shfaqjet e tij.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  300 Lekë In Stock

  300 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock

  Ribotohet pas shume vitesh ne mungese nje nga librat me te dashur te letersise per femije te autorit shqiptar Moisi Zaloshnja.

  400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë In Stock

  Gojëdhëna e fundit e Eposit të Veriut: NË SHPELLËN E KRESHNIKËVE, ritreguar nga shkrimtarja Luljeta Dano dhe me ilustrimet e mrekullueshme nga piktorja Anila Zajmi Katanolli. Kjo gojëdhanë, si gjithë të tjerat, vlen për fëmijë të të gjithë moshave. Libri është pjesë e serisë së leximeve magjike për fëmijë: NGRIVA - SHKRIVA.

  900 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  …Fëmijët mbajnë mend ato gjëra që ne të rriturit i kemi harruar: lojën dhe gëzimin e jetës, lumturinë e një çasti, të një ore, të një dite, e cila është e papërsëritshme dhe nuk kthehet asnjëherë pas. Ky është faji ynë: mendojmë gjithë kohës si të bëjmë gjërat për nesër dhe harrojmë që e sotmja është këtu, pranë fëmijëve tanë që na duan dhe kanë dëshirë...

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Akikoja është një vajzë që nuk i pëlqen kufijtë dhe e do shumë babanë. Ajo e sheh botën pak më ndryshe, prandaj të tjerëve u duket e çuditshme.

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë Out of stock

  Teksti “Kalendari i ëndrrave të mollës”nxit të shprehurit dhe të menduarit kritik te fëmijët. Ai gjithashtu, mund të shërbejë si një manual letrar për fëmijët që kanë vështirësi në të shprehur dhe shfaqin forma të ngadaltata të të menduarit. Ky liber eshte shpallur si botimi me i mire i vitit 2022 per femije ne Panairin e 25-te te librit te Tiranes

  400 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Nëpërmjet humorit dhe lojës, kjo përrallë e mbështetur në motive popullore orienton fëmijët drejt zgjidhjes së problemeve, nxit mendimin, përcjell vlerën e miqësisë dhe të mbështetjes së njerëzve që gjenden në vështirësi.

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Mangu dhe Bizu bënin një jetë të qetë në shkurrnajën e ahut. Një ftesë e dyshimtë nga teto Kasandra i nxjerr nga rutina e përditshme. Pavarësisht mosbesimit vendosin ta pranojnë, por kur mbërrijnë në rrjetën e tetos, ajo është zhdukur. Shtëpia ishte krejtësisht e përmbysur, sikur të kishte ndodhur një përleshje. Çfarë të ketë ndodhur vallë? Mangu dhe Bizu...

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Per vogelushet qe jane te pasionuar pas serise se Gregut, vjen vellimi i 17 ne gjuhen shqipe, - i titulluar “Pelenë e tejmbushme”.

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Rudina Çupi vjen sërish para vogelusheve me nje personazh tjeter tejet ngacmues – Dordolengun, i cili shpik gjithcka, vetem e vetem per te mos ngrene supen. Edhe kesaj radhe, autorja e sfidon lexuesin e vogel me lojera gjuhesore.

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Ky tekst i përgatitur nga studiuesja dhe pedagogia e shkencave të natyrës Inva Koçiaj është për fëmijë të moshës 9 -15 vjeç, të cilët janë kuriozë pas shkencës dhe hapësirës

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  750 Lekë In Stock

  Në faqet e këtij romani do të njiheni me lojërat, shqetësimet dhe gëzimet e bashkëmoshatarëve të një kohe të shkuar dhe të një rendi tjetër shoqëror. 

  750 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  2 000 Lekë In Stock

  Përrallat e Rojtarëve të Mençur të Detit është një lloj manifesti poetik,i cili na zhyt në botën imagjinare të mençurisë popullore, nga ngushtica e La Manche deri në Atlantik, nga deti Baltik deri në detin Mesdhe, nga ujrat e Paqësorit deri në detin e Japonisë...

  2 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Argëtohuni duke lexuar përrallat më të bukura fantastike. Mësoni fjalë të reja dhe luani me ilustrimet e çdo përralle

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Kjo histori do të na frymëzojë për t’ia çelur rrugën asaj, për t’i dhënë hapësirë që të rritet dhe pastaj do të shohim se ç’do të ndodhë. Ideja jonë s’ka ku shkon tjetër. Ajo sapo ka nisur rrugën e saj.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  675 Lekë 750 Lekë -10% In Stock

  Këto janë rrëfime që shënjojnë jetën e lexuesve të vegjël, pasi jo vetëm rrjedhin natyrshëm, por të krijojnë përshtypjen sikur shkrimtari është edhe një shok e pjesëmarrës në lojërat, shqetësimet, gëzimet dhe brengat e tyre.

  675 Lekë
  750 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  550 Lekë In Stock

  “Engjëlli Blu” është një libër me aventura fantastike. Personazhi kryesor është një djalë i veçantë me spektrin e autizmit.

  550 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Nje nga kryeveprat e letersise boterore per femije “Aventurat e Din Pakut dhe te shokeve te tij” te autorit Nikollai Nosov, vjen i ribotuar nga Albas nen perkthimin e autorit te njohur te letersise per femije dhe te akademikut Bedri Dedja.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Një roman, që nis nga fantazia e një fëmije, por që shndërrohet në një uragan ngjarjesh, duke krijuar një histori që të mban pezull deri në faqen e fundit

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Nuk e di për ju që po e lexoni këtë përrallë.Por unë për veten time gjithmonë kam dashur që të kem një shkop magjik. Madje edhe sot ka çaste kur do të dëshiroja vërtet që, me anën e një shkopi magjik të bëja shumë gjëra. A dini të mbani një sekret? Po? Mirë. 

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Bashkohuni me andin dhe Terrin në shtëpinë e tyre mahnitëse 39-katëshe në pemë! Kërceni në trampolinën më të lartë në botë, bëni dolli me pufka në një vullkan aktiv, notoni në ujëvarën e ccokollatës, përkëdhelni këlyshët e dinozaurëve, përplasuni me një Fecckator, bëni kërcimin më të mirë në pistën e vallëzimit, fluturoni me një karrige rrotulluese, hipni...

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Falë këtij libri të vogël, ju do të përfitoni disa njohuri të ideve dhe kryesore që janë në themel të kuptimit modern të universit. Nëse do t'ia dal në qëllimin tim, ju do të ndiheni familjarë me fushën time të ekspertizës dhe mund të jeni të uritur për të mësuar më shumë.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 300 Lekë In Stock

  David Walliams vjen me një libër të ri para lexuesve të tij në gjuhën shqipe. Shtëpia Botuese Botart ka hedhur në qarkullim librin “Operacioni bananet” të këtij autori të shquar të letërsisë bashkëkohore për fëmijë.

  1 300 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Shkrimtarja e njohur e letersise Adelina Mamaqi per femije vjen me nje tjeter liber te ri per femije, ku kesaj radhe personazhi kryesor Enni ka nje kapele me gjyre te kuqe te cilen ia ka qendisur gjyshja....

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Në këtë libër me tregime të zgjedhura, Dhimitër Shuteriqi rrëfen me nostalgji për vitet e paharruara të fëmijërisë së tij: udhëtimin e parë me karvan, më pas me automobil, lojërat me shokët, ditët e kaluara duke u kredhur në ujërat e liqenit të Pogradecit duke peshkuar gurnecka "gjigante".

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Nje tjeter liber magjik vjen nga Tea Stilton (Elisabetta Dami ) per vajzat qe i pelqejne aventurat ne boten e Miushfordit.

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Argëtohuni duke lexuar përrallat më të bukura fantastike. Mësoni fjalë të reja dhe luani me ilustrimet e çdo përralle

  800 Lekë
  In Stock
Showing 1 - 32 of 308 items