Morali I biznesit dhe tregtise ne 40 hadithe View larger

Morali I biznesit dhe tregtise ne 40 hadithe

Zekeriya Güler MAS0055

New product

Përshkrim i shkurtër Morali i biznesit dhe tregtisë në 40 Hadithe është një libër në formën e një këshilluesi moral për biznesin.

More details

3 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Alsar
ISBN9789928243560

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Morali i biznesit dhe tregtisë në 40 Hadithe është një libër në formën e një këshilluesi moral për biznesin. Edhe Profeti (a.s.) si përcjellës, sqarues, interpretues i ajeteve të Kuranit, me sqarime, dispozita, përvoja e praktika e ka edukuar bashkësinë e tij lidhur me veprimtarinë tregtare. Ashtu si në çdo fushë, edhe në tregti ai ka dashur që bashkësia e tij, për të cilën ndante shqetësim, dashamirësi e përkujdesje, të vishej me moralin e Kuranit e të traditës se tij. Nga këto dy burime është udhërrëfyer profesor Güler për të nxjerrë 40 Hadithe që lidhen me moralin e biznesit e të tregtisë, si dhe nga shpjegimet lidhur me to. Këto janë hadithe që këshillojnë tregtarët besimtarë për të patur sukses dhe mirësi. Në kuadër të shpjegimit, në libër ndodhen edhe 110 hadithe shpjeguese, që kanë lidhje të drejtpërdrejtë ose tërthorazi me temën.

Data sheet

pages196
ISBN9789928243560
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiRubin Hoxha