Catalog

Enabled filters:
  Viti i botimit

  Specials

  Sipas Subjektit There are 3056 products.

  per page
  • Quick view
   1 200 Lekë In Stock

   Biografi e bajraktarit të Oroshit

   1 200 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 400 Lekë In Stock

   Për herë të parë zbardhet e plotë jeta dhe vepra e nënkryetarit të Qeverisë së Vlorës, një prej personaliteteve të kulturës kombëtare dhe klerit katolik shqiptar, përmes dokumenteve, dëshmive dhe materialeve më të fundit arkivore. Po ashtu, zbulohet edhe konflikti me Ismail Qemalin pas shpalljes së pavarësisë, dorëheqja si zëvendës i tij dhe roli për...

   1 400 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 000 Lekë In Stock

   Jeta dhe vepra e mësuesit nga Oroshi, Zef Shkorreti, i cili për disa dekada arsimoi disa breza fëmijësh. Detaje nga jeta që vijnë nga dëshmitë, dokumentet dhe vlerësimet për mjeshtrin e pedagogjisë në zonën e Mirditës

   1 000 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 000 Lekë In Stock

   Zef Loka konsiderohet si personazh me peshë në strukturat e larta të Ministrisë së Brendshme gjatë komunizmit, por edhe pjesë e Sigurimit të Shtetit deri në momentet e ndryshimit të sistemeve. Ai rrëfehet për herë të parë për misionet e tij, rolin e Sigurimit në Shqipërinë komuniste, dosjet dhe arrestimin nga Sali Berisha

   1 000 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   700 Lekë In Stock

   Permbledhje poetike me krijimet me te mira te autorit Nikoll Loka ku ai reflekton mbi jeten dhe arritjet e tij me imazheri te natyres dhe ylberit.

   700 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   600 Lekë In Stock

   Ky vellim permbledh poezi të krijuara nga autori gjatë vitit 2014-2015. Studiuesi Agron Shele thote: Vëllimi poetik “Koha tjetër” i autorit Nikollë Loka meriton të radhitet në bibliotekën e çdo lexuesi dhe të lexohet me vëmendje pasi ky libër vjen në fondin e poetekës shqiptare plot dritë, i plotësuar me gjithë karakteristikat e një arti në përsosje dhe...

   600 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   500 Lekë In Stock

   Ky liber flet per sfiden peseqindvjecare te shqiptareve nen Perandorine Osmane. 

   500 Lekë
   In Stock
  • E ku e ka gjetkë zanafillën shteti arb përveç se në Ndërfanë të Mirditës... Këtë tezë mbron fort studiues Nikoll Loka në një studim profesional dhe tejet provokues, që rend të sfidojë disa nga tezat e historiografisë zyrtare të deritanishme. Për çështjet e mëdha që shtron ky libër, por edhe për rëndësinë që pati zhvillimi gati 25-vjeçar i Arbërisë në...

  • Quick view
   700 Lekë In Stock

   Shenjtorët iliro-shqiptarë nga Konstandini I madh te Nënë Tereza

   700 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   700 Lekë In Stock

   Materiale të Ministrisë së Jashtme austriake për konferencën e paqes.

   700 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   500 Lekë In Stock

   Materia bio e një murgeshe të bukur

   500 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 600 Lekë In Stock

   Ky atlas i mrekullueshëm është një panoramë e gjallë dhe magjepsëse e qytetërimit njerëzor përgjatë epokave. Me më shumë se 60 harta dhe ilustrime plot ngjyra, shqyrton periudhat kyçe të historisë qysh prej viteve 10.000 p.e.r. deri në ditët tona.

   1 600 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   500 Lekë In Stock

   Ju mëson të realizoni stilime të ndryshme, nga elegante e të rafinuara e deri te krehja joshëse për një mbrëmje të veçantë. 50 stilime të mrekullueshme flokësh, që nxjerrin në pah bukurinë tuaj natyrore.

   500 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   800 Lekë Out of stock

   Kujtimet më të bukura nga jeta e fëmijës suaj.Përmban një zarf ku mund të ruani kujtimet.

   800 Lekë
   Add to cart More
   Out of stock
  • Quick view
   800 Lekë In Stock

   Kujtimet më të bukura nga jeta e fëmijës suaj.Përmban një zarf ku mund të ruani kujtimet.

   800 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   200 Lekë Out of stock

   Me shumë lojëra të cilat nxisin aftësinë ndërvepruese të fëmijëve.

   200 Lekë
   Add to cart More
   Out of stock
  • Quick view
   200 Lekë Out of stock

   Me shumë lojëra të cilat nxisin aftësinë ndërvepruese të fëmijëve.

   200 Lekë
   Add to cart More
   Out of stock
  • Quick view
   1 000 Lekë In Stock

   Libër interaktiv me aktivitete të ndryshme për moshën parashkollore.

   1 000 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 000 Lekë In Stock

   Me meloditë që përmban çdo libër, përveç kënaqësisë së leximit, fëmijët do të argëtohen duke shtypur butonat dhe duke formuar mozaikët.

   1 000 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   50 Lekë In Stock

   Një seri fantastike, e cila përmban 12 përralla klasike.

   50 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   100 Lekë In Stock

   Një seri fantastike, e cila përmban 12 përralla klasike. Me iIlustrimet plot ngjyra, të realizuara me profesionalizëm dhe të treguara me mjeshtëri, kjo seri është konceptuar për fëmijët që sapo fillojnë të lexojnë.

   100 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   700 Lekë Out of stock

   Një libërth i mrekullueshëm, i frymëzuar nga përkushtimi, ngrohtësia dhe dashuria e pakufi e nënës për fëmijën e saj. Përfshihuni edhe ju në botën e dashurisë së nënës, që na kallëzon ky libër magjepsës i cili nuk njeh moshë dhe kohë!

   700 Lekë
   Add to cart More
   Out of stock
  • Quick view
   700 Lekë Out of stock

   Një libërth tepër i ndjerë në të cilin lidhja e fortë dhe e patjetërsueshme midis babait dhe fëmijës pohohet me dashuri dhe ëmbëlsi. Ejani pra, dhe mos ngurroni të hyni në faqet e këtij libri të ngrohtë, që të prek në shpirt e të lumturon.

   700 Lekë
   Add to cart More
   Out of stock
  • Quick view
   1 200 Lekë In Stock

   Botim I plotë I legjislacionit me përditësimet që nga viti 2011

   1 200 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   500 Lekë In Stock

   Helicon është revistë e përmuajshme letrare me botues dhe kryeredaktor Azem Qazimin që doli në 12 numra; nga prilli i vitit 2014 deri në mars 2015.

   500 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   500 Lekë In Stock

   Helicon është revistë e përmuajshme letrare me botues dhe kryeredaktor Azem Qazimin që doli në 12 numra; nga prilli i vitit 2014 deri në mars 2015.

   500 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   400 Lekë In Stock

   Mbasi gjithë natën andrrova burrat e kthyem në derrkucë, në mëngjes u zgjova i raskapitun

   400 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   800 Lekë In Stock

   Libri është një buqetë kujtimesh, shkruar e treguar nga bashkëkohësit e tij dhe e mbledhur prej vitesh nga shkrimtari dhe studiuesi Nasho Jorgaqi. 

   800 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   500 Lekë In Stock

   Familja e autorit ja kushton botimin e këtij libri ish të burgosurve dhe të internuarve politikë në Shqipëri si dhe familjeve të tyre që vuajtën përndjekjet gjatë asaj kohe.

   500 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   500 Lekë In Stock

   Frika më e madhe për një krijues nuk është humbja e garës me të tjerët apo me botën, por frika e madhe dhe totale është humbja e raportit të vogël të përditshëm me veten.

   500 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   600 Lekë In Stock

   Ajo është fryt i një imagjinate të pasur dhe i një pune krijuese e të bërë me përkushtim, krijuar në vazhdimësi në një periudhë mbi dyzetvjeçare në kushte e në rrethana të veçanta dhe në vende të ndryshme.

   600 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   800 Lekë In Stock

   Pjesë nga libri: E gjithnjë shpresonim në atë fijen e barit të gjelbër, që luhatej nga liria.

   800 Lekë
   In Stock
  Showing 1 - 32 of 3056 items