Catalog

Enabled filters:
  Viti i botimit

  Specials

  Books There are 3636 products.

  per page
  • Quick view
   1 440 Lekë 1 600 Lekë -10% In Stock

   Gjithnjë e më shumë aventura, gjithnjë e më shumë do ta mbani frymën pezull në vellimin e shtatë të sagës epike bestseller ndërkombëtar. Librin e gjeni në treg duke filluar nga data 2 gusht 2021. Parapaguaje që ta kesh në momentin që del librin e fundit të sagës magjike....

   1 440 Lekë
   1 600 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   540 Lekë 600 Lekë -10% In Stock

   Një roman ku ndërthuret trileri me psikologjinë, jeta moderne dhe e provincës, engjëjt dhe djajtë. "Orgji në famullinë e at Ludovikut" është një vepër e shtrirë në plan universal. Si edhe më parë, letërsia e Veizit del nga kufijtë e së zakonshmes, duke synuar hapësira dhe mundësi të reja.

   540 Lekë
   600 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 200 Lekë In Stock

   Një tjetër romancë që të bën të mbash frymën nga autorja e romancave historike Johanna Lindsey

   1 200 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 200 Lekë In Stock

   Libri me i bukur i perrallave Nje mije e nje net vjen me nje tjeter perkthim ne shqip nga Sokol Cunga, pas botimit te vjeter qe pati perkthyer Mustafa Greblleshi. Ne kete botim cilesor do te gjeni edhe ilustrime qe e shoqerojne kete botim fantastik

   1 200 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 200 Lekë In Stock

   "Ky roman kaleidoskopik të ngazëllen me gjallërinë e protagonistes... Edhe pse jeta e Leilës gëlon nga tragjeditë, Shafaku përqendrohet te besnikëria dhe mirësia e saj, te gëzinmi që ndien ajo nga miqësia dhe te tekat e jetës së Stambollit."

   1 200 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   2 500 Lekë In Stock

   Ky libër kaq i fuqishëm e i shkruar me mjeshtëri, pasqyron më së miri bindjen e Barak Obamës se demokracia nuk është një dhuratë nga lart, por një frymë që bazohet tek ndjeshmëria dhe mirëkuptimi, e cila duhet të ndërtohet ditë pas dite

   2 500 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 200 Lekë In Stock

   1 200 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 200 Lekë In Stock

   Është një prej legjendave të letërsisë moderne europiane që e kapërceu kohën. Në dekadën përmbyllëse të shekullit XIX, intelektualët e rinj vjenezë -Jung-Ëien - u tronditen nga ardhja e një ylli të ri mes tyre, që shfaqet pas pseudonimit Loris, poezitë lirike të të cilit, në atë frymëmarrjen e tyre të shprehjes dhe pozës klasike, bashkonin mrekullisht...

   1 200 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 200 Lekë In Stock

   Vjen më në fund vëllimi i parë i serisë Brixhertonët, - një romancë historike befasuese e cila ka fituar zemrat e miliona lexuesve: Së fundi kjo vepër është duke u bërë film nga Netflix, pasi pasqyron thellësisht raportet mes shtresave të shoqërisë njerëzore dhe pasionet e tyre të cilat i kapëcejnë rregullat dhe kastat.

   1 200 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   900 Lekë In Stock

   Ndërsa lexon librin Lavdi Katalonisë, Spanja të vjen e gjallë para syve me qytete, male dhe njerëz; vuajtjet e gëzimet e shkrimtarit bëhen edhe të tuat.

   900 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   900 Lekë In Stock

   Disa nga kritikët mendojnë se ky është libri më të mirë i Orwellit, një analizë e shoqërisë, plot humor, me një mendjekthjelltësi që shkrimtari duket se e mësoi nga eksperienca jo aq e këndshme e Luftës Civile të Spanjës. Që nga ripublikimet, në vitet 1950, në Britani, SHBA, e vende të tjera, "Dalje për ajër" është bërë një nga romanet më të dashur për...

   900 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 200 Lekë In Stock

   Antologji e poezise bashkekohore greke i ofron lexuesit shqiptar një përzgjedhje të pashoqe të disa prej zërave më të pasur dhe më emocionues të kohës sonë. Poetët e përfshirë në të janë të rinj, shumica prej tyre nën dyzetë, por ata bartin me vete bagazhin e një tradite të pasur të poezisë greke, duke u bërë kështu pjesë e periudhës post-moderne të...

   1 200 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   425 Lekë 500 Lekë -15% In Stock

   “Metamorfoza & Në koloninë ndëshkimore” është një libër i autorit Franc Kafka, i përkthyer nga Gjergj Vlash për lexuesin shqiptar. Në këtë botim mund të gjeni veprën “Metamorfoza”, një kryevepër letrare.

   425 Lekë
   500 Lekë -15%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   750 Lekë In Stock

   Mirë  se vini te Hoteli “S’ke çfarë sheh këtu” për krijesa magjike, ku E ÇUDITSHMJA është normale për Frenkin dhe prindërit e tij, të cilët drejtojnë hotelin.

   750 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   500 Lekë In Stock

   Marksi në Soho është një hyrje e shkëlqyer në jetën e Marksit, në analizën e shoqërisë sipas këndvështrimit të tij, si dhe në pasionin e tij për ndryshime rrënjësore. Po ashtu, Zinn-i na dëften sa të lidhura janë idetë e Marksit me realitetin e botës së sotshme."

   500 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   900 Lekë 1 000 Lekë -10% In Stock

   BESTSELLERI I NJU JORK TAJMSIT - EMOCIONUES, SEKSI, I SOFISTIKUAR!

   900 Lekë
   1 000 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   700 Lekë In Stock

   “Jehona ngacmimesh të çuditshme” është vëllimi i tretë me tregime erotike shkruar nga Edmond Tupja. 41 skicat e shkruara ndër vite përshkruajnë situata subtile erotike, të cilat përmes gjuhës, alegorisë, simboleve dhe metaforave e shtyjnë lexuesin drejt fantazisë, rizgjimit të dëshirës e pasionit dhe gjithashtu drejt eksplorimit të mënyrave të reja për ta...

   700 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   500 Lekë In Stock

   Ne pikun e pushimeve verore, vjen edhe nje liber tjeter fantastik nga Jeronim Stilton: Kesaj radhe aventurat e botes miushore zhvendosen ne Havai. E ku ka me mire se sa te argetohesh me keto aventura ne ditet e nxehta te veres. Hata fare....

   500 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   700 Lekë In Stock

   Viti shkollor thuajse po mbaron dhe pushimet janë afër, kështu që më erdhi një ide e shkëlqyer... A do t'ju pëlqente të vinit për vizitë këtë verë në Ishullin e Miushëve? Së bashku do të kalojmë pushime supermiushore dhe ju do të jeni të dërguarit specialë të gazetës "Jehona e Brejtësit".

   700 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   600 Lekë In Stock
  • Quick view
   1 000 Lekë In Stock

   Seria e jashtëzakonshme e detektivit privat Timi Dështimit (që veç i dështuar s'është), ekranizuar së fundmi nga Disney, vjen më në fund edhe në gjuhën shqipe. Histori që të shkrijnë së qeshuri!

   1 000 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 200 Lekë In Stock

   Vjen me ne fund libri i ri i babait te marketingut modern, Philip Kotler, per gjeneraten e re te marketingut dhe menyren e berjes se tij permes mediave sociale.

   1 200 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 200 Lekë In Stock

   Nje tjeter liber fantastik i David Walliams vjen per lexuesit e vegjel. TANI ËSHTË RADHA E ZHULIT! Njihuni me Nedin, djalin e jashtëzakonshëm me një superfuqi krejt të veçantë. ZHULFUQINË!

   1 200 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 200 Lekë In Stock
  • Quick view
   700 Lekë In Stock

   Historia e Manning Johnson fillon si ajo e shumë zezakëve të tjerë, të rritur me frymë fetare...

   700 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 170 Lekë 1 300 Lekë -10% In Stock

   Per here te pare Shtepia Botuese Jozef sjell librin e S. K. Barnet - nje thriller i jashtezakonshem qe nuk harrohet lehte. 

   1 170 Lekë
   1 300 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 200 Lekë In Stock
  • Quick view
   1 800 Lekë Out of stock

   1 800 Lekë
   Add to cart More
   Out of stock
  • Quick view
   2 000 Lekë In Stock

   Nga autori i librit bestseller i librit “48 ligjet e pushtetit', Robert Greene, vijne te qemtuara shkelqyeshem strategjite e luftes qe mund te na ndihmojne te fitojme mjeshteri ne boten moderne.

   2 000 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   900 Lekë In Stock

   Ky liber konsiderohet nder me te miret per lexuesit e vegjel: Gjate leximit qeshni, - pas leximit iu shtohet humori dhe aftesia per tu perballur ne jete. Sam Copeland eshte nder autoret me te pelqyer. Ndersa lexuesi vogel shqiptare do te shijoje perkthimin plot finese te Ilir Baçit.

   900 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   700 Lekë In Stock
  • Quick view
   1 500 Lekë In Stock
  Showing 1 - 32 of 3636 items