Specials

 • Rrathë
  Rrathe

  Ky roman paraqet veprën e parë të...

  810 Lekë -10% 900 Lekë

Luaj dhe mëso There are 322 products.

per page
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Vishni sipas modës kafshët e xhunglës e bëjini gati për karnavalet me vallen me konga, për perëndimin e diellit në lëndinën Hula, për një festë me banane dhe për shumë gjëra të tjera brenda këtij libri mode me figgura ngjitëse.

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

    Ngjarjet zhvillohen në dimrin me dëborë. Nuk ka fëmijë që të mos i lexojë e të mos ndiejë mirësi, dashuri dhe një ngrohtësi të atillë, që i bën edhe më të paqtë e të mos ndihen kurrë vetëm e të trishtuar.   

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

    Kjo seri përmban 4 libra me nga 150 figura ngjitëse plot ngjyra: “Vishni me figura ngjitëse princeshat e hijshme”, “Vishni me figura ngjitëse balerinat e bukura”, “Vishni me figura ngjitëse shoqet e ngushta”, “Vishni me figura ngjitëse pyllin e magjepsur”. Çdo libër përmban më tepër se 20 veshje ose paraqitje krijuese. Merrni figurat ngjitëse, krijoni...

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Kjo seri përmban 4 libra me nga 150 figura ngjitëse plot ngjyra: “Vishni me figura ngjitëse princeshat e hijshme”, “Vishni me figura ngjitëse balerinat e bukura”, “Vishni me figura ngjitëse shoqet e ngushta”, “Vishni me figura ngjitëse pyllin e magjepsur”. Çdo libër përmban më tepër se 20 veshje ose paraqitje krijuese. Merrni figurat ngjitëse, krijoni...

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  200 Lekë In Stock

  Kjo seri përmban 4 libra me nga 150 figura ngjitëse plot ngjyra: “Vishni me figura ngjitëse princeshat e hijshme”, “Vishni me figura ngjitëse balerinat e bukura”, “Vishni me figura ngjitëse shoqet e ngushta”, “Vishni me figura ngjitëse pyllin e magjepsur”. Çdo libër përmban më tepër se 20 veshje ose paraqitje krijuese. Merrni figurat ngjitëse, krijoni...

  200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  200 Lekë In Stock

    Kjo seri përmban 4 libra me nga 150 figura ngjitëse plot ngjyra: “Vishni me figura ngjitëse princeshat e hijshme”, “Vishni me figura ngjitëse balerinat e bukura”, “Vishni me figura ngjitëse shoqet e ngushta”, “Vishni me figura ngjitëse pyllin e magjepsur”. Çdo libër përmban më tepër se 20 veshje ose paraqitje krijuese. Merrni figurat ngjitëse, krijoni...

  200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  200 Lekë In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Ky libër ka formën e një çante prej vërteti, me rrip ngjyrë rozë për ta mbajtur në dorë dhe elegante sa më s’ka, hapet si një çantë prej vërteti, por brenda ka... 7 përralla me personazhe të paharrueshme, që mund t’i marrësh me vete ngado. Merre çantën e dorës, vogëlushe, që të lexosh dhe pastaj të shkosh e të takosh një balerinë yll të bukur, një dragua...

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Ky libër ka formën e një çante prej vërteti, me rrip bojëqielli për ta mbajtur në dorë dhe elegante sa më s’ka, hapet si një çantë prej vërteti, por brenda ka... 7 përralla me personazhe të paharrueshme, që mund t’i marrësh me vete ngado. Merre çantën e dorës, vogëlushe, që të lexosh dhe pastaj të shkosh e të takosh Froin me njëbrirëshin, princeshën e...

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Zbuloni botën e gjallë në këtë libër interesant që flet për natyrën. Mësoni se si zhvillohen farat, përse disa insekte janë vija-vija, si jetojnë pinguinët, pse kameleonët ndryshojnë ngjyrë dhe shumë kuriozitete të tjera që do t’ju habitin.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  Ky është një libër që flet. Po si? Po të shtypni një buton, do të dëgjoni një shkronjë dhe një fjalë që fillon me shkronjën që dëgjuat. Çdo shkronjë e alfabetit të shqipes është e shoqëruar me një buton dhe me një figurë për ilustrim. Në krah të çdo figure janë shkronjat e mëdha e të vogla të shtypit që mund t’i përvijoni me gisht për t’i mësuar më mirë....

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Ky është libri i katërt i serisë “Libra me 18 melodi”. Ju, vogëlushë, do të njiheni me Dinon e vogël, që luan me miqtë e tij kur, papritur, lëshon një britmë që ata nuk e kanë dëgjuar kurrë më parë. Po të shtypni një nga 18 butonat, edhe ju do ta dëgjoni këtë britmë. Kështu, dalëngadalë, do të bëheni pjesë e aventurës parahistorike, teksa Dinoja i vogël...

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Doni të mësoni se çfarë u pëlqen më fort koteleve? U pëlqen të fluturojnë, të hidhen apo të kacavirren? U pëlqen të pinë limonadë, çokollatë të nxehtë apo ujë? U pëlqen televizori, të vishen apo të ndjekin, të hidhen e të kapin? U pëlqen t’i qëllojnë, t’i përqafojnë apo t’i ledhatojnë.... Shfletojeni librin, pra, dhe shihni pikturat tërheqëse, që t’i...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Doni të mësoni se çfarë u pëlqen më fort qenushëve? U pëlqen të jetojnë në fushë, në guvë apo në ndonjë shtëpizë? U pëlqen të hanë bar, krimba apo biskota të pjekura? U pëlqen të luajnë në çerdhe, në shilarës apo në park? U pëlqejnë kubat, telefoni apo topi.... Shfletojeni librin, pra, dhe shihni pikturat tërheqëse, që t’i mësoni sekretet e tyre. Çdo gjë...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  Bëhuni pjesë e argëtimeve të kafshëve të fermës. Me 18 meloditë e mahnitshme që përmban ky libër, përveç ëndjes së leximit, fëmijët do të argëtohen duke shtypur butonat.

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë 1 000 Lekë -10% In Stock

  Ky është një libër plot me risi pedagogjike dhe didaktike për botën e fëmijëve të moshës 6-13 vjeç; ku ngrihen pyetjet e mëdha që bëjnë të vegjlit. Të gjitha këto vijnë përmes një laboratori me pyetje - përgjigje

  900 Lekë
  1 000 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  300 Lekë In Stock

  Puzzle dhe test! Lojra shumë argëtuese. Test: zbulo tipin tënd. Rrathët magjikë. Të gjithë në det!

  300 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  Me 18 meloditë e mahnitshme, përveç ëndjes së leximit, fëmijët do të argëtohen duke shtypur butonat.

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 600 Lekë In Stock

  Vogëlushët njihen me botën që i rrethon: - Me kafshët, frutat, numrat, format, lodrat dhe konceptet e para.

  1 600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë Out of stock

  Dy përrallëza me dritare që u zhvillojnë vogëlushëve aftësinë vëzhguese.

  500 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  500 Lekë Out of stock

  Dy përralla me dritare që u zhvillojnë vogëlushëve aftësinë vëzhguese.

  500 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Ngjyrosni yjet e kinemasë dhe yjet e kërcimit. Bëjini të shkëlqejnë duke i zbukuruar me diamante!

 • Ngjyrosni yjet e kinemasë dhe yjet e kërcimit. Bëjini të shkëlqejnë duke i zbukuruar me diamante!

 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Ju mëson të realizoni stilime të ndryshme, nga elegante e të rafinuara e deri te krehja joshëse për një mbrëmje të veçantë. 50 stilime të mrekullueshme flokësh, që nxjerrin në pah bukurinë tuaj natyrore.

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  2 500 Lekë In Stock

  Një udhëzues themelor për kujdesin ndaj vetes dhe foshnjës, nga ngjizja e fëmijës deri në moshën trevjeçare. Tërësisht praktik, i ilustruar plotësisht dhe i indeksuar.

  2 500 Lekë
  In Stock
 • Mëso të shkruash numrat me librin "Shkruaj Fshi Mëso".Me lapsin magjik, mund të shkruash dhe të rishkruash pa fund. Lapsi fshihet lehtë, nuk lë shenjë dhe nuk përmban lëndë të dëmshme. Ky libër është përgatitur enkas për ju, vogëlushë, që sapo keni nisur të numëroni dhe të shkruani numrat.

 • Quick view
  500 Lekë Out of stock

  Mëso të vizatosh dhe të përvijosh me librin Shkruaj Fshi Mëso. Me lapsin magjik, mund të vizatosh forma pa fund. Lapsi fshihet lehtë, nuk lë shenjë dhe nuk përmban lëndë të dëmshme. Ky libër është përgatitur enkas për ju, vogëlushë, që sapo keni nisur të mësoni dhe të vizatoni format.

  500 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  250 Lekë In Stock

  Librat e serisë "Mëso dhe agëtohu" përmbajnë veprimtari për fëmijët parashkollorë. Me ushtrimet dhe figurat ngjitëse, fëmijët do të mësojnë dhe do të argëtohen.

  250 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  250 Lekë Out of stock

  Librat e serisë "Mëso dhe agëtohu" përmbajnë veprimtari për fëmijët parashkollorë. Me ushtrimet dhe figurat ngjitëse, fëmijët do të mësojnë dhe do të argëtohen.

  250 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  90 Lekë 100 Lekë -10% In Stock

  Seria "Ngjyros dhe Mësoj" u jep mundësinë miqve tanë të vegjël të argëtohen duke ngjyrosur dhe duke ngjitur figura ngjitëse (stickers). Gjithashtu, kjo seri e mrekullueshme i fut fëmijët në një botë të madhe: nga numrat dhe shkronjat e deri te konceptet e ngjyrave dhe mrekullitë e natyrës.

  90 Lekë
  100 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
Showing 1 - 32 of 322 items