Rrëfenja There are 166 products.

per page
 • Quick view
  560 Lekë 700 Lekë -20% In Stock

  Ky libër me anekdota, me këto rrëfime shpotitëse dhe satirike, me një gjuhë të thjeshtë e zbavitëse, humor të hollë e satirë therëse, të mbledhura me kujdes.

  560 Lekë
  700 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  560 Lekë 700 Lekë -20% In Stock

  Një kryevepër e magjisë popullore shqiptare që vjen në filitrin rrëfimtar të Mitrush Kutelit: Një nga librat më të shitur të dy dekadave të fundit; një rekomandim i përhershëm për fëmijët dhe një zgjidhje briliante për të kuptuar ashtin e fantazisë shqiptare.

  560 Lekë
  700 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  360 Lekë 450 Lekë -20% In Stock

  Historia e ritreguar për fëmijë.

  360 Lekë
  450 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  240 Lekë 300 Lekë -20% In Stock

  Tregime nga Dante Aligeri, rrëfyer për fëmijë.

  240 Lekë
  300 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  280 Lekë 350 Lekë -20% In Stock

  Tregime nga Platoni dhe klasikët e tjerë : Homeri, Hesiodi, Ovidi, Aristofani, Plini.

  280 Lekë
  350 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  240 Lekë 300 Lekë -20% In Stock

  240 Lekë
  300 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  480 Lekë 600 Lekë -20% In Stock

  Historia e përshtatur për fëmijë.

  480 Lekë
  600 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë 500 Lekë -20% In Stock

  Befasohesh kur dëgjon muzikën e të madhit Moxart, ska se si të mos rrëmbushesh dhe ta dashurosh muzikën, sigurisht atë më të ndjerën, klasiken. Këtë ndjesi të përcjell dhe libri Rrëfenja të vogla për Moxartin e madh, që synon ta sjellë më pranë fëmijëve këtë gjeni të muzikës botërore. Libri nuk vjen si një informacion, aspak, por si rrëfime për jetën,...

  400 Lekë
  500 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  280 Lekë 350 Lekë -20% In Stock

  Ky është ndër veprat më të dashura për fëmijë të shkruara nga poeti rus Konstantin D. Usinskij dhe përkthyer me mjeshtri nga Nasi Lera. Ky libër vjen si një zgjidhje fantastike për fëmijët që kanë filluar të futen në botën e përrallave vetë përmes leximeve të autorëve klasikë

  280 Lekë
  350 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  560 Lekë 700 Lekë -20% In Stock

  Keni qenë ndonjëherë, qoftë edhe në ëndërr, në pyllin e magjishëm të majmunëve? Jo?! Ejani atëherë të shkojmë së bashku, duke ecur nëpër faqet e romanit Rrëfenja nga pylli i majmunëve. (Por merrni leje më parë te prindërit.)

  560 Lekë
  700 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  200 Lekë 250 Lekë -20% In Stock

  Një përmbledhje me përralla ruse të shqipëruara nga Mitrush Kuteli.

  200 Lekë
  250 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  960 Lekë 1 200 Lekë -20% In Stock

  Ç’natë e mrekullueshme është mbrëmja e Krishtlindjes! Është plot me pritje, entuziazëm dhe me shpresa, që e bën të veçantë çdo gjë që është e përditshme dhe e zakonshme. Në një natë si kjo gjithçka mund të ndodhë: mund të gjesh shpresën, kur çdo gjë të duket e errët; mund të hedhësh dritë mbi ndonjë sekret të kohëve të largëta; mund të gjesh diçka apo...

  960 Lekë
  1 200 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 600 Lekë 2 000 Lekë -20% In Stock

  Kjo është mini-biblioteka më e mirë për fëmijën tuaj, sepse në këtë set me tre libra gjenden plot 34 rrëfime të mrekullueshme në 586 faqet që do të përndezin fantazinë e vogëlushëve. Këtu janë autorët më të mirë klasikë: Anderseni, Vëllezërit Grim, Pero, Ezopi, Kolodi, Karol dhe Kipling. Këto libra i adresohen fëmijëve të moshës 3-6 vjeç.

  1 600 Lekë
  2 000 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë 500 Lekë -20% In Stock

  Na ishte një herë një djalë i vogël, që nuk kishte gjysh! Kurse shoku i tij e kishte gjyshin dhe ishte i lumtur.... "A di të fërshëllesh Johana?", një libër-xhevahir i vogël, për fëmijët nga 7 vjeç e tutje, e gjeni në platformën tonë. Porosite me një klik

  400 Lekë
  500 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë 500 Lekë -20% In Stock

  Kedi, është një vajzë rome e cila ka forcë brenda vetes, ka dëshira dhe do të bëhet mësuese, përkundër sfidave të diskriminimit që has në klasën e saj. Prandaj, ky libër është tejet i vlefshëm për tu lexuar jo vetëm nga të vegjlit, por edhe nga prindrit

  400 Lekë
  500 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  240 Lekë 300 Lekë -20% In Stock

  A e dini çfarë?, është një libër me ngjyra dhe ilustrime të bukura. Në poezinë, nga e ka marrë titullin tërë ky vëllim, flitet për një zog, i cili e ka humbur udhën dhe atë e ka strehuar në shtëpinë e tij një vogëlush.

  240 Lekë
  300 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  2 560 Lekë 3 200 Lekë -20% In Stock

  Nuk ka histori më të dashura për vajza sesa ato të Ana Shirlit, që nga fëmijë, deri kur shkon në kolegj, njohjet me miqtë e saj, gëzimet, dhimbjet dhe pasionet e para. Prandaj, e adresojmë këtë set me 5 libra të letërsisë klasike si zgjidhjen e goditur për vajzat që duan të mësojnë më shumë për Ana flokëkuqen

  2 560 Lekë
  3 200 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  2 080 Lekë 2 600 Lekë -20% In Stock

  Emilia nuk e ka besuar kurrë se një ditë do të provojë vetminë. Por çfarë ndodh me të pas vdekjes së babait? Po me jetën e re në fermë, me miqtë e rinj? Si e gjen ajo lumturinë? Të gjitha këto përgjigje lexuesit e vegjël i gjejnë në pesë librat e Emilisë, të cilat ua sjellim aty ku jeni ju.

  2 080 Lekë
  2 600 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 760 Lekë 2 200 Lekë -20% In Stock

  Këto libra janë përzgjedhur për vajza që nisin të kenë misteret e tyre, të ndërtojnë botën e tyre, dhe të shfaqen të rezervuara në raport me të tjerët. Dy librat e Frances Burnett, “Kopshti i fshehtë” dhe “Princesha e vogël”, “Rebeka” dhe “Etika për vajza” janë pjesë e një seti për të tilla lexuese....

  1 760 Lekë
  2 200 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  480 Lekë 600 Lekë -20% In Stock

  “Vogëlushja e Hënës së Gjashtë” është vëllimi i parë i serisë së librave për fëmijë të autores Moony Witcher. Aventurat e Ninës janë magjike pasi edhe personazhet janë të tillë, sidomos gjyshi Misha, një alkimist i famshëm. Me ndihmën e tij, Nina do të gjejë Hënën e Gjashtë

  480 Lekë
  600 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  480 Lekë 600 Lekë -20% In Stock

  “Nina dhe misteri i notës oktavë” është vëllimi i dytë i serisë së librave për fëmijë të autores Moony Witcher. Po çfarë ndodh me Venecian dhe Ninën e cila niset Ninën e cila shkon në Egjipt për të gjetur Zeron mjegullore

  480 Lekë
  600 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  480 Lekë 600 Lekë -20% In Stock

  “Nina dhe mallkimi i gjarprit me pupla” është vëllimi i tretë i serisë së librave për fëmijë të autores Moony Witcher. Nina e kuptoi se nuk kishte nga t’ia mbante. Këtë radhë Alkimia e Dritës nuk kishte mundur ta mposhtte Botën e Errët të së Keqes. Sytë i përvëlonin nga mallkimi i Gjarprit me Pupla dhe frika e pushtoi krejt.

  480 Lekë
  600 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  480 Lekë 600 Lekë -20% In Stock

  “Nina dhe syri sekret i Atlantidës” është vëllimi i katërt i serisë së librave për fëmijë të autores Moony Witcher. Cilat do të jenë aventurat e Ninës dhe Megarës dhe udhëtimet në shpinën e balenës së bardhë

  480 Lekë
  600 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  480 Lekë 600 Lekë -20% In Stock

  Nina dhe Numri i artë është vëllimi i pestë i serisë së librave për fëmijë të autores Moony Witcher. Cili është misioni i ri i Ninës dhe miqve të saj, lufta me armiqtë e betuar dhe pasionet e zemrës

  480 Lekë
  600 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  480 Lekë 600 Lekë -20% In Stock

  Pongo dhe Missis kishin një jetë të bukur me kujdesin e përkryer njerëzor, të rrethuar nga dashuria e tyre, qenushët jetojnë në rehati në një shtëpi në Londër bashkë me 15 qenushë të tjerë dalmatë, të dashur dhe të admiruar nga të gjithë. Por ata zhduken një ditë nga shtëpia dhe nuk është në gjendje për ti gjetur as Scotland Yardi. Ky libër është një ndër...

  480 Lekë
  600 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë 500 Lekë -20% In Stock

  “Princesha Argjiro” tregon për fatin tragjik të princeshës Argjiro, e cila për të mos rënë në duart e armikut hidhet nga kështjella së bashku me foshnjën e saj... Historia vjen e përshtatur për fëmijë

  400 Lekë
  500 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  240 Lekë 300 Lekë -20% In Stock

  Novela botërore nga Mark Tuen, Gustav Flober, Leon Tolstoi, Xhek London, Alfons Dode

  240 Lekë
  300 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë 500 Lekë -20% In Stock

  Është një nga romanet bashkëohorë më të vlerësuar në Greqi për moshat 13 vjeç e më të rritur.

  400 Lekë
  500 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë 500 Lekë -20% In Stock

  Një përmbledhje e rrallë që do t’i argëtojë shumë fëmijët teksa u lexon. Argëtohuni dhe ju me fëmijët tuaj duke lexuar para gjumit këto përralla fantastike që do ta mbushin natën tuaj me imagjinatë dhe plot ëndrra.

  400 Lekë
  500 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  640 Lekë 800 Lekë -20% In Stock

  Një seri me 4 rrëfenja tërheqëse plot me aventura dhe ilustrime të këndshme. Një përmbledhje me përralla shumë tërheqëse dhe me 10 zana të vogla që do ju udhëheqin përmes aventurash.

  640 Lekë
  800 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  360 Lekë 450 Lekë -20% In Stock

  Ky libërth i parë i serisë “Ariu i bardhë i ëndrrave” me ilustrime dhe rrëfime të bukura, i cili do të pasohet nga histori dhe nga udhëtime të tjera nëpër ëndrrat e tjera të vogëlushëve. Samueli do një violinë prej vërteti për ditëlindje. Por a do të plotësohet dëshira e tij!... Por, çfarë ndodh me të? A do ta ketë dhuratën e dëshiruar?! Këto përgjigje do...

  360 Lekë
  450 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  336 Lekë 420 Lekë -20% In Stock

  Në këtë libër, Gjyshi në kornizë, autori sjell me emocion një ngjarje kulmore, nga jeta e një gjyshi dhe nipit të tij. Fëmija ndodhet para vështirësish natyrore, të cilat shumëfishohen nga humbja aksidentale e gjyshit. Përballimi i situatës, me ndihmën e njerëzve të rastësishëm, dhe forca e vitaliteti i gjyshit, i mbeten fëmijës të pashlyeshme në kujtesë....

  336 Lekë
  420 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
Showing 1 - 32 of 166 items