Gruaja e bukur View larger

Gruaja e bukur

Danielle Steel BUE043

New product

Përshkrim i shkurtër

Nga ballot mondane të Manhatanit në zjarret e Luftës së Parë Botërore, në këtë roman Danielle Steel e shoqëron lexuesin në një udhëtim të paharruar. Kjo është një histori lufte, humbje; është rrëfimi i shpirtit të pathyeshëm të një gruaje.

More details

7 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në romanin Gruaja e bukur Danielle Steel, si gjithnjë mbështetet kryesisht te problemet sociale. Nga sallonet rrezatuese të ballove të Manhatanit, te betejat e përgjakshme të Luftës së Parë Botërore autorja na çon në një udhëtim të paharrueshëm me këtë roman të ri. Kemi të bëjmë me një tregim ngjethës për luftën, historinë, humbjet dhe shpirtin e paepur të një gruaje...

19vjeçarja Anabelë Uorthington lindi në një familje me shumë privilegje e u rrit mes shkëlqimit të shoqërisë mondane të Nju Jorkut, duke jetuar sa në shtëpinë madhështore të familjes së saj, aq edhe në vilën e bukur në Njuport. Por gjithçka ndryshoi kur, në një ditë të ftohtë prilli më 1912, me mbytjen e anijes Titanik, bota e saj u përmbys përgjithmonë. I bie barra që ta gjejë forcën brenda hidhërimit. Anabela e sheh veten si infermiere vullnetare. 

Data sheet

pages299
Published year2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiKozeta Çuadari