Catalog

Enabled filters:
  Viti i botimit

  Specials

  Roman There are 2478 products.

  per page
  • Quick view
   850 Lekë 1 000 Lekë -15% In Stock

   850 Lekë
   1 000 Lekë -15%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 000 Lekë In Stock

   Edhe pse njohuritë e saj janë të mëdha, ajo nuk e di se përse nuk e pëlqen asnjë nga bashkëmoshatarët e saj në shkollë. Kur i ofrohet mundësia për të ndryshuar, Harriet e shfrytëzon më së miri. Por, a mund të shndërrohet ajo nga një vajzë "shushkë" në një vajzë të bukur?

   1 000 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% In Stock

   Një roman i bazuar në një histori të vërtetë, nga Heather Morris! Një histori dashurie në një kamp përqendrimi, ajo e Lejli dhe Gita Sokolovit, jo vetëm që do t'i mbijetonte ditëve të vështira, por do të dokumentohej me detaje shumë vite më pas. Një histori e mbetur peng për shtatëdhjetë vjet me radhë, e cila do t'ju bëjë për të qarë, por edhe do t'ju...

   1 080 Lekë
   1 200 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   850 Lekë 1 000 Lekë -15% In Stock

   Seria e Klubit të Vrasësve të Grave vazhdon me historitë e dedektives Lindsay Boxer. Por, kësaj radhe veç aventurave të saja për zbulimin e krimit, ngjarjet vijnë edhe me jetën e saj private. Në një hotel ndodhin katër vrasje të shkëputura në dukje nga njëra tjetra. Lindsay-t do ti duhet të zbulojë autorët por kjo gjë i kushton shumë dedektives tonë.

   850 Lekë
   1 000 Lekë -15%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   900 Lekë In Stock

   Qyteti i Breshkave është sprova e parë letrare në prozën e gjatë, e një autori të ri që premton të lerë gjurmë në letërsinë e sotme shqipe.

   900 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 250 Lekë In Stock

   Në këtë roman gjithëpërfshirës epik të dashurisë dhe humbjes - i pari në një seri të re unike dhe magjepsëse prej shtatë librash - Lucinda Riley tregon talentin e saj si shkrimtare, si kurrë më parë.

   1 250 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 352 Lekë 1 590 Lekë -15% In Stock

   Presidenti zhduket. E gjithë bota është tronditur. Por, arsyeja pse ai është i zhdukur është shumë më e rëndë nga se ç’mund të imagjinohet. Me detaje që vetëm një president si Bill Klinton mund t’i dijë, dhe me një lloj ankthi që vetëm James Patterson mund ta transmetojë. Ky libër është thrilleri më intrigues dhe më mbresëlënës ndër vite. 

   1 352 Lekë
   1 590 Lekë -15%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 000 Lekë In Stock

   Muzika ngjyrat, përshkrimi surealist, pasionet çmendurake, ikje pa destinacion dhe të gjitha shenjat magjepsëse të botës së Murakamit, që lexuesi shqiptar i njeh prej vitesh, vijnë sërish edhe më fuqishëm në këtë kryevepër të magjisë, rrëfimit dhe peizazhit mjeshtror letrar

   1 000 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   800 Lekë In Stock

   Në një vend diku mes kufijsh, një grusht njerëzish përpiqen të ndërtojnë jetën dhe të ardhmen e tyre, në vendin ku kanë pasur rrënjët e të parëve, nën hijen e së shkuarës, duke u ruajtur nga pabesia e armikut.

   800 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 200 Lekë Out of stock

   Në jetën e tij gati njëqindvjeçare, Sabato botoi vetëm tre romane: "Tuneli" (1948), "Mbi heronjtë dhe varret" (1961) dhe "Abadoni, engjëlli i skëterës" (1974), i cili përmbyll trilogjinë. Një histori e errët dhe e fuqishme, e cila zhvillohet në një Buenos Aires klaustrofobik, që parathotë shumëçka për ngjarjet e trazuara politike që do përjetonte pak vite...

   1 200 Lekë
   Add to cart More
   Out of stock
  • Quick view
   720 Lekë 800 Lekë -10% In Stock

   Romani “I huaji” i nobelistit francez Alber Kamy përkthehet sërish në gjuhën shqipe: Kësaj radhe është përkthyesja Rajmonda Vuçini e cila ka shqipëruar një nga romanet më të rëndësishme të shekullit të XX dhe një nga librat që ndikoi në zhvillimin e ekzistencializmit

   720 Lekë
   800 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 800 Lekë 2 000 Lekë -10% In Stock

   Në gjuhën shqipe vjen në një variant të dytë Krim dhe ndëshkim, një nga romanet më të mira të Dostojevskit.

   1 800 Lekë
   2 000 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 400 Lekë In Stock

   Një roman indinjues, rebel, polemik, ideologjik. Vepra më e arrirë e Elsa Morantes

   1 400 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   900 Lekë 1 000 Lekë -10% In Stock

   Me të njëjtën forcë shprehëse dhe mendime të mprehta mbi instinktet njerëzore, me të cilat tërhoqi miliona lexues anembanë botës përmes librit të saj të parë shpërthyes “Vajza në tren”, Paula Hawkins na paraqet tani një histori mahnitëse, plot kthesa dhe thellësisht të ndjerë, e cila tregon se sa “mashtruese” mund të jenë emocionet dhe kujtimet, por edhe...

   900 Lekë
   1 000 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 000 Lekë In Stock
  • Quick view
   990 Lekë 1 100 Lekë -10% In Stock

   Një thriller psikologjik që ka patur një sukses të jashtëzakonshëm në mbarë botën, duke u bërë bestselleri Nr. 1 për shumë muaj me radhë. Në qendër të tij një inspektore policie që kthehet në qytetin e saj të lindjes, për të zgjidhur një seri vrasjesh të mistershme.

   990 Lekë
   1 100 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   700 Lekë In Stock

   Radiografi e shtresave sociale të kryeqytetit me problemet e trazuara ashtu siç s’mundemi t’i shohim në ecjen monotone të jetës së përditshme. Konstruksion metalik tepër i ndryshkur i strukturës moderne shoqërore. Elita shoqërore, me etjen e saj të pashuar për fitim maksimal.

   700 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% In Stock

   Roberto Saviano hyn pa iu dridhur syri në realitetin që ngaherë e ka hetuar dhe kridhet në origjinalitetin e historive të përfytyruara me një roman të jashtëzakonshëm pafajësie dhe mujshie. Mizor, i dhunshëm, pa rrugëdalje. Pandeh se më kall frikë një fëmijë si puna jote? Mua për t’u bërë fëmijë m’u deshën dhjetë vjet, për të t’i bërë trutë përshesh më...

   1 080 Lekë
   1 200 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 200 Lekë In Stock

   "Shkrimi i Elif Shafakut të bën të fluturosh nëpër faqe. Te "Tri bijat e Evës" ajo na fut nën lëkurën e tri vajzave, duke i shpalosur shkallët e miqësisë përmes dashurisë dhe humbjes. Një libër vërtet me peshë."

   1 200 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   900 Lekë 1 000 Lekë -10% In Stock

   Epiqendra e veprimit të romanit "Arka e Djallit" është fshati provincial i Qershizës. Lexuesi do të shpejtonte të pyeste: E ç'mund të presësh nga përshkrimi i jetës së një fshati të humbur? Vetëm ca histori të parëndësishme, trashanike e banale? Se, ç'mund të ndodhë aty më shumë se kaq? Por s'është kështu

   900 Lekë
   1 000 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 200 Lekë In Stock

   "Historia e vajzës së humbur" është vëllimi i katërt dhe i fundit i "Mikeshës gjeniale", sagës që e ngriti autoren në shkallën e një prej shkrimtareve më të mira në botë. Prandaj Guardian shkruan për këtë sage: “Kurrë më pare s’është botuar diçka e tillë”

   1 200 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 000 Lekë In Stock

   Një libër që me ironi, fantazi dhe origjinalitet të mban pezull dhe të zbavit, duke të shëtitur përgjatë mijëvjeçarit, në përmbushje të një misioni në të mirë të njerëzimit. “Blu safiri” është vëllimi i dytë i trilogjisë së gurëve të çmuar, pasues i romanit “E kuqe rubini”. Ky është një roman aventurier dhe zbavitës, romantik dhe me humor, që ka rrëmbyer...

   1 000 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 500 Lekë In Stock

   “Kjo është historia e nënës sime, princeshës Selma, lindur në një pallat të Stambollit…” Kjo mund të ishte fillimi i një përralle; por është një histori e vërtetë, që nis më 1918 në oborrin e sulltanit të fundit të Perandorisë otomane.

   1 500 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   800 Lekë In Stock

   Një pamje e gjallë e kënaqësive dhe zhgënjimeve të jetesës brenda botës së ngujuar të Venecia… dhe një sekret i Vivaldit të famshëm. 

   800 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 200 Lekë In Stock

   Romani "Momente jete" eshte një ironi e realitetit socialo-politik në vendin tonë. Ky është një roman me ngjarje të jetuara. Me një kombinimi të tregimeve sa në Shqipëri, sa në Europë, tentohet të zgjohen ndjenjat "rrok", të cilat “flenë” akoma ndoshta në shoqërinë shqiptare.

   1 200 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   850 Lekë 1 000 Lekë -15% In Stock

   Një djalosh prizrenas, agjent që i shërben UÇK-së pranon një telefonatë nga një burrë me ndikim si në trevat shqiptare, po ashtu edhe në nivel botëror. Agjenti niset sipas urdhërave të Urtakut në një mision të rëndësishëm, mirëpo qysh në fillim të misionit e gjenë shokun e tij të vrarë dhe gjendet para veshtirësive të mëdha për të vazhduar më tutje...

   850 Lekë
   1 000 Lekë -15%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   900 Lekë In Stock

   900 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 500 Lekë In Stock

   Ngjarjet, për të cilat mund ta shquanin dhe nderonin atë, kishin ndodhur para shumë kohësh gjatë luftës. Këta kapituj të jetës së saj të kaluar u bënë kujtime të vagëlluara.

   1 500 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 000 Lekë In Stock

   Në këtë roman autori na jep paralelizmin mes rënies së vajzës në Senë dhe rënies së shpirtit të njeriut, humbja e pafajsisë dhe mirësisë absolute është shumë tronditëse. Pas kësaj, rrëfyesi zhvendoset nga Parisi i dritave në Amsterdamin e rratheve koncetrike që ai vetë i përngjason me rrathët e ferrit, dhe padyshim vetë ndodhet në rrethin e fundit.

   1 000 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 100 Lekë In Stock

   Ky libër titullohet City. E kuptoj që, pas romanit Mëndafsh, do të kishte qenë mirë të gjeja një titull që të tingëllonte disi ndryshe. Po ky libër është ndërtuar si qytet, me idenë e një qyteti. Më pëlqente që ti-tulli ta thoshte këtë gjë. Tanimë e thotë.

   1 100 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 200 Lekë In Stock

   Femrat e familjes Xhekson, Indiana dhe Amanda, nënë e bijë, janë shumë të lidhura, edhe pse janë të ndryshme si dita me natën. Indiana, shëruese në një klinikë olistike, është një grua e lirë dhe krenare për jetën e vet. E martuar dhe më pas e ndarë shumë e re nga babai i Amandës, ngurron të përfshihet sentimentalisht, përveçse me Alanin, trashëgimtar i...

   1 200 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   900 Lekë 1 000 Lekë -10% In Stock

   Një rrëfim i qetë dhe i shtruar mbi mungesën e kurajës për të bërë zgjedhjet, që mund të vënë në rrezik jetën e kontrolluar dhe të planifikuar, për ne, nga të tjerë.

   900 Lekë
   1 000 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  Showing 1 - 32 of 2478 items