Reduced price! Tradhëtia View larger

Tradhetia

Danielle Steel BUE478

New product

Përshkrim i shkurtër

Daniell Steel, autorja më e lexuar sot në botë, na sjell me mjeshtrinë, ndjeshmërinë dhe thjeshtësinë e saj dy ndjenja të përkundërta, - dashurinë dhe tradhëtinë, - në mjediset e përditshme që jeton secili prej nesh. Mprehtësia në rrëfim i bën lexuesit e këtij romani më të zgjuar për të kuptuar ata që na duan apo ata që na bëhen pengesë në rrugën tonë. Në çdo humbje ka një fitore dhe në çdo fund vjen një fillim i ri. Ky është romani më i fundit që na vjen në shqip nga Daniell Steel

More details

58 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789928032867

1 104 Lekë

-8%

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Rreth librit

Gjashtë personazhe të gdhendur bukur oërballen me romanin e Daniell Steel “Tradhëtia” në një atmosferë pune të lodhshme dhe krijimtarie të nivelit të lartë, ku ndërthuret fatkeqësia tronditëse duke ecur drejtë të vërtetës. Kjo rrugë do ta ndryshojë jetën e tyre përgjithmonë, duke i udhëhequr drejt zbulimit, guximit dhe madhështisë...

Talli Xhouns, personazhi kryesor i romanit është grua e përsosur, regjisore e fulmit “Njeriu i rërës”, që rritet para syve tanë me thjeshtësinë dhe devtshmërinë për punë. Ajo është e bindur se e rrethojnë njerëz besnikë dhe të përkushtuar në punë, njësoj si ajo. Të tillë janë Hanter Llojd dhe Brixhitë Parker.

Ndërthurja e ngjarjeve bën të mundur të njohim të bijën e Tallit, bashkëjetuesin e saj, punën dhe sharmin e Brixhitës, përgjegjësit e Hantit në trekëndëshin e dashurisë dhe të punës, Viktor Karsonin apo me të atin e Tallit dhe gjejmë në rrugën e ngjarjeve Xhim Kingstone. Askush nuk e fsheh identitetin e tij të vërtetë. Hap pas hapi ne njohim dredhinë e cila shfaqet...

Thanë për librin

Autorja më popullore e botës na tregon një histori plot ritëm dhe eksploron disa çështje të rëndësishme.... Steel pohon jetën duke pranuar trazimet e saj, ndershmërinë, melodramat dhe pasionet e pandehura.

Booklist

Daniell Steel shkruan me guxim dhe me një gjallëri praktike për dashurinë, por edhe për tradhëtinë dhe sfidat që ajo i “dhuron” njeriut.

Nashville Banner

Data sheet

pages300
ISBN9789928032867
RedaktoriEris Rusi
Published year2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat14x20.5
PërkthyesiAstrit Cani
RomanSagë&Histori