Enciklopedi There are 162 products.

per page
 • Quick view
  231 Lekë 300 Lekë -23% In Stock

  231 Lekë
  300 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  924 Lekë 1 200 Lekë -23% In Stock

  924 Lekë
  1 200 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  539 Lekë 700 Lekë -23% In Stock

  539 Lekë
  700 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 155 Lekë 1 500 Lekë -23% In Stock

  Ky libër përmbledh përgjigjet më të famshme nga faqja “Po sikur?” e xkcd-së. Shumë prej pyetjeve (51 përqind) janë të reja dhe u është dhënë përgjigje për herë të parë këtu. “Po sikur?” është një gosti informative për fansat e xkcd-së dhe për cilindo që pëlqen të meditojë pyetje hipotetike.

  1 155 Lekë
  1 500 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 925 Lekë 2 500 Lekë -23% In Stock

  1 925 Lekë
  2 500 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 925 Lekë 2 500 Lekë -23% In Stock

  Ilustrimet mahnitëse zbulojnë mrekullitë e gjithësisë, që nga shpërthimi i madh dhe vrimat e zeza deri tek udhëtimet kozmike. Bëni një udhëtim në thellësitë shpërthyese të një supergjiganti të kuq. Zbuloni planetët dhe hënat e pabesueshme që përbëjnë Sistemin Diellor. Hidhni një sy brenda anijes kozmike, kostumit kozmik dhe stacioneve hapsinore për të...

  1 925 Lekë
  2 500 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  231 Lekë 300 Lekë -23% In Stock

  Që fëmijë Zeusi ka një fat të parashkruar: të sundojë Olimpin! I shpëton asgjësimit të të atit, dhe rritet me qumështin e një dhie e nën përkujdesjen e një nimfe. Që në moshë të re, ai shfaqet si një hy I palëkundur, i fortë. Lidh aleanca me hyjni dhe heronj, lufton kundër titanëve, sfidon të atin dhe bëhet mbret. Për shekuj me radhë Zeusi mund armiqtë e...

  231 Lekë
  300 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  231 Lekë 300 Lekë -23% In Stock

  Kur deti hapet dhe karroca e Poseidonit shfaqet nga dallgët e shkumëzuara, i rrethuar nga krijesa përrallore dhe përbindësha detarë, Toka dhe Olimpi lëkunden nga tronditjet. Sepse ai, hyu i oqeaneve dhe i tërmeteve, I pushtetshëm I pamëshirshëm, I furishëm dhe rebel, i frikëson të gjithë. Gratë, për pasionet e tij të dhunshme. Burrat, pritmat e tmerrshme...

  231 Lekë
  300 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 232 Lekë 1 600 Lekë -23% In Stock

  Me njohuritë bazë për lexuesit e vegjël dhe me më shumë se 700 fotografi dhe ilustrime, "Enciklopedia ime e parë" është burim themelor për mendjet kureshtare të lexuesve të vegjël. Ky libër i mrekullueshëm mbështet me profesionalizëm të gjitha temat që zhvillohen në ciklin e ulët shkollor.

  1 232 Lekë
  1 600 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  270 Lekë 300 Lekë -10% In Stock

  Trupi si një statujë, sytë misteriozë të jeshilët, flokë të zeza si të njënate pa hënë. Nuk është vetëm e bukur, por edhe trime e krenare. Për Zeusin, mbretin e hyjnive, ështëdashuria e tij e madhe. Pas një sërë peripecish hyjnesha e re u gjend menjëherë mbretëreshë, e gatshme tëudhëheqë Olimpin dhe të përballojë një jetëme beteja të vështira me...

  270 Lekë
  300 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  270 Lekë 300 Lekë -10% In Stock

  270 Lekë
  300 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  231 Lekë 300 Lekë -23% In Stock

  Që nga e qara e parë Apolloni e ka botën tek këmbët e tij. Gjithçka tek ai rrezaton një dritë të praruar: sytë, kaçurrelat, lëvizjet e zhdërvjellëta, për të mos folur për këngën, e një bukurie magjepsëse.

  231 Lekë
  300 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  270 Lekë 300 Lekë -10% In Stock

  Toka është ushqyer nga lufta të pafundme dhe kërcitja e armëve arrin gjer në Olimp. Hera dhe Zeusi, sovranë hyjnorë, nuk kanë dyshim: për tI dhënë fund asaj çmendurie aq të madhe duhet një hyjni e re, e pajisur me një forcë të pamposhtshme dhe me një

  270 Lekë
  300 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  924 Lekë 1 200 Lekë -23% In Stock

  924 Lekë
  1 200 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  424 Lekë 550 Lekë -23% In Stock

  Edhe pse kam realizuar mijëra shpikje, ajo që më bëri të njohur dhe ndryshoi jetën e njerëzimit ishte llamba elektrike. Po, po, llamba e thjeshtë elektrike që keni ju në shtëpitë tuaja...”

  424 Lekë
  550 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  770 Lekë 1 000 Lekë -23% In Stock

  Një botim edukativ për nxënësit e ciklit 9-vjeçar: Nga larmishmëria e pabesueshme, te lufta për mbijetesë, nga bakteret më të vogla e deri te pema gjigante e jetës: në këtë përshtatje kaq të bukur të librit të famshëm të Çarls Darvinit, ti do të zbulosh teorinë më revolucionare që ndryshoi botën njëherë e përgjithmonë, EVOLUCIONIN.

  770 Lekë
  1 000 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  462 Lekë 600 Lekë -23% In Stock

  Ashtu si për astronautët e Apollo-s që shkelën për herë të parë në Hënë, edhe udhëtimi i tyre në hapësirat qiellore është plot të papritura...

  462 Lekë
  600 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  462 Lekë 600 Lekë -23% In Stock

  462 Lekë
  600 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 232 Lekë 1 600 Lekë -23% In Stock

  Ky botim special, i hedhur ne qarkullim nga Aeditions, eshte libri qe kane pritur gjenite e vegjel; I hartuar me ekspertizen me te fundit boterore ne fushen e pedagogjise, me informacionet me te fundit, ky liber njeheresh sherben edhe si nje test per femijet inteligjente.

  1 232 Lekë
  1 600 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  2 500 Lekë In Stock

  “Historia e Ilustruar e Botës” ofron një panoramë të përmbledhur të kalimit të madhërishëm të historisë mbi tokë, nga Bing Bengu e në agimin e shekullit XXI.  

  2 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Fëmijët e moshës 5-8 vjeç do të zbulojnë në këtë atlas kafshët e gjithë botës; do të njihen me të gjitha llojet e tyre, të cilat jetojnë në të pesë kontinentet, si edhe me karakteristikat e secilës kafshë.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 925 Lekë 2 500 Lekë -23% In Stock

  Ky eshte nje liber qe duhet te jete ne biblioteken e cdo femije te moshes mbi 4 vjec. Kjo enciklopedi e botuar ne menyre cilesore, me ngjyra sjell te dhena per te gjitha qeniet e gjalla qe jetojne ne planetin tone, duke ndihmuar ne informimin dhe edukimin e femijeve tane per qeniet qe i rrethojne.

  1 925 Lekë
  2 500 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 078 Lekë 1 400 Lekë -23% In Stock

  Zbuloni të fshehtat e shkencës me 101 eksperimente zbavitëse që mund t'i realizoni edhe në kushtet e shtëpisë. Hyni në një botë magjike, ku do të mësoni duke u argëtuar.

  1 078 Lekë
  1 400 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 540 Lekë 2 000 Lekë -23% In Stock

  Në një botë të pushtuar nga informacione kaotike, kthjelltësia është forca e vërtetë. Por, si mund t’i shohim gjërat në një plan më të gjerë pa na e rrëmbyer shikimin vogëlsirat? Një nga mënyrat do të ishte kthimi i syve tek e shkuara, panorama e madhe e vërtetë e gjithë species njerëzore. Kjo novelë e parë me ilustrime e titulluar “Sapiens: lindja e...

  1 540 Lekë
  2 000 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 155 Lekë 1 500 Lekë -23% In Stock

  Të ndash faktin nga trillimi, të shembësh mitin dhe të provosh të vërtetën: gjithçka përmes një përmbledhjeje enciklopedike ku zbulohen të vërtetat.

  1 155 Lekë
  1 500 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  3 080 Lekë 4 000 Lekë -23% In Stock

  Një libër që do t'ju mahnisë me njohuritë, faktet, ilustrimet dhe mënyrën si është konceptuar. Një enciklopedi fantastike, e cila ka bërë për vete të gjithë ata që kanë pasur mundësinë ta shfletojnë.

  3 080 Lekë
  4 000 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  2 000 Lekë In Stock

  Një enciklopedi që u jep përgjigje pikëpyetjeve që kanë të bëjnë me historinë e zhvillimit të njerëzimit, që nga fillimet e tij e deri më sot.

  2 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 232 Lekë 1 600 Lekë -23% In Stock

  Ky atlas i mrekullueshëm është një panoramë e gjallë dhe magjepsëse e qytetërimit njerëzor përgjatë epokave. Me më shumë se 60 harta dhe ilustrime plot ngjyra, shqyrton periudhat kyçe të historisë qysh prej viteve 10.000 p.e.r. deri në ditët tona.

  1 232 Lekë
  1 600 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  616 Lekë 800 Lekë -23% In Stock

  Përdorimi i hartave më të fundit me një informacion të hollësishëm e bëjnë këtë atlas një udhëzues të plotë për mësimin e gjeografisë. Hartat pasurohen me ilustrime plot ngjyra, të cilat plotësojnë më së miri informacionin e pasur që përcjell ky atlas.

  616 Lekë
  800 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Kafshët popullojnë çdo cep të planetit tonë. Në këtë atlas do të mësoni për zakonet e tyre, si dhe shumë kërshëri të kësaj bote të mrekullueshme.

  1 000 Lekë
  In Stock
Showing 1 - 32 of 162 items