Kërko më tej

Filtra të aktivizuara:
  Viti i Botimit

  Ofertat

  Për Fëmijë Ka 1624 libra.

  për faqe
  • Shikim i shpejtë
   500 Lekë Në stok
   I ri

   "Dyqanin e vogël të maktheve" po e mbulonte dëbora. Nina dhe Padi po përpiqeshin të gjenin shkakun e stuhisë, por nuk ishte aq e thjeshtë. Burri i borës, një plak i mirë, por tmerrësisht i ngathët, i ndoqi këmba-kembës dhe përdori çdo marifet të mundshëm që ta ndalte dëborën, e cila binte pa reshtur. Madje edhe brenda në dyqan... "Stiki, burri i tmerrshëm...

   500 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   800 Lekë Në stok
   I ri

   Ç’bëjnë mësuesit kur dalin nga klasa, nëse dalin ndonjëherë?Flenë nëpër tavanet e varur si lakuriqët e natës, apo të zhytur nëndonjë pirg këpucësh demode?Që nga mësuesit pleq që humbasin nëpër korridore deri te mësuesit qëkundërmojnë era qen të kromosur, përgatituni të mbani barkun me dorë ngatë qeshurat me këtë libër të shkëlqyer që shkakton lot...

   800 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok

   A e kishte gjetur Qeni - njeri ndihmësin Perrr - fekt?

   1 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok

   Telash i dyfishtë për qenin - njeri!

   1 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   500 Lekë Në stok
   I ri

   Kur Nina, vajza nëntëvjeçare, hyn në "Dyqanin e vogël të maktheve", me endrrën dhe shpresën për të gjetur një vend pune, përballet me një pamje të çuditshme: pronari, zoti Kuk, po përpelitet në dysheme, duke mbajtur barkun me dorë nga të qeshurat. Menjëherë i vjen në ndihmë fantazma e quajtur Padi dhe së bashku fillojnë të kërkojnë pudrën jogudulisëse për...

   500 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   600 Lekë Në stok

   Ne kete vellim te pergatitur per nxenesit dhe studentet jane permbledhur pjese nga krijimtaria poetike e vellimit “Vargjet e lira” dhe proza e shkurter e Migjenit, “Novelat e qytetit te veriut”. Botimi ka nje parathenie te pergatitur nga Skender Luarasi dhe shenime nga bashkekohesit e poetit te madh

   600 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 260 Lekë 1 400 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Letersia shqiptare per femije vazhdon te befasoje me autore te cilet jane te pelqyer nga lexuesit e vegjel. Ne kemi perzgjedhur ne nje set librat me te fundit te Rudina Cupit dhe Rovena Rrozhanit, - dy botime plot aventura, me mjeshtri rrefimi dhe me fuqi ndikuese ne aspektin didaktiv dhe edukativ.  

   1 260 Lekë
   1 400 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 350 Lekë 1 500 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Kjo seri fantastike e autoreve italiane Stefania Mei dhe Sara Vagini vjen me tre libra te cilet jane per grup-moshat e femijeve ne sistemin arsimor parashkollor, - per moshat 4-6 vjec, dhe qe permbajne informacione dhe ushtrime te cilet rrisin nderaktivitetin dhe aftesite njohese te femijeve 

   1 350 Lekë
   1 500 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 170 Lekë 1 300 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Kjo seri me personazhin tone Billi, te cilin e ndjekin perbindeshat kudo, shkruar mjeshtrisht nga Zanna Davidson, me ilustrime fantastike, - vjen ne gjuhen shqipe me te njejten magji nga Mediaprint dhe qe Bukinist e sjell ne pako, per ta bere dhurate gjate festive per lexuesit e vegjel.

   1 170 Lekë
   1 300 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 250 Lekë 2 500 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Kenneth Oppel eshte po aq brilant ne fantazine e tij sa edhe Zhyl Verni dhe permes tre romaneve qe ka botuar, eshte vleresuar si nje nga mjeshtrat me te medhenj te letersise fantastiko-shkencore ne bote, dhe ne sot i kemi bere ne set per t’ua dhuruar te rinjeve qe jane te pasionuar pas kesaj letersie.

   2 250 Lekë
   2 500 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 530 Lekë 1 700 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Keto dy libra jane himn per leximin, librin dhe boten e magjishme te femijeve; jane dy botime cilesore hedhur ne qarkullim nga shtepia botuese Mediaprint. Ne i rekomandojme si set per dhurate qe prinderit mund tua bejne femijeve te tyre, duke qene te bindur se keto dy libra jane dhuratat me te mira qe nje prind mund te beje per femijen e tyre, sepse keto...

   1 530 Lekë
   1 700 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 440 Lekë 1 600 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Kjo eshte nje seri fantastike per lexuesit e vegjel, - sidomos per djemte, pasi Aventurat e Arsen Lupenit jane vleresuar me cmimin Strega ne Itali dhe mbeten nder rrefimet me brilante pas realizimit te filmit dhe serialit ne Nettflix. Ne e rekomandojme ne set per lexuesit e vegjel si nder serite me te mira per kete kategori lexuesish ne moshen 7-13 vjec.

   1 440 Lekë
   1 600 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 880 Lekë 3 200 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Kjo seri me tre vellime e Jessica Townsend ka qene konkurrentja me e forte e series se Harry Potterit dhe tashme, ne shqip permes Mediaprint kane ardhur tre vellime magjike, te cilat ne i rekomandojme per t’i dhuruar ne pako per lexuesit e vegjel qe jane te pasionuar pas fuqise se pamate te fantazise. 

   2 880 Lekë
   3 200 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 440 Lekë 1 600 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Ne kemi menduar edhe per femijet te moshes 3-6 vjec qe festat e fundvitit t’i bejne me te bukura permes librit dhe leximit. Jane dy libra qe sjellin per lexuesit e vegjel magjine e Krishtlindjes dhe Vitin e Ri, prandaj ne i rekomandojme tek prinderit qe ti dhurojne per femijet e tyre gjate kesaj periudhe. 

   1 440 Lekë
   1 600 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   600 Lekë Në stok
   I ri

   Vishni sipas modës kafshët e xhunglës e bëjini gati për karnavalet me vallen me konga, për perëndimin e diellit në lëndinën Hula, për një festë me banane dhe për shumë gjëra të tjera brenda këtij libri mode me figura ngjitëse.

   600 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   690 Lekë Në stok
   I ri

   Në këtë vrap të shfrenuar kundër kohës, hetueset e vogla duhet të angazhohen jo vetëm të gjejnë fajtorin (a do ia dalin?), por edhe të përballen me frikërat e tyre, duke u ndierë në përfundim të historisë, shoqe më shumë se kurrë.

   690 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   500 Lekë Në stok
   I ri

   Po vjen seria më e suksesshme e Akademisë së Shtrigave, ku do të njiheni me shtrigen më të keqe që keni parë ndonjëherë. Mildred Habëll është shtriga më e keqe në Akademinë e Shtrigave të zonjës Kekëll. Ajo gjithmonë i ngatërron fjalët magjike, por ia del disi mbanë deri në momenton që e shndërron Itelin, manaren e mësueses, në armiken e saj më të...

   500 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   550 Lekë Në stok
   I ri

   Përralla dhe tregime të mrekullueshme, argëtuese dhe plot humor... Ruruja, Djelpa, Pushi lepurushi, kanguri Kungu, krokodilja, harabelët Heli dhe Habi janë disa nga personazhet fantastike, që ju vogëlushë do të takoni nëpër faqet e këtij libri.

   550 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   800 Lekë Në stok
   I ri

   Është koha të rikthehemi në portat e qytetit fantastik të Sdikuishtit, për t’u takuar sërish me Kokëdruthin, Kokëtapën, Kokëfirifiun, Kokakomçin, Usta Ipaudhin e të tjera personazhe, që i përkasin një epoke, ku teknologjia ka ecur me hapa viganë.

   800 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   7 191 Lekë 7 990 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Per te gjithe adhuruesit e serise se Chris Colfer, Vendi i rrefenjave, e gjithe seria me gjashte vellime mblidhet ne nje pako te vetme, me nje dizanj fantastik dhe ofrohet si nje zgjidhje e mrekullueshme per tu bere dhurate per femijet qe e duan boten magjike te perrallave dhe rrefenjave.

   7 191 Lekë
   7 990 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 250 Lekë 2 500 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Keto dy libra – Nje deshire per Krishtlindje dhe Kenge Krishtlindjesh jane nder botimet me te arrira per lexuesit e vegjel, te cilat i bejne me magjike Krishtlindjet. Si te tilla, ne i kemi pergatitur per ti bere dhurate gjate festave te fundvitit.

   2 250 Lekë
   2 500 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   800 Lekë Në stok
   I ri

   “Nata e Vitit të Ri” është një ndër librat e serisë “Iriqi i vogël”, pa dyshim, ndër seritë më të bukura për fëmijë, si nga përmbajtja, edhe për nga ilustrimet dhe pjesët prej kadifeje të vërtetë, që gishtat e veckël nuk reshtin së prekuri dhe që ta ka ënda t’i shikosh. Ngjarjet zhvillohen në dimrin me dëborë. Nuk ka fëmijë që të mos i lexojë e të mos...

   800 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   800 Lekë Në stok
   I ri

   “Një dëshirë për Krishtlindje” është një ndër librat e serisë “Iriqi i vogël”, pa dyshim, ndër seritë më të bukura për fëmijë, si nga përmbajtja, edhe për nga ilustrimet dhe pjesët prej kadifeje të vërtetë, që gishtat e veckël nuk reshtin së prekuri dhe që ta ka ënda t’i shikosh. Ngjarjet zhvillohen në dimrin me dëborë. Nuk ka fëmijë që të mos i lexojë e...

   800 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 100 Lekë Në stok
   I ri

   Ky libër është hartuar për fëmijë nga 1 deri në 3 vjeç. Për ta janë edhe këto 32 tregime të shkurtra, me pak tekst, me fjalë të thjeshta e nganjëherë me rimë. Atyre u kushtohen edhe plot vizatime me ngjyra, as shumë të vogla, as shumë të vështira… Ja disa prej historive: Mami arusha, Pio-Pio, Macja në kotec, Dimri i ketrushëve, Merimanga në pellg etj....

   1 100 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok
   I ri

   “Rizgjimi i gjigantëve” është vijimi i librit “Udhëtimi i gjatë i Geri Hopit”.

   1 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 200 Lekë Në stok
   I ri

   Një letër dashurie për admiruesit, për miqësinë dhe për historitë që na formojnë. “Eliza dhe krijesat e saj” është absolutisht magjik.

   1 200 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   400 Lekë Në stok

   Një histori vetëm me një fjali. Një rrëfim plot humor e me gabime, në kuptime e në ilustrime, plot me fjalë ngatërreshtare, nga të cilat fëmijët do të gjejnë të saktën fare.

   400 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   700 Lekë Në stok

   Gramatika më e vështirë se matematika? Tani, jo më. Në ishullin “GramaTIK-TOK” jetojnë dhjetë banorë gjuhësorë të çuditshëm: emri, folja, mbiemri dhe të tjera pjesë të ndryshueshme e të pandryshueshme të ligjëratës, janë po aq çamarrokë e të mençur, të ndjeshëm e të lezetshëm sa vetë fëmijët.

   700 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   280 Lekë 400 Lekë -30% Në stok

   Një histori që i kushtohet fëmijëve ndryshe, botës së tyre të vecantë, vetëbesimit dhe fantazisë.

   280 Lekë
   400 Lekë -30%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok

   1 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 200 Lekë Në stok

   Kjo enciklopedi e thjeshtë përmban njohuri themelore për botën e shkencës. Që informacioni të mos jetë i lodhshëm e të përvetësohet sa më mirë, ky libër ka disa karakteristika...

   1 200 Lekë
   Në stok
  Shfaq 1 - 32 nga 1624 libra