Specials

Mediaprint  There are 84 products.

per page
 • Quick view
  1 300 Lekë In Stock

  Dy gra. Një objektiv. Një lojë e rrezikshme. “Mashtrimi” është një thriller familjar, që zhytet thellë në psikikën dhe motivimet e dy grave dhe në kërkimin e tyre të palëkundur për të vënë drejtësi për të shkuarën dhe për të rishkruar të ardhmen.

  1 300 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Në këtë botim, hap pas hapi, shpaloset jeta e Fajnmanit, një gjeni i papërmbajtshëm, i paimitueshëm, i pazëvendësueshëm, cili u rrit në kohën e Depresionit të Madh dhe mes stuhisë së Luftës së Dytë Botërore, ku mundësia për të pasur një vend në universitet ishte shumë e kufizuar nëse kishe prejardhje hebreje.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Ahmet Prençi sjell për lexuesit një histori bashkëkohore me një mozaik historish të vërteta. Romani “Anja” është vlerësuar me çmimin “At Gjergj Fishta”. Libri është botuar në Turqi nga Shtëpia Botuese “Artprint”

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  850 Lekë In Stock

  Historia e arushit Tom vazhdon… Ai është rritur dhe po ashtu Andi, djali i vogël që e ndihmoi dikur. Do të kalojnë së bashku aventura të reja, nëpër të cilat miqësia do të bëhet më e fortë. Bashkë me ta do të jetë Egreta dhe shumë personazhe të tjera nga Lëndina dhe Qyteza.

  850 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  638 Lekë 750 Lekë -15% In Stock

  Peshkatarët e fjalëve është një ndërthurje e filozofisë me psikologjinë përmes një përralle plot fantazi që injekton në mënyrë të butë, të padukshme por të pashmangshme mësimet e jetës te fëmijët, njëkohshëm me dashurinë për fjalën dhe gjuhën…

  638 Lekë
  750 Lekë -15%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Në faqet e këtij libri përshkruhet në detajet më të imëta e gjithë historia e tyre e dashurisë, që e mrekulloi botën, por edhe e trishtoi.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  2 000 Lekë In Stock

  Një libër që hedh dritë mbi vijimësinë urbane 2500 vjeçare të qytetit të Tiranës. Një libër që evidenton rolin e rrugëve të komunikimit si faktor i rëndësishëm në themelimin dhe vazhdimësinë e jetës urbane.  Çfarë historie fshihet pas emrit Brraka në qendër të Tiranës? Po familja Skurraj sa e vjetër është?  Çfarë fshihet pas lidhjeve te forta urbane dhe...

  2 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Pas suksesit me romanin Anja”, Ahmet Premçi vjen me një tjetër sagë nga realiteti shqiptar, e ngjashme me mjedisin mafioz të Italisë së jugut, rrëfyer nga romancieri Leonardo Sasha. Raportet mes mafias dhe pushtetit vijnë përmes aftësisë së autorit për të gdhendur personazhe që mbesin gjatë në kujtesën e lexuesit.   

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  750 Lekë In Stock

  Studiuesja Suzana Varvarica Kuka sjell librin e dytë të kolanës “20 mjeshtrit e hershëm shqiptarë”, një histori arti për fëmijë dhe të rinj. Në këtë botim, fëmijët dhe të rinjtë do të njihen me njëzet mjeshtër të tjerë të artit të pikturës dhe skulpturës, për të cilët, ndoshta, nuk kanë lexuar dhe dëgjuar. Ata dhe veprat e tyre të përzgjedhura bëjnë pjesë...

  750 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  Romani i ngre himn lirisë së vërtetë, veshur herë me guxim e herë me naivitet, herë me dhimbje e dështime, por së fundmi triumfon sinqeriteti i kulluar i femrës që mbetet e dëlirë edhe kur i duket se mëkaton.

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë In Stock

  Një aventurë e re plot humor nga shkrimtari Danny Wallace që e shndërron të zakonshmen në të jashtëzakonshme.

  900 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock
 • Quick view
  550 Lekë In Stock

  Katër kolazhe poetike që u paraqesin fëmijëve një botë ku zbulohen mrekullitë e shiut, bletës, pyllit dhe detit. Vargjet e bukura i ftojnë fëmijët ta duan dhe ta mbrojnë natyrën si një pasuri të çmuar!

  550 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock
 • Quick view
  1 250 Lekë In Stock

  1 250 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 300 Lekë In Stock

  "Libri i emrave të humbur" nga Kristin Harmel është një roman historik triller i mrekullueshëm, ngjarjet e të cilit zhvillohen në Francën e Luftës së Dytë Botërore. Ngjarja ka në qendër Eva Trob Abrams, një vajzë e re hebreje e lindur në Paris nga prindër emigrantë polakë, të cilën rrethanat e përfshijnë në një operacion klandestin, për të prodhuar...

  1 300 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë In Stock

  Ky është libri i tretë i serisë fantastiko-shkencore prej gjashtë librash, që ka bërë për vete mijëra fëmijë në më shumë se njëzet vende të botës.

  900 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 150 Lekë In Stock

  Ky është libri i parë, pjesë e një serie mbi artin dhe miqësinë e vërtetë, i mbushur me aventura të jashtëzakonshme, krijuar nga mjeshtri dhe autori i DrawWithRob.

  1 150 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 300 Lekë In Stock

  Duke zbuluar ngjarjet e tmerrshme të Holokaustit, ajo kupton vullnetin mahnitës të gjyshes për të duruar shumë në një botë të çmendur. Dhe për të ribashkuar dy të dashuruar, të ndarë nga tmerret e luftës, gjithçka që do t’i duhet është guximi dhe besimi.

  1 300 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  Torta e zezë është një sagë familjare që flet për udhëtimin prej me shume se gjysmë shekulli të një familjeje, me ëndrrat e saj zhgënjyese, dashuritë e mallkuara dhe sekretet e erreta. Thellësisht domethënës dhe i shkruar bukur, Torta e zezë është një udhëtim i jashtëzakonshëm në jetën e një familjeje të ndryshuar përgjithmonë nga zgjedhjet e matriarkut...

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  “Këtu është parajsa” është një rrëfim i ndjerë për odisenë e një familjeje emigrantësh shqiptarë në ishullin Rodos të Greqisë. Ky roman i kushtohet heronjve të heshtur shtegtarë, që mbartin me vete detin e mallit, të vetëflijimit, mbijetesës e dashurisë.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Kersheria eshte nje deshire, nje nxitje, apo nje shtyse per te mesuar gjera te reja qe nuk i dime... Kur je femije, kesheria eshte gjithnje me ty, kur rritesh, kujtohu ta zgjosh!

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 550 Lekë In Stock

  Një roman intrigues që flet për martesën, për marrëdhënien mes motrave dhe vëllezërve, si dhe për faktin se askush s’na lëndon dot më fort se njerëzit që duam më shumë.

  1 550 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 750 Lekë In Stock

  Abetarja është hartuar me synimin për të ndihmuar nxënësit, që nisin shkollimin, të bëjnë hapin e parë në mësimin e leximit dhe shkrimit të gjuhës shqipe dhe të zhvillojnë kompetencat bazë për të komunikuar në gjuhën amtare: për të folur, për të dëgjuar, për të shkruar dhe për të lexuar. Ky libër është mbështetur në përvojat më të mira evropiane dhe në...

  1 750 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 170 Lekë 1 300 Lekë -10% In Stock

  Për dy armiq të betuar, gjithçka mund të ndodhë gjatë udhëtimit të tyre të ëndrrave në Havai...

  1 170 Lekë
  1 300 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Mangu dhe Bizu bënin një jetë të qetë në shkurrnajën e ahut. Një ftesë e dyshimtë nga teto Kasandra i nxjerr nga rutina e përditshme. Pavarësisht mosbesimit vendosin ta pranojnë, por kur mbërrijnë në rrjetën e tetos, ajo është zhdukur. Shtëpia ishte krejtësisht e përmbysur, sikur të kishte ndodhur një përleshje. Çfarë të ketë ndodhur vallë? Mangu dhe Bizu...

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Nëpërmjet humorit dhe lojës, kjo përrallë e mbështetur në motive popullore orienton fëmijët drejt zgjidhjes së problemeve, nxit mendimin, përcjell vlerën e miqësisë dhe të mbështetjes së njerëzve që gjenden në vështirësi.

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë In Stock

  Një libër me mistere dhe aventura, që i kushtohet familjes, kujtimeve dhe mënyrës sesi duhet t’i përballojmë ngjarjet e jetës. Një histori misterioze, e përsosur për lexuesit kureshtarë që duan të zhyten në një rrëfim plot aventura dhe të papritura. Një rrëfenjë për miqësinë, familjen, rritjen, aventurën, lojën.

  900 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  NJË AVENTURË E LAVDISHME MAGJIKE E HEDHUR NE QARKULLIM NGA SHTEPIA BOTUESE MEDIAPRINT

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Ky libër rreket t’i flasë ndërgjegjes së një vendi përmes dashurisë së dy njerëzve, ku secili prej tyre përjeton një “rilindje” të dytë nga ato që ndodhin rrallë në “mesin e artë” të jetës njerëzore.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  2 000 Lekë In Stock

  Për herë të parë një botim i plotë për Ismail Qemalin si LIDERSHIP Një libër që duhet ta ketë çdo shqiptar në bibliotekën e tij! Ky libër është shpallur si botimi më i mirë i vitit 2022 në kategorinë libri non-fiction, nga Bukinist.al dhe blogu Leximtari më 23 prill 2023.

  2 000 Lekë
  In Stock
Showing 1 - 32 of 84 items