Catalog

Enabled filters:
  Published year

  Specials

  Motivim dhe Zhvillim There are 353 products.

  per page
  • Quick view
   1 800 Lekë 2 000 Lekë -10% In Stock

   Për të gjithë që e duan PUSHTETIN, duan ta kuptojnë PUSHTETIN dhe duan të mbrohen nga PUSHTETI

   1 800 Lekë
   2 000 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 040 Lekë 1 300 Lekë -20% In Stock

   Një libër me vlera të jashtëzakonshme për të njohur vetveten dhe potencialin brenda teje; një përqasje shpirtërore, e shoqëruar me një përqasje objektive, në rrugëtimin tënd për të qenë i suksesshëm në jetë përmes meditimit, një prej teknikave që garanton përshtatje, qetësi, energji dhe kreativitet të vazhdueshëm....

   1 040 Lekë
   1 300 Lekë -20%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   2 250 Lekë 2 500 Lekë -10% In Stock

   Ne ditet tona me shume rendesi se gjithcka tjeter ka fokusi qe mbajme ne punet dhe interesat tona thelbesore. Ne perballemi me shperqendrime te medha nga mediumet qe na rrethojne dhe per kete arsye ne kemi gjetur dy libra, - dy keshillues te shkelqyer per te larguar shperqendrimet dhe per te arritur ne destinacionin qe doni te shkoni.

   2 250 Lekë
   2 500 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% In Stock

   Bazuar në përvojat e jetës reale të një profesionisti inteligjent, ndër më të mirët në këtë lëmë, 'Të fitosh në çdo negociatë' do t’ju japë mprehtësinë konkurruese në çdo diskutim.

   1 080 Lekë
   1 200 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% In Stock

   Bizmesmeni dhe filantropi Vasil Naçi hedh në qarkullim një tjetër libër mbi mjeshtrinë e negocimit. Pas një periudhe të gjatë në biznes dhe trajnime, në zhvillimin e dy sipërmarrjeve të mëdha të edukimit dhe zhvillimit, “Rruga drejt suksesit” dhe “Mjeshtro biznesin”, vjen ky libër i cili do të jetë guida bazike më e mirë për artin dhe shkencën e të...

   1 080 Lekë
   1 200 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   2 682 Lekë 2 980 Lekë -10% In Stock

   Per te gjithe ata qe kane lexuar historine e babait te pasur dhe babait te varfer, skemen e levizjes se parave dhe menyren e te berit biznes ne kohen tone, vijne edhe dy libra te tjere: Nje mundesi e dyte dhe Manifesti kapitalist, - dy libra qe vene theksin tek sistemi i edukimit dhe marrja e njohurive te cilat mund te vihen lehtesisht ne praktike dhe na...

   2 682 Lekë
   2 980 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% In Stock

   Jay Shetty, super yll i mediave sociale dhe drejtuesi i podkastit numër 1 "Qëllimisht", ka përmbledhur këtu mençurinë e përjetshme që mësoi si murg, duke e përkthyer në hapa praktikë, të cilët mund t'i ndjekë çdo ditë kushdo që dëshiron të ketë jetë me më pak ankth e me më tepër kuptim.

   1 080 Lekë
   1 200 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   2 520 Lekë 2 800 Lekë -10% In Stock

   Marjan Rojas Estapes eshte autorja me e suksesshme sot ne Spanje ne fushen e zhvillimit personal. Librat e saj konsiderohen si jete – ndryshues dhe ne per kete arsye kemi bere bashke ne nje set dy librat e saj te cilet kane ardhur ne shqip nga Jeteart

   2 520 Lekë
   2 800 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   720 Lekë 800 Lekë -10% In Stock

   “Meditimet” e Marcus Aurelius ofrojnë një seri të jashtëzakonshme reflektimesh dhe ushtrimesh shpirtërore sfiduese të zhvilluara ndërsa perandori përpiqej të kuptonte veten dhe mjedisin rreth tij. Teksa Meditimet u krijuan për të ofruar ngushëllim dhe inkurajim personal, Marcus Aurelius krijoi gjithashtu një nga veprat më të mëdha të filozofisë: një...

   720 Lekë
   800 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 200 Lekë In Stock

   Nëse jeni në kërkim të njeriut që do t’ju ndryshojë jetën, vështrohuni në pasqyrë. Rregulla e 5-sekondëshit do t’ju ndihmojë që të jetoni, të dashuroni, të punoni dhe të flisni me vetëbesim dhe guxim në çdo ditë të jetës suaj. Dhe do t’ju duhen vetëm PESË SEKONDA.

   1 200 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 980 Lekë 2 200 Lekë -10% In Stock

   Në këtë set kemi përfshirë dy libra që ju vijnë në ndihmë për të ndërtuar një kuptueshmëri për jetën tonë, për të sfiduar pengesat që na dalin dhe për të bërë një jetë më të harmonishme përtej vështirësive që gjenden në mjedisin përrreth 

   1 980 Lekë
   2 200 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   720 Lekë 800 Lekë -10% In Stock

   Libri "Në kërkim të kuptimit në jetë", shkruar nga Viktor Frankëlli, është një nga veprat më madhështore të epokës sonë. Në përgjithësi, nëse një libër ka një fragment, një ide që mbart fuqinë për të transformuar jetën e njeriut, kjo është një arsye e mirë për ta lexuar, për ta rilexuar dhe për ta vënë në reshtin e parë të raftit. Ky libër ka shumë...

   720 Lekë
   800 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   2 340 Lekë 2 600 Lekë -10% In Stock

   Sot aftesite e buta kane nje rol te jashtezakonshem ne pershtatjen me mjedisin, ne rritjen e qellimeve dhe realizimin e objektivave te perditshme ne cdo profesion. Ne kemi zgjedhur ne kete set dy libra te shkruar se fundi per procesin e te menduarit dhe te rimenduarit.  

   2 340 Lekë
   2 600 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   630 Lekë 700 Lekë -10% In Stock

   Një udhëzues praktik drejt lirisë personale. Mbi shtatë vite në listën bestseller të “New York Times”! Mbi 6 milionë kopje të shitura në SHBA. Përkthyer në mbi 40 gjuhë

   630 Lekë
   700 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   2 061 Lekë 2 290 Lekë -10% In Stock

   Në këtë set kemi përfshirë dy prej librave që na ndihmojnë të kuptojmë më mirë paranë si mjet për të përmirësuar jetën tonë, për të ndërtuar mënyra efektive për fitimin, ruajtjen dhe investimin e saj.

   2 061 Lekë
   2 290 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 260 Lekë 1 400 Lekë -10% In Stock

   1 260 Lekë
   1 400 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% In Stock

   Një përzierje e kritikës kulturore dhe këshillës për veprim, Puna e thellë do t’ia tregojë rrugën çdokujt që po kërkon suksesin e përqendruar në një botë të shpërqendruar.

   1 080 Lekë
   1 200 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   900 Lekë 1 000 Lekë -10% In Stock

   "Mendo dhe bëhu i pasur" i autorit shumë të njohur amerikan Napoleon Hill, është libri që ka ndihmuar shumë njerëz të ndryshojnë rrjedhën e jetës së tyre.

   900 Lekë
   1 000 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   2 250 Lekë 2 500 Lekë -10% In Stock

   Negocimi eshte arti qe na duhet cdo dite. Thuajse gjate gjithe kohes negociojme dhe ne varesi te rezultatit qe marrim percaktohet cilesia e jetes tone. Per kete arsye, ne kemi vendosur qe te bejme nje set me dy libra qe ju vijne ne ndihme per te permiresuar aftesite negociuese me te tjeret.

   2 250 Lekë
   2 500 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   900 Lekë 1 000 Lekë -10% In Stock

   Autori, Vasil Naço,  jo vetëm është biznesmen i suksesshëm, por e ndan suksesin dhe të mirën me të tjerët. Dhe kjo nuk është pak, përkundrazi, prandaj “Sjellja e pëlqyeshme dhe mençuria në komunikim” nuk vjen thjeshtë si guidë këshillash, por si një mal përvojash të përjetuara me shumë sfida. Dija dhe informacioni i përftuar në këtë realitet për vlerat e...

   900 Lekë
   1 000 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   3 600 Lekë 4 000 Lekë -10% In Stock

   Në këtë set kemi vendosur dy nga veprat më të rëndësishme të Robert Greene, i konsideruar si Makiaveli i ditëve tona

   3 600 Lekë
   4 000 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   720 Lekë 800 Lekë -10% In Stock

   Ky libër iu adresohet atyre që duan të kenë sukses në jetë; prandaj për këtë grupim njerëzish jepen këshilla të thjeshta dhe praktike për të arritur këtë objektiv. Autori i librit, Vasil Naçi shpjegon parimet e integritetit, respektit, përkushtimit, shpirtit të fitores, ekselencës dhe sjelljes me klientin, duke u bazuar mbi modelin e ndërtuar me...

   720 Lekë
   800 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   2 160 Lekë 2 400 Lekë -10% In Stock

   Ne kete set ne kemi perzgjedhur botime qe na ndihmojne per te ndertuar nje jete harmonike. Tradita Zen dhe studimet me te fundit mbi nje jete vibruese jane te permbledhura ne librat “Udha zen” dhe “Good vibes, good life”, te cilat ne i kemi rekomanduar ne nje set per ju.

   2 160 Lekë
   2 400 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   900 Lekë 1 000 Lekë -10% In Stock

   Në këtë guidë praktike dhe të drejtpërdrejtë, do të mësosh parime specifike të cilat do të ndihmojnë të ndërtosh marrëdhënie solide, lidhje më të forta, dhe t’i lësh përshtypje jetëgjata cilitdo që takon. Shumica e tyre janë gjëra që i dimë, por është mirë t’i rifreskosh. ‘Si të bëhesh magnet njerëzish’, do të të japë aftësitë që të duhen për të arritur...

   900 Lekë
   1 000 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   2 160 Lekë 2 400 Lekë -10% In Stock

   Ne kete set kemi perfshire dy librat me te mire per gjuhen e trupit, - ne menyre qe t’ju vijme ne ndihme te gjithe atyre qe duan te permiresojne komunikimin dhe kuptueshmerine per tjetrin

   2 160 Lekë
   2 400 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% In Stock

   Zbulo sesi dashuria per veten eshte celesi per te nxjerre ne pah madheshtine tende permes librit bestseller te momentit Good Vibes, Good life. BESTSELLER #1 I SUNDAY TIMES

   1 080 Lekë
   1 200 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 800 Lekë 2 000 Lekë -10% In Stock

   Ne kete set ne kemi perzgjedhur nje perqasje shpirterore nga mendjet me te spikatura te kohes tone per fuqine e zemres ne jeten tone. Zemra e meditimit e Dalai Lames dhe “Fuqia e zemres” nga Baptiste De Pape, i cili sjell 18 spiritualistet me te medhenj ne kendveshtrimet e tyre.

   1 800 Lekë
   2 000 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% In Stock

   Dhjetë ligje jo-konvencionale për të ripërcaktuar jetën tuaj dhe për të qenë të suksessshëm sipas termave tuaj. Autori shprehet: “Unë mendoj se është e mundur që njerëzit e zakonshëm të zgjedhin të jenë të jashtëzakonshëm”.

   1 080 Lekë
   1 200 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   2 520 Lekë 2 800 Lekë -10% In Stock

   Ne kete set jane perfshire dy prej librave te shitur ne miliona kopje nga Daniel Goleman, - nje nga psikologet me te spikatuar te diteve tona, permes te cileve ju mund te kuptoni me mire intelegjencen emocionale dhe sociale si mjete te cilat rrisin nderveprimin e qenies njerezore me mjedisin perreth

   2 520 Lekë
   2 800 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   900 Lekë 1 000 Lekë -10% In Stock

   Presidenti i Agna Group, trajnuesi dhe filantropi Vasil Naçi dhe Dr. Alma Bici sjellin për lexuesit librin e ri “Rruga jonë, rruga e suksesit në biznes”, - i cili në vetvete përmbledh një përvojë të gjatë në zhvillimin e kompanisë Agna Group dhe që ofrohet si model edhe për sipërmarrësit shqiptarë. Libri është një variant i përpunuar i botimit të...

   900 Lekë
   1 000 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   1 800 Lekë 2 000 Lekë -10% In Stock

   Keto dy libra kane ndryshuar perceptimin e shume grave ne mbare boten per menyren sesi i ndertojne raportet e tyre me meshkujt dhe per menyren sesi duhet te ruajne integritetin dhe vlerat e tyre ne nje marredhenie ne cift. Pikerisht per kete arsye, ne i kemi bere bashke keto dy libra ne nje set, duke i rekomanduar tek ato femra qe ende kane dicka per te...

   1 800 Lekë
   2 000 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   981 Lekë 1 090 Lekë -10% In Stock

   Ne kete liber emocionues, autori i famshem i librit MENDO DHE PASUROHU. Napoleon Hill, tregon gjetjet e tij te fundit mbi te arriturit e asaj qe deshiron dhe si ta shfrytezosh me se min. Ketu gjenden ne gjuhe te thjeshte e te lexueshme, teknikat e pagabueshme për të arritur fuqine e te fituarit te parave dhe te te shijuarit të qetesise se vertete te...

   981 Lekë
   1 090 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  Showing 1 - 32 of 353 items