Reduced price! Dhe malet oshtinë View larger

Dhe malet oshtine

Khaled Hosseini BOM0012

New product

Përshkrim i shkurtër

Mos pyet më por plotësoje bibliotekën tënde edhe me këtë libër të Khaled Hosseinit

More details

58 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789928132253

900 Lekë

-10%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Mbi librin

Autori nr. 1, më i shituri në Nju Jork, Khaled Hosseini vjen sërish me një libër të ri pas gjashtë vjetësh. Një libër emocional, provokues dhe i paharrueshëm, që përshkruan se si dashurojmë, si kujdesemi për njëri – tjetrin dhe se si zgjedhjet që bëjmë reflektohen brez pas brezi. Në këtë roman, Hosseini shpalos mënyrat e larmishme se si familjet mbështetin, lëndojnë, tradhtojnë, nderojnë dhe sakrifikojnë për njëri – tjetrin.

Duke ndjekur hap pas hapi personazhet e tij, zgjedhjet dhe dashuritë nëpër botë, nga Kabuli në Paris, më pas në San Fransisko dhe në ishullin grek Tinos, historia zgjerohet duke u bërë më e ndërlikuar emocionalisht, më tërheqëse dhe më e fuqishme pas çdo faqeje që shfletojmë.

                                            

Data sheet

pages432
ISBN9789928132253
Shtëpia botueseOMSCA-1
Published year2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveBotimi i tretë
PërkthyesiOriana Tamburi