Catalog

Enabled filters:
  Viti i botimit

  Specials

  • Mashtruesi

   Jemi në shkurt 1942. Një polak dhe...

   360 Lekë -10% 400 Lekë

  Për Fëmijë There are 1069 products.

  per page
  • Quick view
   630 Lekë 700 Lekë -10% In Stock

   Një kryevepër e magjisë popullore shqiptare që vjen në filitrin rrëfimtar të Mitrush Kutelit: Një nga librat më të shitur të dy dekadave të fundit; një rekomandim i përhershëm për fëmijët dhe një zgjidhje briliante për të kuptuar ashtin e fantazisë shqiptare.

   630 Lekë
   700 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   2 000 Lekë In Stock

   Në një botë të pushtuar nga informacione kaotike, kthjelltësia është forca e vërtetë. Por, si mund t’i shohim gjërat në një plan më të gjerë pa na e rrëmbyer shikimin vogëlsirat? Një nga mënyrat do të ishte kthimi i syve tek e shkuara, panorama e madhe e vërtetë e gjithë species njerëzore. Kjo novelë e parë me ilustrime e titulluar “Sapiens: lindja e...

   2 000 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   750 Lekë In Stock

   A e dini ju se çfarë ndodh me librat që askush nuk i merr në bibliotekë? As Ana nuk e dinte. Por, kur e zbuloi, nuk kishte kthim pas. Ajo nisi një aksion shpëtimi.

   750 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   600 Lekë In Stock

   E bukura e pyjeve nga Charles Perrault është një përrallë klasike për një princeshë të bukur, të cilën e magjepsën duke e vënë në gjumë, si dhe për një princ, i cili pas shumë vitesh arrin të zgjojë princeshën nëpërmjet puthjes së "dashurisë së vërtetë". E shkruar fillimisht nga Perrault, ashtu si shumë përralla të tjera klasike, edhe "E bukura e pyjeve"...

   600 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   800 Lekë In Stock

   Kjo histori flet për një vajzë të vogël që quhet Sofi, sipas mbesës së autorit, Sofi Dahl. Një natë që Sofin nuk e zinte gjumi, ajo shikon një gjigant, i cili e merr në shtëpinë e tij në vendin e gjigantëve. Sofi zbulon se gjiganti i madh i mirë mbledh ëndrra të bukura dhe ua dërgon fëmijëve.

   800 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   3 600 Lekë 4 000 Lekë -10% In Stock

   Një Mijë e Një Net, është një koleksion historish dhe tregimesh popullore të Lindjes së Mesme dhe të Azisë Jugore. Ato u përmblodhën për herë të parë në formën e shkruar gjatë Epokës së Artë Islamike.

   3 600 Lekë
   4 000 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   900 Lekë In Stock

   Një nga librat më të bukur të të gjitha kohërave "Gra të vogla" është më shumë se kaq: një libër i pavdekshëm. Ky libër, që nga koha e botimit të parë e deri më sot, është ribotuar pafundësisht. Pasi të lexohet është e pamundur të harrohet.

   900 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 500 Lekë In Stock

   "Bisha e Pallatit Mbretëror", libri i ri nga autori më i dashur i fëmijëve shqiptarë, David Walliams, tashmë gjendet edhe në librarinë online, Bukinist.al  

   1 500 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 080 Lekë In Stock

   Historinë e këtij libri mund ta tregoni duke futur dorën në sqepin e rosakut të uritur, i cili është pjesë e këtij libri. Si e gjen ushqimin Rosaku i uritur? Mësojeni këtë duke u argëtuar me librin-lodër.

   1 080 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 600 Lekë In Stock

   Ky botim special, i hedhur ne qarkullim nga Aeditions, eshte libri qe kane pritur gjenite e vegjel; I hartuar me ekspertizen me te fundit boterore ne fushen e pedagogjise, me informacionet me te fundit, ky liber njeheresh sherben edhe si nje test per femijet inteligjente.

   1 600 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   800 Lekë In Stock

   Sa bukur të përfshihesh në botën e Henrit, ku mund të ndodhë gjithçka, ku mund të takosh gjithkënd sepse ajo është botë magjike. Ju ftojmë të bëheni edhe ju pjesë e saj.

   800 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 080 Lekë In Stock

   Duke vendosur dorën në gojën e bubit gjumash, i cili vetëm do të flejë gjumë, fëmijët argëtohen me historinë e tij. Ai i bën të gjithë të gogësitin dhe tju vijë gjumë. Po cilët? Mësojeni këtë duke u argëtuar me librin-lodër.

   1 080 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 200 Lekë In Stock

   Në këtë botim janë përzgjedhur përrallat më të bukura nga bota, të dedikuara për fëmijë. Ky libër është zgjedhja e duhur që bëjnë prindërit për fëmijët e tyre sepse përrallat klasike janë të testuara si mënyra ideale që të vegjlit të nxisin fantazinë e tyre

   1 200 Lekë
   In Stock
  • Bota e xhunglës ka plot mistere që e ngacmojnë mendjen e fëmijës; kafshët e këtij libri flasin, veprojnë dhe komunikojnë me fëmijët, duke ndërtuar një botë magjike për lexuesit e vegjël

  • Quick view
   1 500 Lekë In Stock

   Çdo qytet e ka historinë dhe mitin e vet; dhe këto rrënjë i zbulon më mirë se kushdotjetër libi “Legjenda dhe vende shqiptare”. 17 vendet më të bukura, si Shkodra, Kruja, Durrësi, Tirana, Prizreni, Apollonia, Butrinti, Syri i Kaltër, etj., vijnë përmes rrëfimeve mitike dhe imazheve të ditëve tona, të realizuara me mjeshtri nga fotografi Feliks Bilani.

   1 500 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   2 000 Lekë In Stock

   Një set i i magjishëm për të gjitha princeshat e vogla. Bëhu dhe ti pjesë e botës magjike të përrallave si një princeshë magjike. Futu në kështjellën e ëndrrave dhe përjeto së bashku me princeshat emocionet e një mbretërie!

   2 000 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   765 Lekë 850 Lekë -10% In Stock

   Në finale mahnitëse të triologjisë Materialet e tij të errëta, Lira dhe Uill ndodhen në një rrezik që spërshkruhet dot. Me ndihmën e ariut me parzmore, Iorek Birnisonit, si dhe të dy spiunëve të veckël galivespajanë, iu duhet të hyjnë në botën e përhime, ku nuk ka hyrë ndonjë shpirt i gjallë deri më sot.

   765 Lekë
   850 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   500 Lekë In Stock

   Në roman, Shandon Mate i parë merr një letër misterioze ku i kërkohej atij të ndërtonte një vapor përforcuar në Liverpul.

   500 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   500 Lekë In Stock

   Romani, i vendosur në vitin 1861, përshkruan aventurat e ekspeditës britanike udhëhequr nga Captain Hatteras John në Polin e Veriut.

   500 Lekë
   In Stock
  • Xhim kopsa dhe 13 të tërbuarit është një novelë gjermane për fëmijë e shkruar nga Michael Ende. Publikuar në vitin 1960, ajo u kthye në librin më të shitur për fëmijë në Gjermani pas periudhës së luftës pas refuzimit disa herë nga shtëpitë botuese.

  • Quick view
   630 Lekë 700 Lekë -10% In Stock

   Kjo guidë "nga koka te këmbët" u përgjigjet të gjitha pyetjeve të vajzave gjatë periudhes së pubertetit.

   630 Lekë
   700 Lekë -10%
   Reduced price!
   In Stock
  • Quick view
   800 Lekë In Stock

   Më besoni kur ju them se historia që do ju tregoj tani është TËRËSISHT E VËRTETË. Duhet ta lexoni dhe ta kuptoni, pasi është një histori e jashtëzakonshme. E çuditshme, por për të qeshur. Në fakt është shumë për të qeshur

   800 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   600 Lekë In Stock

   Nga fantazia gjeniale e shkrimtarit Erik Orsenna, vjen një protagoniste e re që shpon si iriq dhe djeg si spec. Njihuni me Histaminën, vogëlushen që ka alergji nga gjithçka!

   600 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   500 Lekë In Stock

   Mëso të numërosh, të shkruash dhe të përvijosh format me këtë seri fantastike. Me lapsin magjik, mund të shkruash dhe të vizatosh pa fund. Lapsi fshihet lehtë, nuk lë shenjë dhe nuk përmban lëndë të dëmshme.

   500 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   500 Lekë In Stock

   Mëso të numërosh, të shkruash dhe të përvijosh format me këtë seri fantastike. Me lapsin magjik, mund të shkruash dhe të vizatosh pa fund. Lapsi fshihet lehtë, nuk lë shenjë dhe nuk përmban lëndë të dëmshme.

   500 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 300 Lekë In Stock

   Ky libër përmbledh 11 legjenda mesjetare, në të cilat tregohet për vende magjike ku banojnë dragonj që lëshojnë zjarr, kalorës trima, princesha të burgosura nëpër kulla të larta, ura që ngrihen e ulen dhe për shumë ndodhi e personazhe të tjera.

   1 300 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   700 Lekë In Stock

   Greg Hefli gjithnjë ka dashur të rritej sa më parë. Por a nuk është çmenduri të jesh i rritur?

   700 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   220 Lekë In Stock

   Blerinat janë revista me ilustrime mjaft të gjalla e të gëzueshme, me tekste tepër të afërta për fëmijët e moshës parashkollore dhe të shkollës fillore. Personazhi kryesor i tyre është Blerina, një vajzë e vogël që vendoset në situata të ndryshme.

   220 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   220 Lekë In Stock

   Blerinat janë revista me ilustrime mjaft të gjalla e të gëzueshme, me tekste tepër të afërta për fëmijët e moshës parashkollore dhe të shkollës fillore. Personazhi kryesor i tyre është Blerina, një vajzë e vogël që vendoset në situata të ndryshme.

   220 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 000 Lekë In Stock

   Këta libra çelin gjerdanin e botimeve mbi disa prej miteve dhe legjendave më të njohura të antikitetit europian. Do të gjejmë këtu disa nga rrëfenjat më të bukura, të cilat na kanë mahnitur, na kanë shtangur, tmerruar dhe zbavitur prej shekujsh, por që na kanë mësuar gjithashtu një nga format mahnitëse të rrëfimit të historisë sonë, mënyrës sesi menduan,...

   1 000 Lekë
   In Stock
  • Quick view
   1 000 Lekë Out of stock

   Këta libra çelin gjerdanin e botimeve mbi disa prej miteve dhe legjendave më të njohura të antikitetit europian. Do të gjejmë këtu disa nga rrëfenjat më të bukura, të cilat na kanë mahnitur, na kanë shtangur, tmerruar dhe zbavitur prej shekujsh, por që na kanë mësuar gjithashtu një nga format mahnitëse të rrëfimit të historisë sonë, mënyrës sesi menduan,...

   1 000 Lekë
   Add to cart More
   Out of stock
  • Quick view
   700 Lekë In Stock

   Dikur jeta ka qenë më e bukur. Apo jo? Kjo është pyetja që ngre Gregu, teksa qyteti i tij stakon pajisjet elektronike vullnetarisht. Por jeta moderne ka komoditetet e veta dhe Gregu s'është prerë për një botë të stilit të vjetër. Me tensionin që ngrihet brenda dhe jashtë shtëpisë së Gregut, a do ta gjejë dot Gregu një mënyrë për të mbijetuar? Apo jeta...

   700 Lekë
   In Stock
  Showing 1 - 32 of 1069 items