Semi View larger

Semi

John Selby BAR007

New product

Përshkrim i shkurtër

Romani “Semi” na sjell lindjen e një shoqërie të etur për të çarë përpara, herë pas here edhe përmes dhunës dhe kundërshtive. Kjo gjë ndodhi në SHBA gjatë viteve të para të Shekullit të XX dhe e tillë është edhe në këto kohë në Shqipëri. John Selby ka stil tregimtar energjik, ku satira gërshetohet bukur me dramën. Vlerat e këtij libri i shton ndjeshëm në komunikimin me lexuesin shqipar edhe përkthimi i Amik Kasoruhos

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bargjini
ISBN9789992771712

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages313
ISBN9789992771712
Shtëpia botueseBargjini
RedaktoriHilda Basha
Published year2001
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAmik Kasoruho