Mengjes kampionesh View larger

Mengjes kampionesh

Kurt Vonnegut BPS0035

New product

Përshkrim i shkurtër

Për Vonnegut, "Mëngjes kampionësh" është përsosja përfundimtare e mjeshtrisë së shkrimit, si dhe kritika e tij më e hidhur ndaj dështimit të "ëndrrës amerikane".

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Pika pa Sipërfaqe
ISBN978-9928-821-8-7

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Shkrimtari i dështuar Kilgor Trofta dhe biznesmeni i suksesshëm Duejn Huver takohen në një festival artistik, në një qytezë të humbur të Miduestit amerikan. Prej këtij takimi, Huveri merr shtytjen e fundit drejt çmendurisë, ndërsa Trofta kthehet në figurë qendrore të letrave në Amerikë.

Data sheet

pages339
ISBN978-9928-821-8-7
Published year2015
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAtaol Kaso