Ofertat

Libra te rinj per femije Ka 228 libra.

për faqe
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I ri

  Më në fund pushimet verore erdhën! Tani që shkolla mbaroi, Deni Dingëll ka plot kohë të merret me supershpikjet e tij. URRAA!

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I ri

  Deni Dingëll, supershpikësi ynë i parapëlqyer fantastik, vjen sërisht, dhe këtë herë: ai do t’u bashkohet skautistëve! (Të gjithë e dinë që SKAUT do të thotë Spiunët e Klubit Absolutisht Ultrapërgjues të Tmerrshëm, apo jo?)

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  650 Lekë Në stok
  I ri

  Vjen në shqip një tjetër kryevepër e letërsisë botërore për fëmijë nga shkrimtarja finlandeze Tove Jansson. Kometa ne luginen Mumin eshte nje botim ne seri qe ka fituar zemrat e lexuesve te vegjel dhe eshte botuar ne dhjetera gjuhe te botes.

  650 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok

  Një aventurë tjetër emocionuese, e frikshme në autobusin më të tmerrshëm -por edhe më të dashur që ekziston. Mosha e leximit: nga 11 vjeç.

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Gjithçka duket e humbur. Megjithatë, edhe një herë Dritës i duhet të tregojë fuqinë e vet dhe dashuria fsheh një tjetër sekret. Zoti i Territ po ia arrin qëllimit: frika e tradhtisë ka pushtuar Fairy Oak dhe Pervinka është detyruar të ikë. Binjaket janë ndarë... Aleanca e Lashtë midis Dritës dhe Territ është prishur. Mbrojtja e magjikëve thyhet, lufta...

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Aventure! Biskota! Ky liber i ka te gjitha! Sidomos per lexuesit e vegjel qe duan te bejne gjera te rrezikshme...

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  350 Lekë Në stok
  I ri

  Aleksandra është vetëm 12 vjeçe por pasioni për të lexuar dhe talenti për të shkruar e kanë nxitur që të vijë para bashkëmoshatarëve me një roman fantastik, të cilin e ka shkruar në kohën kur ishte 10 vjeçe: Një grup fëmijësh që po kalonin pushimet në Sarandë gjejnë një hajmali në det, e cila i çon më pas vogëlushët në një realitet tjetër, plot magji dhe...

  350 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Kjo aventurë kërkimi është më e frikshmja dhe më e pabesa se të gjitha. Për më tepër... DIKUSH do t’i tradhtojë ata...

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  “Ju lutem, mos e hapni”, shkruhej në pakon misterioze që mori Nemo. Atëherë Nemo e hapi...

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Njerëzimi është në rrezik. E ardhmja është në duart e tre fëmijëve dhe brumbujve të tyre...

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  990 Lekë Në stok
  I ri

  Seria e hareshme dhe më e shitur e librave për udhëtimet në kohë! Cfarë do të bënit ju, gjyshi juaj noprando të krijonte një makinë kohe dhe gabimishtë do të shuante tërë familjen tënde? Nëse do të ishit FRENKI PESHKU, ju do të rendnit më shpejt sesa koha për ta shpëtuar familjen tuaj! Një aventurë e këndëshme, e paparë dhe tepër argëtuese!

  990 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  790 Lekë Në stok
  I ri

  Mami ma vuri emrin Ski. mbiemrin e kam Çi (bën rimë me “rri”) bëji bashkë dhe... del Skii! Ja ku erdhi SkiÇi . Jo, nuk është gabim, ashtu ka emrin. Ski Çi është djali më i ri i klasës. Me emrin e pazakontë, një familje të krisur dhe ca sjellje vërtet skiç, ai nuk do ta ketë edhe aq të lehtë t'i bëjë vend vetes mes nxënësve të tjerë, por i gjithë ky...

  790 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I ri

  Per te gjithe lexuesit e cmendur pas Ditarit te Gregut vjen libri i 12 i kesaj serie: “Pushime ne piknik” eshte tamam per pushimet verore. Besoj se vogelushet do te kenaqen me aventurat e reja te Gregut dhe familjes se tij. Leximi i tij do ti beje me te bukura edhe pushimet tuaja verore.....

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I ri

  Nje vellim i pasur me ilustrime te shumta per te zbuluar te fshehtat dhe kureshtite e botes se kafsheve. Nje udhetim zbavites ne zbulim te vendeve te reja dhe te specieve qe i popullojne.

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I ri

  Ne kete liber do te gjeni shume eksperimente per ti kryer vetem ose me shoket tuaj. Eksplorimi i botes qe na rrethon nuk ka qene kurre kaq i lehte, ndersa pergjigjet per aq shume pyetje, kurre nuk ka qene kaq shume zbavites!

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok
  I ri

  Që kur Apokalipsi i Përbindëshave ka pllakosur qytetin, trembëdhjetëvjeçari Xhek Salivan ka jetuar në një shtëpi mbi pemë, të cilën e ka armatosur dri në dhëmbë, për të mos përmendur videolojrat dhe rezervat e pafund me biskota Oreo, TË MARRA NGA DYQANET E BRAKTISURA. Po Xheku nuk mund t’ua dalë dot i vetëm hordhive me Zombi, djaj me krahë e kacavjerrëse...

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  VETËM ZJARRI MUND TA SHPËTOJË KLANIN TONË Për breza të tërë,katër Klane macesh kanë ndarë bashkë të njëjtin pyll. Por, Klani i Bubullimës është në rrezik të madh, teksa Klani i Hijes forcohet çdo ditë e më shumë. Në mes të kësaj trazire, shfaqet një maçok shtëpie i quajtur Ndryshkamani... i cili mund të rezultojë të jetë luftëtari më i guximshëm nga të...

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Lexueset e serise Kater motra koke me vete tashme kane ne duar librin e 4-ert, “Misioni sekret”. Cfare ndodh ne familjen e grave te vogla kur prinderit nuk kane kohe te merren me vajzat. Ato kane shume sfida, shumicen e te cilave tashme i keni mesuar. Por ne kete liber ka shume sekrete te tjera per te zbuluar

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  720 Lekë 800 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Hipnotizues dhe misterioz, nuk mund ta lëshosh nga dora. Një rrëfim rreth miqësisë së fortë dhe zbulimeve të rrezikshme. Fitues i çmimit “The Oxfordshire Book Awards” 2013

  720 Lekë
  800 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  300 Lekë Në stok
  I ri

  "Faqja, në të cilën është vizatuar princesha, është dyshe. Hape me kujdes në cep dhe shkëput një nga format e shenjuara me një yll të vogël. Në faqen ngjitëse, në vendin ku shkëpute formën, vendos një nga fletët e ndritshme, në mënyrë që ana e ndritshme e saj të jetë lart. Pastaj shtype fletën me gishta dhe hiqe. Forma që zgjodhe, bëhet metalike dhe...

  300 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  300 Lekë Në stok
  I ri

  "Faqja, në të cilën është vizatuar princesha, është dyshe. Hape me kujdes në cep dhe shkëput një nga format e shenjuara me një yll të vogël. Në faqen ngjitëse, në vendin ku shkëpute formën, vendos një nga fletët e ndritshme, në mënyrë që ana e ndritshme e saj të jetë lart. Pastaj shtype fletën me gishta dhe hiqe. Forma që zgjodhe, bëhet metalike dhe...

  300 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë Në stok

  "Gra të vogla" pati një sukses të menjëhershëm dhe lexuesit kërkuan të dinin më shumë për personazhet. Alcott përfundoi një vëllim të dytë, me titull "Gratë e vogla rriten" i cili pati edhe ai suksesin e jashtëzakonshëm të të parit.

  900 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I ri

  Ne rrisim dragonj. Dhe, sa për ta ditur, ata janë një bela shumë më e madhe se kastravecët! Ndotin në trahananë e babit? Të ndjekin macen? I vënë zjarrin furçës së dhëmbëve? Po ju them edhe diçka tjetër. Sytë e tyre si diamant shkëlqejnë kur të shohin. Fryma e tyre e ngrohtë të gudulis veshin. Dhe duhet ta mbani të fshehtë, sepse kush nuk do të donte një...

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I ri

  Njihuni me Deni Dingëll, ndryshe fytyrëeksperimentali (Ha-ha) - spiuni supersekret dhe ndihmësi i ardhshëm i të madhërishmit superhero, Surrathekuri. Deni dhe Persi e dinë që duhet të kalojnë të gjitha vështirësitë për të mundur armikun djallëzor të Denit, Garet Trampshau, i cili është një gjeni i lig me një baba po ashtu gjeni të lig. (Ata janë...

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok
  I ri

  Lajlës nuk i besohet se sa me fat është që ndodhet në Shkollën e Njëbrirëshave! Ajo e do shumë njëbrirëshin e saj energjik, Kërcimtarin, edhe pse ka frikë të kërcejë ose të vrapojë me të si të gjitha shoqet. Kur pemët rreth Liqenit Shumëngjyrësh fillojnë të vyshken, Lajlës i duhet të marrë guximin për t’u nisur me Kërcimtarin në një aventurë të rrezikshme...

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok
  I ri

  Izabelës i pëlqen të vrapojë përqark shkollës me njëbrirëshen e saj të mrekullueshme, Renë. Asaj nuk i pritet që ajo të zbulojë fuqinë e vet magjike! Dikush i ka bërë një magji të keqe Liqenit Shumëngjyrësh. Izabela dhe Reja duhet të mësojnë që të kenë besim te njëra-tjetra, teksa nisen në një aventurë të rrezikshme që të shpëtojnë shkollën...

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok
  I ri

  Eva me Yllkën e duan shumë kopshtin e tyre të mrekullueshëm në Shkollën e Njëbrirëshave, sepse atje rritin bimët e tyre magjike. Kur zhduken luleshtrydhet, pa të cilat njëbrirëshat nuk rrojnë dot, Eva me Yllkën janë të vetmet që mund ta zgjidhin problemin. Ato duhet të gjejnë më shumë nga këto luleshtrydhe të veçanta, që magjia e njëbrirëshave të mos...

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok
  I ri

  Skarletës dhe Flakërimës u pëlqen shumë Shkolla e Njëbrirëshave. Ajo është vendi më i përsosur për t’u dëfryer dhe për të qenë edhe pak çamarrokë! Liqeni Shumëngjyrësh fillon të ngrijë dhe rrezikohet të mbyllet shkolla! Por Skarleta dhe Flakërima s’e durojnë dot ndarjen, prandaj vendosin të zbulojnë shkakun e ngrirjes së liqenit e të ndreqin gjithçka...

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok
  I ri

  Sofia është shumë e lumtur që hyri në Shkollën e Njëbrirëshave. Ajo beson se Ylberi, njëbrirëshi i saj i mrekullueshëm, do të bëhet shoku i saj më i ngushtë.  Kur Liqeni Shumëngjyrësh merr nuanca të çuditshme dhe magjia e njëbrirëshave fillon të shkojë keq, Sofia me Ylberin e dinë se si ta ndreqin.  Por duhet të tregohen të guximshëm dhe t’i hyjnë një...

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 600 Lekë Në stok
  I ri

  Ky botim special, i hedhur ne qarkullim nga Aeditions, eshte libri qe kane pritur gjenite e vegjel; I hartuar me ekspertizen me te fundit boterore ne fushen e pedagogjise, me informacionet me te fundit, ky liber njeheresh sherben edhe si nje test per femijet inteligjente.

  1 600 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  250 Lekë Në stok
  I ri

  “Flutura gazplotë” sjell për të vegjlit historinë e magjishme të një larve të vogël, që do të ketë shoqe, por e refuzojnë, sepse u duket e shëmtuar. Ajo mbështillet nga një krizalidë dhe kur vjen koha për të dalë prej saj, të gjithë mahniten nga bukuria dhe ngjyrat e saj të larmishme. Me dashuri dhe mirësi, “Flutura gazplotë” na mëson se brenda një zemre...

  250 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Kopshti që do të gjeni në këtë libër, është i magjepsur. Hyni në të dhe zbuloni të fshehtat e zanave të luleve. Me historitë magjike dhe vizatimet elegante, natyra do t’ju shpaloset në krejt bukurinë e saj, me aroma dhe ngjyra të shndritshme, gati për të ndryshuar teksa stinët ndjekin njëra-tjetrën. Po ta lexoni librin më ëndje, do të përjetoni e do të...

  1 000 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 32 nga 228 libra