Vajza e madhe View larger

Vajza e madhe

Danielle Steel BUE214

New product

Përshkrim i shkurtër

Në këtë roman të ndjerë, Danielle Steel i thur lavde virtytit të bukurisë ndërsa shtjellon çështje të tilla si pesha, imazhi vetjak, marrëdhënia mes motrave dhe familja.

More details

16 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
Viti i botimit2010

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në romanin «Big Girl – Vajza e madhe». Steel i thur himn virtytit të bukurisë, ndërsa depërton thellë në problemet që rrjedhin nga marrëdhëniet në familje dhe ato mes motrash. Një vajzë e vogël e shëndoshë, me flokë të verdhë e sy bojë qielli, me pamje të zakonshme, Viktoria Doson është ndjerë gjithmonë e veçuar nga familja, veçanërisht për ndjeshmërinë ndaj pamjes së saj të jashtme në një qytet si Los Anxhelos. Ia ati është i gjatë dhe elegant, ndërsa e ëma – një bukuroshe brune, po ashtu. Ndërkaq ndohen mjaft të zhgënjyer nga pamja e vajzës së madhe... Asaj i pëlqen profesioni i mësueses, e adhuron punën me nxënësit, pavarësisht  tensionit të përhershëm me prindërit për zgjedhjet e saj «të gabuara», sipas tyre. Ndërkaq e motra shpall fejesën me një djalë mjaft të pasur.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages221
Viti i botimit2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiKozeta Çuadari