Shartimi View larger

Shartimi

Luigi Pirandello BGJ0260

New product

11109 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bard Books
ISBN9789951777117

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Laura është me barrë pas një përdhunimi, Xhorxho (burri i saj) dhe mjeku kërkojnë abortin, mirëpo ajo nuk pranon, sepse ka dëgjuar “lesionin” e kopshtarit Filipo, që tëksa shartonte pemët, i tregon asaj sesi në një pemë mund të fute një syth dhunshëm dhe, po u mbajt me kujdes, po iu mundësua ajri, ai syth nuk ka të bëjë asgjë me trungun nga është marrë, por i përket tërësisht pemës së re, fruti i së cilës nuk lidhet me pemën e vjetër.

Laura e kupton mesazhin: shartimin e lexon si përdhunim,sythin si ngjizje, ajrin si dasuri, kurse futin si fëmijë.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages86
ISBN9789951777117
Published year2019
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 14 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiOrjela Stafasani