Kategoritë

Ofertat

Libra të rinj

Shfaq 1 - 28 nga 28 libra
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Krijimtaria më e spikatur në prozën e shkurtër të këtij autori të famshëm të shekullit XX, vjen në këtë vëllim të shqipëruar nga Idlir Azizaj.

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I riI ri

  A eshte e mundur t’i ngjash njeres prej ikonave me te medha te stilit, pavaresise, bukurise dhe elegances si Coco Chanel-i?

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Ky libër është pjesë e historisë dhe tragjedisë shqiptare postkomuniste dhe dokumenton me fakte, për aq sa i takon një romani, atë çka ndodhi gjatë viteve të tranzicionit.

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Pse dashuria shndërrohet në "dashuri të tepërt" dhe kur ndodh kjo? Pse gratë nganjëherë, ndonëse e njohin partnerin e tyre si njeri të papërshtatshëm ose të papranueshëm nuk arrijnë dot të shkëputen prej tij? Ndërkohë që shpresojnë dhe dëshirojnë që "ai" të ndryshojë, në të vërtetë, përfshihen gjithnjë e më shumë në një mekanizëm të mësuari me gjendjen.

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  720 Lekë 800 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Ky është një triller psikologjik nga shkrimtari Leonard Veizi. Ndonëse ngjarjet ndodhin dhe personazhet lëvizin brenda një hapësire të kufizuar, ato janë dinamike dhe secili prej tyre shfaqet me një profil të qartë dhe të plotë.

  720 Lekë
  800 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  510 Lekë 600 Lekë -15% Në stok
  I ri

  Një roman ku ndërthuret trileri me psikologjinë, jeta moderne dhe e provincës, engjëjt dhe djajtë. "Orgji në famullinë e at Ludovikut" është një vepër e shtrirë në plan universal. Si edhe më parë, letërsia e Veizit del nga kufijtë e së zakonshmes, duke synuar hapësira dhe mundësi të reja.

  510 Lekë
  600 Lekë -15%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I riI ri

  "Kafshët" është një vëllim me tregime i autorit klasik portugez Miguel Torga. Ky titull çel siparin e një koleksioni të ri të konceptuar nga Botime Pegi, koleksioni "Skandal", një projekt gjatë të cilit do të vijnë për lexuesit libra dhe autorë që janë dënuar nga shoqëria në kohën kur janë botuar, por që kanë thyer tabu dhe kanë sjellë emancipim.

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I riI ri

  Në faqet e romanit shpaloset dashuria, shpresa dhe ëndrrat, të cilat herë duken të realizueshme e herë mbeten iluzione e gati shuhen. Por shpresa vdes e fundit, e aq më tepër dashuria që nuk vdes kurrë. Është pikërisht kjo dashuri që i mban dhe u jep zemër Orestit dhe Gretës për të besuar tek ëndrra e tyre, që kjo ëndërr të mos mbetet në sirtar, por të...

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok
  I riI ri

  Erdhi përsëri tek ju, me romanin “Lady D.”, - Ambra Hysa, autorja e librit “Dashuri në kohë Koronavirusi”.  Tashmë, me “Lady D.”, një roman mjaft interesant,  Ambra ka ngjitur bindshëm shkallët e krijimtarisë  letrare, duke u afirmuar si një shkrimtare e re, e talentuar. Fantazia krijuese, e përdorur që në titullin  e librit, përshkon gjithë romanin,...

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 360 Lekë 1 600 Lekë -15% Në stok
  I riI ri

  Gjithnjë e më shumë aventura, gjithnjë e më shumë do ta mbani frymën pezull në vellimin e shtatë të sagës epike bestseller ndërkombëtar. 

  1 360 Lekë
  1 600 Lekë -15%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok
  I riI ri

  Në numrin 13 të "Medius" do të lexoni shkrime rreth tranzicionit nga Blendi Fevziu, Jonila Godole, Selami Xhepa, Gjergj Sinani, Armand Bora, Kim Mehmeti, Dorian Koçi, Redi Shehu, Klementin Mile, Ervin Hatibi dhe Agim Baçi

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I riI ri

  Kjo vepër e mirënjohur klasike bashkëkohore e letërsisë kineze, portretizon se si djali i llastuar i një qiradhënësi u shndërrua në një fshatar zemërmirë.

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 020 Lekë 1 200 Lekë -15% Në stok
  I riI ri

  Një tjetër romancë që të bën të mbash frymën nga autorja e romancave historike Johanna Lindsey

  1 020 Lekë
  1 200 Lekë -15%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 300 Lekë Në stok
  I ri

  It's all gone wrong with the man Lottie thought was Mr Right. Then out of the blue she gets a call from her first love. She decides it muct be Fate, and rushes off to marry him and rekindle their sizzling Greek island romance.

  1 300 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok
  I ri

  It began with The Notebook . . . After thirty years of marriage, Wilson is forced to face a painful truth. His wife, Jane, has fallen out of love with him.

  1 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok
  I ri

  Have you ever just clicked with someone? Is there a safer space for secret desires than virtual reality?

  1 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 700 Lekë Në stok
  I ri

  Eckhart Tolle's writings on the power of living in the moment fast became the most sought-after modern classic on spiritual enlightenment.

  1 700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok
  I ri

  In Naples, a new kind of gang rules the streets: the 'Paranze', the 'Children's Gangs', groups of teenage boys who divide their time between Facebook or playing Call of Duty on their PlayStations and patrolling the streets armed with pistols and AK-47s, terrorizing local residents in order to mark out the territories of their Mafia bosses.

  1 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 400 Lekë Në stok
  I ri

  Following the explosion of an IRA bomb on board the Barrington’s flagship MV Buckingham, Emma Clifton must deal with the repercussions on her family’s shipping business. Meanwhile her old adversary, Lady Virginia Fenwick, plots her downfall.

  1 400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok
  I ri

  Jeffrey Archer's first novel, Not a Penny More, Not a Penny Less, is page-turning tale of fraud, revenge and determination as four men stop at nothing to get back what was stolen from them.

  1 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok
  I ri

  From the author of the No.1 bestseller and international phenomenon GONE GIRL. Now a major HBO/SKY ATLANTIC TV series starring Amy Adams, with the director of BIG LITTLE LIES, Jean-Marc Vallee. When two girls are abducted and killed in Missouri, journalist Camille Preaker is sent back to her home town to report on the crimes. Long-haunted by a childhood...

  1 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 100 Lekë Në stok
  I ri

  The concept of disparity has long been a topic of obsession and argument for philosophers but Slavoj Zizek would argue that what disparity and negativity could mean, might mean and should mean for us and our lives has never been more hotly debated.

  2 100 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok
  I ri

  The distinctive genius of Neil Gaiman has been championed by writers as diverse as Norman Mailer and Stephen King. With THE SANDMAN Neil Gaiman created one of the most sophisticated, intelligent and influential graphic novel series of our time. Now Gaiman has produced FRAGILE THINGS, his second collection of short fiction. These stories will dazzle your...

  1 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok
  I ri

  Under the streets of London lies a world most people could never dream of. When Richard Mayhew stops to help a girl he finds bleeding in the street, his unremarkable life changes in an instant. This act of kindness leads him to a place filled with murderers and angels, pale girls in black velvet, a Beast in a labyrinth and an Earl who holds Court in a...

  1 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 650 Lekë Në stok
  I ri

  Richard Branson is an iconic businessman. In Screw It, Let's Do It, he shares the secrets of his success and the invaluable lessons he has learned over the course of his remarkable career. As the world struggles with the twin problems of global recession and climate change, Richard explains why it is up to big companies like Virgin to lead the way in...

  1 650 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  "Menaxhimi i Vetvetes" identifikon pyetjet vëzhguese që duhet t'i bëni vetes në menyrë që të fitoni mendjemprehtësinë e duhur për të marrë nën drejtim karrierën tuaj, ndërsa "çfare e bën një Drejtues të Efektshëm" ju paraqet sjelljet kyçe që ju duhen për të udhëhequr. Sëbashku, ato ju prijnë drejt një rruge të ndritur që do t'ju ndihmojë të gdhendni...

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 250 Lekë Në stok
  I riI ri

  Romani më i shitur i një historie alternative të Philip Rothit - historia tronditëse e asaj që ndodh me një familje, kur Amerika zgjedh një president karizmatik, ithtar i izolimit!

  1 250 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 28 nga 28 libra