E shoqja e tigrit

Téa Obreht MO0027

New product

Përshkrim i shkurtër

Në një vend ballkanin, që po shëron plagët e luftës, Natalia, një doktoreshë e re, përpiqet të zbulojë rrethanat e mistershme të vdekjes së gjyshit të saj. Teksa kërkon, ajo i kthehet kopjes së vjetruar të Librit të xhunglës dhe rrëfimeve të gjyshit për takimet me Njeriun-që-nuk-vdiste-dot. Por, më e magjishmja nga të gjitha, është historia që gjyshi nuk ia rrëfeu kurrë: legjenda e shoqes së tigrit.

More details

6 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MORAVA
ISBN978-9928-120-87-8

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në një vend ballkanik, që po shëron plagët e luftës, Natalia, një doktoreshë e re, përpiqet të zbulojë rrethanat e mistershme të vdekjes - që ndodhi së fundmi - të aq të dashurit gjysh të saj. Teksa kërkon gjurmët, ajo i kthehet kopjes së vjetruar të Librit të xhunglës dhe rrëfimeve të vetë gjyshit për takimet me Njeriun-që-nuk-vdiste-dot. Por më e magjishmja nga të gjitha, është historia që gjyshi nuk ia rrëfeu kurrë: legjenda e të shoqes së tigrit.

Data sheet

pages338
ISBN978-9928-120-87-8
Published year2012
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAnxhela Cikopano