Dramatika 1

Gjergj Fishta FRA0025

New product

Përshkrim i shkurtër

Dramatika e Gjergj Fishtës është botimi më i plotë dhe më me peshë që i përcillet lexuesve nga Botimet Françeskane. Ky botim me dy vëllime është përgatitur nën kujdesin e redaktorit At Viktor Volaj. E gjithë drama e tij vjen sipas teksteve autentike që ka botuar autori para viteve '40. Në vëllimin e parë janë përfshirë: "Juda Makabe", "Shqyptari i gjytetnuem", "Sh. Luigj Gonzaga", "Sh'Françesku i Asizit", "Odisea", dhe "Ifigenija n'Aulli".

6 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botime Franceskane
ISBN9789995661762

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages288
ISBN9789995661762
Published year2008
Vendodhja e botimitShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç