Kiti Harris, spiunia me 17 emra View larger
Pjesë nga libri

Kiti Harris, spiunia me 17 emra

Igor Damaskin dhe Geoffrey Elliott UP0043

New product

Përshkrim i shkurtër

E lindur në Londër në një familje emigrantësh hebrenj, Kiti Harris ishte një nga figurat kryesore të rrjeteve të spiunazhit sovjetik në mbarë globin. Kiti luajti një rol të madh për depërtimin në projektin "Manhatan" (që zhvilloi bombën atomike) dhe ndihmoi në organizimin e rrjetit të spiunazhit në qytetin e Meksikos

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet MAX
ISBN978 99943 37 91 0
Viti i botimit2008

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages298
ISBN978 99943 37 91 0
Shtëpia botueseBotimet MAX
Viti i botimit2008
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveParë
PërkthyesiFlorenc Mene