Reduced price! Epika – Gjergj Fishta View larger

Epika – Gjergj Fishta

Gjergj Fishta A-006138

New product

Përshkrim i shkurtër

Në 80-vjetorin e vdekjes së Át Gjergj Fishtës Botimet Françeskane kanë ndërmarrë nxjerrjen e nji botimi të posaçëm të veprës së tij në gjashtë vëllime. Çdo vëllim paraprihet prej nji studimi të veçantë nga personalitete të njohura në fushën e shkencave albanologjike në Shqipëri dhe Kosovë. Ky vëllim përfshin “Lahuta e Malcis” dhe “Moisi Golemi i Dibers dhe Deli Cena”. Sabri Hamiti ka bërë një studim për Lahuta e Malcis dhe ka një tekst të At Zef Pllumit.

4 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Franceskane
ISBN9789995697990

1 380 Lekë

-8%

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
pages568
ISBN9789995697990
RedaktoriSabri Hamiti, Zef Pllumi
Published year2020
Vendodhja e botimitShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1