Reduced price! Lirika – Gjergj Fishta View larger

Lirika – Gjergj Fishta

Gjergj Fishta A-006139

New product

Përshkrim i shkurtër

Në 80-vjetorin e vdekjes së Át Gjergj Fishtës Botimet Françeskane kanë ndërmarrë nxjerrjen e nji botimi të posaçëm të veprës së tij në gjashtë vëllime. Çdo vëllim paraprihet prej nji studimi të veçantë nga personalitete të njohura në fushën e shkencave albanologjike në Shqipëri dhe Kosovë. Në këtë vëllim ka parathënien studiuesja Evalda Paci dhe janë përfshirë "Mrizi i zanave", “Vallja e Parizit” dhe Shna Ndou i Padues.

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Franceskane
ISBN9789928331090

1 155 Lekë

-23%

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
pages344
ISBN9789928331090
RedaktoriEvalda Paci
Published year2020
Vendodhja e botimitShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1