Lahuta e Malsise (hc)

Gjergj Fishta BXH0031

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky është i vetmi botim, i plotë, në variantin e fundit origjinal që shkroi autori, i pajisur me një studim hyrës dhe me shënime për çdo këngë

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789995627218

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Rreth librit

Këtë botim e ka përgatitur Daniel Gjeçaj, nxënësi i Gjergj Fishtës, i cili përfundoi studimet në Itali dhe ia kushtoi një pjesë të mirë të jetës së tij studimeve rreth jetës dhe veprës së këtij kolosi të letrave shqipe.

Ky botim është më i ploti, në variantin e fundit që autori la pak vite para vdekjes.

Veç kësaj, vepra ka një studim në hyrje të saj dhe në çdo kohë ka një shpjegim të shoqëruar edhe me një fjalorth fjalësh të rralla, dialektizma, neologjizma, etj., të cilat gjenden me shumicën tek "Lahuta e Malsisë".

Ky tekst do t'ua lehtësojë ndjeshëm procesin e komunikimit dhe kuptimin e kësaj vepre madhe për shkak të laboratorit shpjegues që përmban

Data sheet

pages331
ISBN9789995627218
RedaktoriDaniel Gjeçaj
Published year2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim