Nikolejda

Gjergj Fishta FRA0012

New product

Përshkrim i shkurtër

Poema satirike Nikolejda vjen në botimin autentik siç e ka shkruar Fishta në origjinal përmes Botimeve Françeskane. Një prej majave të satirës fishtiane, e cila rrit ndjeshëm fuqinë e mendimit dhe madhështinë e Gjergj Fishtës në letrat shqipe

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botime Franceskane
ISBN9789975697334
Viti i botimit2006

200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages78
ISBN9789975697334
Viti i botimit2006
Vendodhja e botimitShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
Numri i botimeveParë