Proza, vell. I, (1899-1922)

Gjergj Fishta FRA0014

New product

Përshkrim i shkurtër

At Gjergj Fishta njihet pak si prozator, dhe ky botim i përgatitur nga Prof. Dr. Persida Asllani sjell përmasën e këtij kolosi të kulturës komëbtare si prozator. Në vëllimin e parë janë përfshirë të gjitha krijimet që nga viti 1899 deri 1922

7 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botime Franceskane
Fletët452
ISBN9789994386307
Viti i botimit2006

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
Fletët452
ISBN9789994386307
Viti i botimit2006
Vendodhja e botimitShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç