Midis zhgenjimit dhe mitit View larger
Pjesë nga libri

Midis zhgenjimit dhe mitit

Ardian Vehbiu UP0055

New product

Përshkrim i shkurtër

Kjo përmbledhje esesh, skicash dhe artikujsh është një përpjekje për të kuptuar, ose përshkruar, neurozën post-traumatike të Amerikës, e ndoshta të mbarë Perëndimit, pas tronditjes kapitale të 11 shtatorit. Sulmet terroriste ndaj World Trade Center dhe Pentagonit, të përcjella me miliona herë nga televizioni, u shndërruan sakaq në një narrativë themeluese për shekullin XXI e në mit të origjinës për një botë të re e të ashpër

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet MAX
ISBN978 99943 37 95 8

300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages236
ISBN978 99943 37 95 8
Shtëpia botueseBotimet MAX
Published year2007
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Përmasat20x13