Publicistika – Gjergj Fishta View larger

Publicistika – Gjergj Fishta

Gjergj Fishta A-006137

New product

Përshkrim i shkurtër

Në 80-vjetorin e vdekjes së Át Gjergj Fishtës Botimet Françeskane kanë ndërmarrë nxjerrjen e nji botimi të posaçëm të veprës së tij në gjashtë vëllime. Çdo vëllim paraprihet prej një studimi të veçantë nga personalitete të njohura në fushën e shkencave albanologjike në Shqipëri dhe Kosovë. Në këtë vëllim përfshihet edhe eseja “Tash që asht ba Shqipnia, duhen përba shqiptarët”.

8 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botime Franceskane
ISBN9789928331038

3 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
pages1034
ISBN9789928331038
RedaktoriMark Marku
Published year2020
Vendodhja e botimitShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1