Satirika – Gjergj Fishta View larger

Satirika – Gjergj Fishta

Gjergj Fishta A-006140

New product

Përshkrim i shkurtër

Në 80-vjetorin e vdekjes së Át Gjergj Fishtës Botimet Françeskane kanë ndërmarrë nxjerrjen e nji botimi të posaçëm të veprës së tij në gjashtë vëllime. Çdo vëllim paraprihet prej nji studimi të veçantë nga personalitete të njohura në fushën e shkencave albanologjike në Shqipëri dhe Kosovë. Satirka është strukturuar në një formë të veçantë nga studiuesi Lisandër Kola dhe përfshin: “Gomari i babatasit”, “Anzat e Parnasit”, “Nikolejda dhe krijime te tjera” dhe “Taralloqja e Ballkanit”

 

8 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Franceskane
ISBN9789928331069

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
pages496
ISBN9789928331069
RedaktoriLisandri Kola
Vendodhja e botimitShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1