Reduced price! Vite blu View larger

Vite blu

Viktor Canosinaj BVC0023

New product

Përshkrim i shkurtër

Romani trajton botën e fëmijëve të rritur në kohën e diktaturës dhe shtrembërimin që u shkaktonte sistemi komunist brezave të rinj me ideologjinë e tij absurde, e cila fillonte mësohej që në shkollën fillore. Me sytë e fëmijëve zbulohet hipokrizia e atij sistemi dhe gënjeshtrat e mëdha që e mbanin në këmbë. Ky roman është i vetmi i autorit me nota të forta autobiografike.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789994397501

480 Lekë

-20%

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

                                            

Data sheet

pages208
ISBN9789994397501
Shtëpia botueseViktor Canosinaj
Published year2007
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri