Zemer View larger

Zemer

Edmondo De Amicis BUE221

New product

Përshkrim i shkurtër

Vepra "Zemra", e botuar më 1886, mund të quhet më e madhja e letërsisë italiane për fëmijë pas Pinokut. Ajo pati menjëherë një sukses të pabesueshëm që s'u ndie vetëm në kohën dhe në kontekstin e caktuar social të botimit të saj, por mbetet aktuale edhe në ditët e sotme.

179 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN99927-54-84-2

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages242
ISBN99927-54-84-2
Published year2004
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAgim Doksani