Viktor Canosinaj

Lista e librave të autorit

Showing 1 - 29 of 29 items
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Roman i llojit fantazi dhe aventurë. U botua në vitin 1996 dhe fitoi çmimin e Ministrisë së Kulturës. Libër që ka pasur sukses dhe vazhdon të mbetet një ndër romanet më të lexuar të autorit.

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Viktor Canosinaj vjen me një roman të ri për lexuesit ku në qendër të tij ka marrëdhënien e individit me atdheun dhe sesi këto marrëdhënie ndikojnë në mënyrë të pashmangshme në fatin e të dyja palëve. Ky është një roman kushtuar idealistëve shqiptarë të të gjitha kohërave që u vetëflijuan për atdheun. 

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Dy njerëz ikin drejt një bote ndryshe, të ëndërruar prej kohësh, por ende të panjohur për ta. Kjo botë ndryshon shumë gjëra në jetën e tyre, përfshi dashurinë e lindur në ikje e sipër nga vendlindja. Një libër për të kuptuar thellësinë dhe vërtetësinë e dashurisë.

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Historia e jashtëzakonshme dhe prekëse e një djali shqiptar nga fshati Ishëm i Durrësit. I lindur me një talent të rrallë për pikturë.

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Një ditë, në breg të detit, një djalë dhe qeni i tij gjejnë një valixhe të vjetër, brenda së cilës ndodhet një e fshehtë që do të ndryshojë plotësisht jetën e tyre. Për shkak të kësaj të fshehte ata nisin një sërë aventurash dhe marrin një arrati të gjatë drejt vendesh të panjohura, duke krijuar miqësi të reja dhe duke provuar forcën e karakterit të tyre....

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Një familje shqiptore me origjinë nga fshati, prindërit dhe dy fëmijë odoleshentë, emigrojnë në SHBA, ku ndeshen me një sërë vështirësish dhe problemesh, të cilat duhen kapërcyer. Në romon trajtohet fenomeni i bulling-ut, i përhapur edhe në shkollot tona. Po ashtu një vend të spikatur zënë edhe marrëdhëniet fëmijë-gjyshër, të cilat në ditët tona po...

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Trajton botën e fëmijëve dhe të rinjve në kohën e diktaturës komuniste.

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë In Stock

  Historia e vecantë e jetës së një gruaje, e vendosur në tri periudha kohore: monarki, Luftën e Dytë Botërore dhe komunizëm; sfida që ajo i bën shoqërisë dhe moralit të saj fals në emër të një dashurie të madhe. Një histori për të gjitha gratë që sfidojnë kohën e tyre, një histori për të gjithë burrat që u qëndrojnë pranë.

  900 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Nje grua austro-hungareze, baronesha Shenteben, vjen perdisa muaj ne Shqiperine e fillimshekullit XX per te ndenjur prane te shoqit, nje albanolog i njohur dhe nderkohe ajo zbulon nje te vertete tronditese qe lidhet me burrin e saj, Qendrimi ne Shqiperi sjell ne jeten e gruas nje dashuri te stuhishme per nje njeri pak te njohur, ngjarje qe do te ndryshoje...

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Ky roman trajton raportet e individit me pushtetetin dhe vullnetin e nje tirani te gjithepushtetshem qe ben me vendin e tij cdo gje qe deshiron, duke perfshire edhe djegien e te gjithe librave, per te nisur nje epoke te re. Eshte nje roman kushtuar lirise, dashurise dhe kurajes njerezore per t'u perballuar me te keqen.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Kjo është një vepër e ngritur mbi një simbolikë tepër të veçantë: udhëtimin e detyrueshëm nëpër oqeane të një mase njerëzish drejt një bote lumturie që nuk ekziston askund. Kjo masë njerëzish mbahet forcërisht në një anije gjigante dhe askush nuk e di çfarë do të ndodhë të nersërmen. Udhëtimi i tyre është metaforë e pasigurisë që e rrethon racën njerëzore...

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock

  400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Fati i dy njerëzve ndryshe në një shoqëri të mbyllur dhe paragjykuese, që luftojnë për të ndryshuar jetën e tyre...

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Kjo pjese flet për Merin, një vajze 13 vjeçare e cila ka një motër dhe një vëlla Noren dhe Albin. Merit i vdiq e ëma dhe ajo duhet ta mbante e vetme shtëpinë !

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Viktor Canosinaj vjen me një tjetër roman për të rinj, - kësaj radhe me një thriller, pas suksesit që ka pasur me librat e mëparshëm për moshat e reja

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  300 Lekë In Stock

  U botua në vitin 1998. Është një lloj vazhdimi i romanit “Ata kërkonin lumturinë” dhe trajton pak a shumë të njëjtat probleme, por kësaj here në Greqi, ku njëri nga heronjtë kryesorë të librit “Ata kërkonin lumturinë” shkon për të gjetur nënën e tij, e cila ka rënë viktimë e një krimineli dhe trafikanti droge.

  300 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Një sagë shqiptare që nis në shekullin XVI dhe vjen deri në ditët tona. Gjithçka e treguar nëpërmjet historisë së një familjeje dhe një fshati.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Aksion, aventura dhe emocione pa fund. Një dashuri e rrallë dhe tepër njerëzore.

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock

  400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Libri është një roman kushtuar viktimave të idealizmit në çdo kohë dhe sistem.

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock

  400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Roman i llojit të problemeve sociale. Trajton dashurinë e parë të dy adoleshentëve, një gjimnazisteje dhe një nxënësi të Liceut Artistik, i cili studion për piano, dashuri që ndjek një linjë të vështirë për shkak të futjes në mes të dy të dashuruarve të një vazje tjetër. Romani pasqyron problemet e adoleshentëve të ditëve tona dhe raportet e tyre me...

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Romani "Vajza përtej murit" është historia tragjike e një dashurië të pamundur e vëndosur në Janinën e kohës së Ali pashës. Por dashuritë nuk kanë kohë dhe vëndndodhjë. Të gjithë kemi pasur dashuri të ndaluara që, në një mënyrë apo një tjetër, kanë ndikuar në jetën tonë për të kuptuar pse kjo botë është e mbushur me ndalime dhe paragjykime të të gjitha...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë Out of stock

  Romani trajton botën e fëmijëve të rritur në kohën e diktaturës dhe shtrembërimin që u shkaktonte sistemi komunist brezave të rinj me ideologjinë e tij absurde, e cila fillonte mësohej që në shkollën fillore. Me sytë e fëmijëve zbulohet hipokrizia e atij sistemi dhe gënjeshtrat e mëdha që e mbanin në këmbë. Ky roman është i vetmi i autorit me nota të...

  600 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Një roman për adoleshentë të moshës 12-16 vjeç. Në këtë libër trajtohet fati i fëmijëve jetimë në ditët tona dhe problemet e tyre gjatë jetës së vështirë.

  600 Lekë
  In Stock
Showing 1 - 29 of 29 items