I pafund ishte oqeani View larger

I pafund ishte oqeani

Viktor Canosinaj BVC0036

New product

Përshkrim i shkurtër

Kjo është një vepër e ngritur mbi një simbolikë tepër të veçantë: udhëtimin e detyrueshëm nëpër oqeane të një mase njerëzish drejt një bote lumturie që nuk ekziston askund. Kjo masë njerëzish mbahet forcërisht në një anije gjigante dhe askush nuk e di çfarë do të ndodhë të nersërmen. Udhëtimi i tyre është metaforë e pasigurisë që e rrethon racën njerëzore në ditët tona, por edhe gjatë gjithë historisë së saj.

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789928407344

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

                                       

Data sheet

pages200
ISBN9789928407344
Shtëpia botueseViktor Canosinaj
Published year2013
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri