Djali qe shikonte detin

Viktor Canosinaj A-003571

New product

Përshkrim i shkurtër

Historia e jashtëzakonshme dhe prekëse e një djali shqiptar nga fshati Ishëm i Durrësit. I lindur me një talent të rrallë për pikturë.

More details

896 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789928431639
Viti i botimit2017

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ai falë përpjekjeve të tij, përkrahjes së njerëzve që e deshën dhe mbështetjes financiare të familjes mbretërore shqiptare dhe shtetit italian, që e ndihmuan të shkollohej, ia doli të bëhej një nga piktorët më të njohur të Italisë dhe Europës.

Ky djalë quhej Ibrahim Kodra.

                                             

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages198
ISBN9789928431639
Shtëpia botueseViktor Canosinaj
Viti i botimit2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri