Pianistja belge View larger

Pianistja belge

Viktor Canosinaj BVC0034

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri është një roman kushtuar viktimave të idealizmit në çdo kohë dhe sistem.

More details

894 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789994397587
Viti i botimit2008

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

“Pianistja belge” u botua në vitin 2009. Ky roman trajton fatin e grave të huaja që u martuan me burra shqiptarë dhe jetuan në Shqipëri gjatë shekullit XX, duke kaluar në shumë raste momente tragjike,  burgje e persekutime.

Në qendër të romanit është një grua belge, e cila martohet me një avokat shqiptar në vitin 1943 dhe fati i jetës së saj ndiqet deri në vitin 1991.

                                             

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages180
ISBN9789994397587
Viti i botimit2008
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 13 vjeç
StatusiI ri