Set 2 libra, Akademia e vampireve, perzgjedhja e adoleshenteve

Richelle Mead BUE475

New product

Përshkrim i shkurtër

Kjo është një dhuratë fantastike për një adoleshent, sepse dy librat flasin me gjuhën dhe me mendjen e tyre: Vetëm një mik i vërtetë mund të të mbrojë nga armiqtë e pamoralshëm. Ky është thelbi i asaj që del gjatë leximit dy vëllimeve të serisë me gjashtë libra të “Akademia e vampirëve” të cilat sapo janë përkthyer në shqip

More details

898 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN

1 800 Lekë

-10%

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Seti përmban dy librat :

Akademia e vampirëve - 1 (kliko këtu për ta blerë veç librin)

Akademia e vampirëve - 2 (kliko këtu për ta blerë veç librin)

Rreth librit

Liza Dragomir është një princeshë Moroi; - një njeri vampir me një cilësi të çmuar për të shfrytëzuar magjinë e Tokës. Ajo duhet të mbrohet në çdo moment nga Stigoit, vampirë të egër, njëri prej të cilëve nuk vdes kurrë. Nëpër damarët e Roza Hathaëay rrjedh gjak i përzier nga njeriu dhe vampiri. Ajo është mikesha më e mirë e Lizës të cilën e bën edhe atë një vampire. Roza i është përkushtuar një jete të rrezikshme për të mbrojtur Lizën nga Strigoi-t të cilët janë të vendosur për ta bërë atë pjesë të familjes së tyre.

Pas dy vjetësh liri, Roza dhe Liza tërhiqen zvarrë përsëri në Akademinë e Shën Vladimirit, një shkollorë për mbretërit vampir dhe kujdestarët e tyre, e cila gjendet e fshehur në pyjet e thella të Montanës. Por brenda portave të hekura të kësaj Akademie jeta është e mbushur plot rreziqe... dhe Strigoit janë gjithmonë aty.

Roza dhe Liza duhet të lundrojnë në botën e tyre të rrezikshme, të përballen me tundimet e dashurisë së ndaluar, të jenë vigjilente dhe të mos bien pre e djallit të pavdekshëm, i cili e bën Lizën njërën prej tyre...

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanMister&Thriller