Njemije e nje net, Llamba e Aladinit

BUE286

New product

Përshkrim i shkurtër

“Llamba e Aladinit” është një nga tregimet e mrekullueshme të “Njëmijë e një net”. Dikur, në një qytet të Arabisë, jetonte një djalë i varfër, i quajtur Aladin. Një ditë, djaloshi i prapë gjeti një llambë të vjetër.

More details

220 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789995627676

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Duke u përpjekur për ta pastruar, Aladini nisi të fërkonte llambën dhe për çudi prej saj doli një xhind, i cili ishte nën urdhrat e atij që zotëronte llambën, në këtë rast Aladinit.
Me ndihmën e xhindit, Aladini u bë i pasur, madje mund të kishte çdo gjë që dëshironte. Por ajo që donte më tepër Aladini ishte princesha, vajza e sulltanit...

Data sheet

pages141
ISBN9789995627676
Shtëpia botueseUegen
Published year2012
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 - vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiÇlirim Mukli