Biri i erës View larger

Biri i eres

Viktor Canosinaj BVC0012

New product

Përshkrim i shkurtër

Roman i llojit fantazi dhe aventurë. U botua në vitin 1996 dhe fitoi çmimin e Ministrisë së Kulturës. Libër që ka pasur sukses dhe vazhdon të mbetet një ndër romanet më të lexuar të autorit.

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN994393804

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Romani shtjellon fatin e një kali të rritur në liri, i cili bie rob te njerëzit, të cilët e shesin dhe e shfrytëzojnë gjatë gjithë jetës, për punë dhe për luftë. Kali njeh mizoritë njerëzore, sidomos ato të luftës.

Ëndrra e madhe e lirisë e çon kalin me emrin Biri i Erës drejt arratisë bashkë me shokët e një cirku shetitës, ku ai punonte prej disa vjetësh. Më në fund ata shpëtojnë nga zgjedha e njerëzve.

                                      

Data sheet

pages110
ISBN994393804
Shtëpia botueseViktor Canosinaj
Published year2007
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri