Nuk është e drejtë View larger

Nuk eshte e drejte

Celine Spector PE0122

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër është pjesë e serisë “sa qejf të mendojmë!” dhe shoqërohet me ilustrime nga El don Guillermo. Me ndihmën e këtyre librave, fëmijët e moshës mbi 10 vjeç njihen me konceptet e para filozofike të lirisë apo drejtësisë, por të përshtatura për nivelin e tyre të njohurive.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN 9789928124777
Viti i botimit2012

250 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

RRETH LIBRIT

“Nuk është e drejtë!” Sa herë e kemi shprehur inatin dhe zemërimin tonë kundrejt një padrejtësie kur kemi qenë fëmijë? Le të kujtojmë dëminet tepër të rënda ose të pajustifikuara, shpërndarjet e pabarabarta dhe premtimet e pambajtura... Ne përjetojmë ndjenjën e padrejtësisë para se të arrijmë te kuptimi i drejtësisë. Prandaj kemi vendosur të përballemi me disa çështje thelbësore në këtë rend: shpërndarja e drejtë dhe kërkesa për barazi, ndëshkimi i krimeve dhe i shkeljeve të ligjit, fjala e dhënë dhe kontratat që na lidhin. Dhe në fund do të kuptojmë që është e vështira të biem dakord mbi një përkufizim absolut të drejtësisë.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages71
ISBN 9789928124777
Viti i botimit2012
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit7-13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAmantia Kapo